temperatura Bezpieczeństwo kolektory słoneczne?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 13/08/11, 10:19

Cuicui napisał:Jeśli chodzi o jego moc, zdefiniowałem to metodą prób i błędów: na tyle mocną, aby wypchnąć kolumnę płynu do górnej części czujników (w przeciwnym razie instalacja się nie obraca), ale nie za bardzo, aby nie generować zbyt dużego hałasu w sprzężenie zwrotne rur z czujników. W domu potrzebujesz 120 W. Czujniki pod ciśnieniem w miesiącach letnich, wystarczy 90 W.


Metoda „prób i błędów” z pewnością nie jest metodą zalecaną i tolerowaną przez MR dedeleco… wszystko trzeba zrozumieć od razu, inaczej jest się idiotą… :| :|

Ja ze swojej strony poszedłem po omacku ​​i przede wszystkim wolę szukać po omacku ​​ogrzewania słonecznego i opalanego drewnem niż ogrzewać się gazem i prądem...czyż nie DEDELECO!!! : Lol: : Lol:

Cóż, przestańmy marnować czas na jego ataki:

a) Całkiem spory cyrkulator musi być stale zanurzony, żaden nie jest samozasysający

b) 120W na 30m² (chyba) = 4W/m² w twoim przypadku jest to dokładnie zalecany zakres mocy (patrz moja wiadomość powyżej) i który wprowadzę w celu ulepszenia systemu.

c) Jak mówisz, że jedziesz na 90W to latem zmieniasz 3-pozycyjny selektor mocy cyrkulatora?

d) Ze swojej strony nie wiem ile kosztuje cyrkulator o mocy około 300W... To cyrkulator przemysłowy, więc pewnie jest drogi!!

Aby przejść 12 m wysokości, gdy jest pusty, potrzebuję modelu Grundfos Magna 50-120, może 32 lub 40-120 ... (prawdopodobnie inne modele, ale to pierwszy, który znalazłem).

Zobacz: https://www.econologie.info/share/partag ... TO2Epi.pdf

Modele te ważą od 15 do 22 kg!! Moc maksymalna: od 400 do 800W! Moim skromnym zdaniem droższe niż 1000€...

Myślę, że łączenie 2 mniejszych modeli w szereg (gdzie teoretycznie sumują się ciśnienia manometryczne) będzie znacznie tańsze i równie efektywne...

Od czasu do czasu chodziłem do mojego hydraulika, aby zorientować się w cenach ...

Um, o czym znowu rozmawialiśmy na ten temat wcześniej? : Chichot:

ps: dedeleco jak na pellet to próbujesz zepsuć ten temat to pytaj po co jedziesz... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 13/08/11, 11:19

Christophe napisał:b) 120W na 30m² (chyba) = 4W/m² w twoim przypadku jest to dokładnie zalecany zakres mocy
Jak mówisz, że jedziesz na 90W to latem zmieniasz 3-pozycyjny selektor mocy cyrkulatora?
Aby przejść pusty 12m wysokości, potrzebuję modelu Grundfos Magna 50-120, który może mieć 32 lub 40-120.

Mam 40m2. Ponieważ zadbałem o zamontowanie zbiornika płynu chłodzącego (wody) jak najbliżej podstawy czujników (co Dedeleco wybaczcie, nic nie kalkulowałem, jestem majsterkowiczem, nie fizykiem), wysokość słupa wody do przepchnięcia to tylko 5 metrów.
Wszystko, co było potrzebne, to mała pompa cyrkulacyjna Grundfos 20-60 z 3 prędkościami: 125, 110 i 80 W (właśnie sprawdziłem podwójnie, aby podać dokładne wartości). Moje kolektory są przewymiarowane (40 mm), oryginalnie zostały zaprojektowane do pracy z bardziej lepkim glikolem.
Ostatnio edytowane przez Cuicui 13 / 08 / 11, 15: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 13/08/11, 12:24

Czyli 3W na m², mam 2-3 razy za dużo, ale przy rozruchu muszę przepchnąć 12 m... więc koniecznie potrzeba więcej mocy, nawet jeśli jest używana tylko przy rozruchu.

Cóż, kiedy zamknąłem pułapki, ciśnienie robocze spadło z 1.2 w stanie ustalonym (logiczne = 12 m) do 0.8 ... przechodząc przez 1.2 podczas rozruchu przez kilka sekund ... Logika!

Myślę, że 2 cyrkulatory takie jak Twoje połączone szeregowo powinny być odpowiednie w moim przypadku.

Co do jego krzywizn...
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/08/11, 12:57

Christophe napisał:Myślę, że 2 cyrkulatory takie jak Twoje połączone szeregowo powinny być odpowiednie w moim przypadku.


Do nieco specjalnej instalacji potrzebowałem 6: wziąłem najtańszą tutaj http://www.bricodepot.fr/lempdes-clermo ... ge-central i wszystko działa...

Idealnie byłoby, gdybyś rozpoczynał drugą serię tylko podczas uruchamiania. Ale kiedy kolumna zostanie zalana, nie powinna już być potrzebna: przekaźnik czasowy do rozruchu?
0 x
A bientôt!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 13/08/11, 13:26

Dzięki konsekwencji i myśleniu robimy postępy!!

Gdzie mierzy się ciśnienie?
na wzroście tuż za cyrkulatorem lub na spadku, który swoją szczegółową budową warunkuje to ciśnienie (wlot powietrza z wznoszeniem się pęcherzyków czy nie??).
Po uruchomieniu 0,8 bara pod górę wydaje mi się bardzo wysokie, co odpowiada dużym spadkom ciśnienia przy dużym przepływie lub wodzie, która nie schodzi wystarczająco nisko bez wnikania powietrza ????,
Ważna jest szczegółowa geometria.

Jaki jest optymalny przepływ do wystarczającego podgrzania wody, w zasadzie zmienny w zależności od przepływu słonecznego, przepływ powinien być regulowany automatycznie, aby utrzymać stałą temperaturę wody w zależności od wysokości słońca ???
Zwykłe cyrkulatory odśrodkowe nie są do tego przystosowane, co najwyżej 3 prędkości.
Interesujące jest rozwiązanie kilku cyrkulatorów połączonych szeregowo.
Możliwe jest pulsowanie cyrkulatora w kilkusekundowych impulsach, aby dostosować prędkość wody do strumienia słonecznego.

Jak długo trwa automatyczne opróżnianie, informacja przydatna do oceny jego łatwości, powiązana z łatwością, z jaką powietrze dostaje się do pseudosyfonu inicjowanego przez pompę?,

Poprzez spójną refleksję nad wskazówkami, robimy postępy.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/08/11, 13:35

Nie powinno to być też zbyt skomplikowane. problem sprowadza się do:

- jeśli woda płynie za szybko: energia pompowania jest marnowana na nic, a czas wymiany w czujnikach może być za krótki.

- jeśli woda płynie zbyt wolno: istnieje ryzyko wrzenia.

Osobiście zrobiłbym tylko kilka testów z 2-3 dobrze ustawionymi termometrami i najtańszymi pompkami i powinno wystarczyć na 10 lat :-)
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 13/08/11, 15:28

bernardd napisał:Nie powinno to być też zbyt skomplikowane. problem sprowadza się do:
- jeśli woda płynie za szybko: energia pompowania jest marnowana na nic, a czas wymiany w czujnikach może być za krótki.
- jeśli woda płynie zbyt wolno: istnieje ryzyko wrzenia.

Lepiej, żeby różnica między temperaturą płynu wchodzącego i wychodzącego z balonu była niewielka, około 4-5 stopni, to znak, że kalorie są dobrze przenoszone. W funkcji samoopróżniania wydajność jest mniejsza, płyn krąży mniej, różnica temperatur może dochodzić do 10°.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16276
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5286




przez Remundo » 13/08/11, 16:44

wasze cyrkulatory wydają mi się dość drogie...

Zastanawiam się, czy pompa samozasysająca (wysokość tłoczenia np. 10 m) do opróżniania studni np.) nie załatwiłaby sprawy...

Woda z glikolem nie jest szczególnie agresywna ani dla metali, ani dla tworzyw sztucznych.

@+
0 x
Obraz
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/08/11, 16:57

Nie sądzę, aby pompa ogrodowa pobierała ciepło z obwodu. Faktycznie próbowałem przed wzięciem cyrkulatora ogrzewania i pompa nie trzymała, ale nie wiem co było przyczyną, grałem ostrożnie :-)

Ale przy pompie za 52 € nadal jest w porządku.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16276
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5286




przez Remundo » 13/08/11, 17:06

To naprawdę zależy od temperatury. Powiedzmy, że do 90°C powinno przejść.

Potem są pompy ze stali nierdzewnej, ale są droższe, jednak są samozasysające, pod warunkiem, że dobrze napełnisz korpus pompy przed jej włączeniem. Pompy odśrodkowe są solidne i raczej niedrogie.

teraz może nie określiłem jasno „specyfikacji” spełniających potrzeby techniczne, ponieważ temat jest gęsty :P
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 69