temperatura Bezpieczeństwo kolektory słoneczne?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
onlit4regs
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/06/10, 10:09




przez onlit4regs » 16/11/11, 06:36

@Cuicui:
odnośnie „odświeżania” czujników, gdy temperatura zbiornika wynosi 60°, ale czujniki przekraczają określoną temperaturę, pompa uruchamia się, aby czujniki się nie przegrzały. powoduje, że podnoszę wodę w balonie do ponad 60°, a nawet do 85° z tego, co widziałem.
Następnie, gdy t° czujnika spadnie poniżej t° dna zbiornika i pod warunkiem, że jest to więcej niż 60°, pompa cyrkulacyjna uruchamia się ponownie w celu schłodzenia zbiornika i przywrócenia go do 60°. Jedynym problemem jest to, że kontrolowana jest tylko dolna część piłki. W związku z tym górna część pozostaje bardzo gorąca, a dolna ma temperaturę 60°. Dlatego wieczorem docieram latem do 85° na górze, a następnego dnia zostawiam na górze około 70°, po zużyciu ciepłej wody. Wyobrażam sobie więc, że następnego dnia podczas wakacji musiałem wyjechać z 80°, a zatem niemożliwe, aby balon wchłonął całe ciepło dnia, dlatego niechłodzone czujniki itp.

@dedeleco: dzięki za linki, ale to duża konfiguracja. Z jednej strony nie jestem majsterkowiczem, az drugiej strony nie mam potrzebnej ziemi. Czy nie ma rozwiązania, które nie magazynowałoby ciepła do ponownego wykorzystania, ale po prostu pozwoliłoby mu uciec?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 16/11/11, 11:04

onlit4regs napisał:@Cuicui:
dotyczące „odświeżenia” czujników, gdy piłka ma 60°, ale czujniki przekraczają określoną temperaturę,

Przy dobrym nasłonecznieniu temperatura kolektorów jest o około 5° wyższa niż górna część zbiornika. Jeśli obawiasz się, że woda w balonie przekroczy 100° i zacznie wrzeć, to znak, że Twoje czujniki mają niezwykłą wydajność. Co to są czujniki? W domu, w szczycie fali upałów, moje płaskie sensory, które działają nieprzerwanie, dopóki świeci słońce (nie wolno marnować kalorii!), nigdy nie przekroczyły 80°.
Być może skorzystasz na zainstalowaniu większego systemu przechowywania (większy balon lub dodanie dodatkowych balonów). Pozwoli również mieć duży zapas ciepłej wody na dni bez słońca.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/11/11, 12:33

Prosty pomysł:
z dużym regenerowanym grzejnikiem (z domu lub samochodu) i automatycznym zaworem 3-drogowym, przekierować ciepło do tego grzejnika postawionego w bardzo niedrogim basenie całkiem sporo m3, lub ziemi nasączonej wodą lub nawet po prostu wentylowanej jak samochód kaloryfer.
Ale wymaga to minimum majsterkowania, w przeciwnym razie pozwij instalatora za nieprzestrzeganie obiecanych specyfikacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 16/11/11, 13:17

Witam wszystkich,

jakie byłoby rozwiązanie odprowadzania tego nadmiaru ciepła podczas wakacji?


Niektóre przepisy zawierają funkcję, zwaną trafnie „wakacjami”, polegającą na cyrkulacji wody w obiegu pierwotnym w nocy, tak aby ciepło zgromadzone w ciągu dnia w zbiorniku zostało odprowadzone w pole kolektorów. Aby poprawić to odprowadzanie, można również usunąć izolację z rur lub przedłużyć obwód w kierunku obwodu grzejnikowego itp.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 16/11/11, 17:03

Pętla napisał:
jakie byłoby rozwiązanie odprowadzania tego nadmiaru ciepła podczas wakacji?
Niektóre przepisy zawierają funkcję, zwaną trafnie „wakacjami”, polegającą na cyrkulacji wody w obiegu pierwotnym w nocy, tak aby ciepło zgromadzone w ciągu dnia w zbiorniku zostało odprowadzone w pole kolektorów. Aby poprawić to odprowadzanie, można również usunąć izolację z rur lub przedłużyć obwód w kierunku obwodu grzejnikowego itp.
Rzeczywiście, możemy odłączyć regulację i uruchomić cyrkulator na stałe, aby w nocy ewakuować kalorie nagromadzone w ciągu dnia. Proste i skuteczne rozwiązanie pozwalające uniknąć przegrzania, ale nie wydaje mi się zbyt ekologiczne...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 17/11/11, 18:40

dedeleco napisał:Prosty pomysł:
z dużym regenerowanym grzejnikiem (z domu lub samochodu) i automatycznym zaworem 3-drogowym, przekierować ciepło do tego grzejnika postawionego w bardzo niedrogim basenie całkiem sporo m3, lub ziemi nasączonej wodą lub nawet po prostu wentylowanej jak samochód kaloryfer.
Ale to wymaga minimum majsterkowania.

Ja tak zrobiłem w domu jak jadę na urlop to czujnik kładę na kaloryferze zamiast na piłce i działa dobrze od samego początku :D
Ach tak, kaloryfer ogrzewa mój dom latem, kiedy mnie nie ma...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
onlit4regs
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/06/10, 10:09




przez onlit4regs » 17/11/11, 21:42

Cuicui napisał:
onlit4regs napisał:@Cuicui:
dotyczące „odświeżenia” czujników, gdy piłka ma 60°, ale czujniki przekraczają określoną temperaturę,

Przy dobrym nasłonecznieniu temperatura kolektorów jest o około 5° wyższa niż górna część zbiornika. Jeśli obawiasz się, że woda w balonie przekroczy 100° i zacznie wrzeć, to znak, że Twoje czujniki mają niezwykłą wydajność. Co to są czujniki? W domu, w szczycie fali upałów, moje płaskie sensory, które działają nieprzerwanie, dopóki świeci słońce (nie wolno marnować kalorii!), nigdy nie przekroczyły 80°.
Być może skorzystasz na zainstalowaniu większego systemu przechowywania (większy balon lub dodanie dodatkowych balonów). Pozwoli również mieć duży zapas ciepłej wody na dni bez słońca.


80°? ouh la, ale czasami przekraczają 80°, tutaj jest południe! latem jest gorąco! gdy dno balonu ma 60° i jest godzina 14:100, czujniki przekraczają 80°, więc zaczyna się chłodzenie. i spada do około XNUMX. To są czujniki płaskie.
Mój problem pojawia się tylko podczas dłuższej nieobecności.
Nie mam basenu do ogrzania...
grzejnik, czemu nie, ale nie wydaje mi się to bardzo poważne, muszę to przeanalizować z instalatorem
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 17/11/11, 23:00

xxx (usunąłem tę wiadomość)
Ostatnio edytowane przez Cuicui 18 / 11 / 11, 09: 39, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 17/11/11, 23:06

lejustemilieu napisał:grzejnik ogrzewa mój dom latem, kiedy mnie nie ma...
Bardziej złożone rozwiązanie (modyfikacja obiegu solarnego), ale o wiele bardziej ekologiczne, nawet jeśli latem Twój dom prawdopodobnie nie wymaga dużego ogrzewania...
Ostatnio edytowane przez Cuicui 18 / 11 / 11, 10: 32, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 18/11/11, 00:30

onlit4regs napisał: gdy dno kuli znajduje się pod kątem 60° i jest godzina 14:100, czujniki przekraczają XNUMX°
To nienormalne, że czujniki wykonują 100°, gdy spód piłki znajduje się pod kątem 60°. Jeśli kalorie z czujników są prawidłowo przekazywane do zbiornika, różnica temperatur między dnem zbiornika a czujnikami wynosi maksymalnie 10°.
Jeśli czujniki są ustawione pod kątem 100°, spód piłki powinien znajdować się pod kątem co najmniej 90°. Jeśli dolna część piłki znajduje się pod kątem 60°, czujniki nie powinny przekraczać 70°.
Oczywiście śluza powietrzna uniemożliwia swobodną cyrkulację płynu niezamarzającego w kolektorach, co tłumaczy nienormalnie wysoką temperaturę tych ostatnich. Problem będzie się utrzymywał, dopóki ręczny lub automatyczny odpowietrznik nie zostanie zainstalowany w najwyższym punkcie obwodu.
Ostatnio edytowane przez Cuicui 18 / 11 / 11, 09: 45, 4 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120