Wodór, magazynowanie i produkcja: ewolucja i technologie H2

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 27/11/12, 08:49

> Czekamy, aż Bob powie: ile to kosztuje,

Dziwne, że informacji nie ma na ich stronie. Interesujące byłoby wiedzieć, czy ich proces jest opłacalny ...

> rozmawialiśmy już o tym na stronie 2

Tak, ale od tego czasu zbudowali fabrykę!

> i jak bezpiecznie przechowuje metanol

Podobnie jak benzyna, nie jest ani bardziej ani mniej niebezpieczny. Trochę mniej toksyczny poza tym, choć ten, kto pije trochę za dużo, zostaje przeklętym poetą lub zaczyna malować dziwne słoneczniki : Mrgreen:

> a co jeśli nie ma ciepłej wody

Islandczycy interesują się tym, że nie działa ze słońcem (mają więcej gorącej wody gazowanej niż słońce). To samo ze słońcem byłoby również bardzo interesujące. Jest wiele badań nad sztuczną fotosyntezą, myślę, że jest to bardzo interesujące.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 27/11/12, 08:56

BobFuck napisał:
i jak on [Bob] bezpiecznie przechowuje swój metanol


Podobnie jak benzyna, nie jest ani bardziej ani mniej niebezpieczny. Jednak trochę mniej toksyczny ten, kto pije za dużo, zostaje przeklętym poetą lub zaczyna malować dziwaczne słoneczniki : Mrgreen:

Zabawny pomysł! : Mrgreen: : Chichot: próbowałeś eh diwouar ... chenapan ... ^^

PS: Uważaj jednak, aby nie mieć asparthame: http://en.wikipedia.org/wiki/Aspartame_controversy
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 27/11/12, 09:20

Były pewne w absyntie z przeszłości (stąd efekty!)

http://fr.wikipedia.org/wiki/Absinthe_(spiritueux) # L.27 zakaz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 27/12/12, 02:29

Po stronie EPFL wszystko się dzieje:

EPFL napisał:Kwas mrówkowy jako źródło wodoru - najnowsze osiągnięcia i przyszłe trendy
Grasemanna, Martina; Laurenczy, Gabor

* Opublikowano w: Energy & Environmental Science (ISSN: 1754-5706), vol. 5, num. 8, s. 8171
* Data publikacji: 2012

Kwas mrówkowy został niedawno zaproponowany jako obiecujący materiał do magazynowania wodoru. Podstawowa koncepcja jest krótko omówiona i pokazane są ostatnie postępy w rozwoju katalizatorów odwodornienia kwasu mrówkowego. Szczegółowo przeanalizowano zarówno stan badań nad heterogenicznymi, jak i homogenicznymi układami katalitycznymi oraz przedstawiono perspektywę niezbędnych etapów rozwoju. Kwas mrówkowy jest obecnie uważany za jeden z najbardziej obiecujących materiałów do magazynowania wodoru. Istnieje wiele wysoce aktywnych i wytrzymałych jednorodnych katalizatorów, które selektywnie rozkładają kwas mrówkowy do H2 i CO2 w pobliżu temperatury pokojowej. Chociaż aktywność i selektywność heterogenicznych katalizatorów nie osiągnęła jeszcze poziomu układów jednorodnych, ta luka się zmniejsza.

Słowa kluczowe: magazynowanie wodoru; kwas mrówkowy; dostawa wodoru
Numer Referencyjny

* EPFL-ARTYKUŁ-180528
* doi: 10.1039 / c2ee21928j
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 09/01/13, 20:37

Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z przyjacielem naukowca (w koncentracji promieniowania słonecznego), a on mówił mi, że wraca ze Szwajcarii, gdzie spotkał ludzi, którzy wytwarzają H2 z kwasu mrówkowego, i że równoważnik pojemności 1 litra kwasu mrówkowego jest cylindrem o tej samej objętości pod ciśnieniem 700 barów !!!

Wyraźnie kwas mrówkowy jest dodatkowym nośnikiem energii! I powiedział mi, że ci ludzie dysocjują kwas mrówkowy na CO2 + H2 za pomocą katalizatora (którego nigdy nie należy odnawiać) w temperaturze pokojowej.
Wydaje mi się, że chodzi tu o badaczy, poproszę go o potwierdzenie !!

Mój przyjaciel-badacz jest oczywiście zainteresowany tym procesem, ponieważ stałby się on najbardziej odpowiednim wektorem do przechowywania energii słonecznej, z odwrotną transformacją, H2 + CO2 do kwasu mrówkowego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 10/01/13, 10:30

nlc napisał:ekwiwalent przechowywania 1 litra kwasu mrówkowego, to kanister o tej samej objętości pod ciśnieniem 700 barów !!!
1 litr H2 przy 700 barach, zawiera 62 gramów H2.
Niech będzie energią 242,7 * 62/2 = 7523 J = 2 kWh.

Znajdujemy obliczone liczby strona 4 tego tematu...

Ekwiwalent magazynowy 1 litra benzyny to cylinder o tej samej objętości pod ciśnieniem 3300 barów ... a litr benzyny waży mniej niż litr kwasu mrówkowego ...

nlc napisał:Wyraźnie kwas mrówkowy jest dodatkowym nośnikiem energii!
Z drugiej strony, jako nośnik energii, jest dobrym środkiem do magazynowania wodoru, pozostaje około 4 do 5 razy mniej dobrym niż benzyna ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 10/01/13, 22:27

Zmniejszając zużycie 4 do 5 razy, osiągnęlibyśmy ten sam poziom, co benzyna!

czy jestem dobry? : Chichot:

Jednak powinno być możliwe zbudowanie 4x lżejszych pojazdów niż 1-tonowe pojazdy, które do niedawna były normą ...

Jak ten rodzaj pojazdu elektrycznego (ten wydaje się 250 kg):
http://www.eon-motors.com/

http://www.technologicvehicles.com/fr/d ... -technique
0 x
Avatar de l'utilisateur
moulino51
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/02/12, 01:50
Lokalizacja: Na ziemi w pobliżu Reims
x 3




przez moulino51 » 10/01/13, 22:56

Tak, samochód bez prawa jazdy kosztuje 9000 XNUMX € :płakać:

Za 2000 € więcej moglibyśmy mieć Czéro również z bateriami będącymi w pełni własnością : Chichot:


GS
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 10/01/13, 22:57

Gaston napisał:Z drugiej strony, jako nośnik energii, jest dobrym środkiem do magazynowania wodoru, pozostaje około 4 do 5 razy mniej dobrym niż benzyna ...


A potem, żeby to zrobić, potrzebujesz węgla ... węgla?
0 x
Fakir
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 192
Rejestracja: 07/05/07, 12:34
x 5




przez Fakir » 10/01/13, 23:06

Kwas mrówkowy stosuje się tutaj jako wektor H².
H 4 musi być stosowany w pompie ciepła do produkcji energii elektrycznej, a pompy ciepła mają wydajność 6 do XNUMX razy większą niż silnik spalinowy.
CQFD.

Ponadto silnik elektryczny jest znacznie lżejszy niż silnik benzynowy (nawet nie mówię o oleju napędowym)

Aby zwiększyć wydajność, dodam akumulator o napięciu 220 V na pierwsze 50 km.

Tak, to wyraźnie rozwiązanie obecnego ...
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44, Google Adsense [Bot] i goście 238