Okofen i Pellaqua, niewystarczający problem z ogrzewaniem?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Neek-O
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 29/11/10, 14:30

Okofen i Pellaqua, niewystarczający problem z ogrzewaniem?




przez Neek-O » 29/11/10, 17:37

Przede wszystkim witajcie wszyscy! Jestem zupełnie nowy forum...
Pozwalam sobie wezwać twoje światła, mając obawy dotyczące ogrzewania (15-17 ° C w domu, z 2 małymi dziećmi).

Wprowadziliśmy się na początku października do starego domu typu "wiejskiego", grubego kamiennego muru i trochę docieplonego, a przede wszystkim starego kotła olejowo-drzewnego na drewno z dość imponującym systemem grzejników żeliwnych (pod względem ilości i wielkości ).wielkość grzejników). Bezpośrednio przed zimą wymieniliśmy kocioł na Okofen Pellematic i zbiornik Pellaqua (ale na razie bez energii słonecznej). nawiedza dłużej niż oczekiwano, oszczędzę szczegółów... Uruchomienie 20 października wydaje się działać (przy łagodnych temperaturach zewnętrznych). Temperatura grzejników nie jest zbyt wysoka, ale wydaje się, że jest więcej niż wystarczająca. Z drugiej strony, odkąd temperatura spadła (4-5 dni), w domu zaczyna robić się naprawdę zimno! A temperatura grzejników nie wzrasta... Ale na wyświetlaczu (biała regulacja) wszystkie ustawione temperatury zareagowały dobrze (wzrost), ale kocioł nie wydaje się być w stanie "robić swoje"...

Ustawienia z ostatniej nocy (po ponad 24 godzinach ciągłej pracy, w „wymuszonym” trybie komfortowym):

Ogrzewanie 1 pomiar: 45.3 °C
Ogrzewanie 1 minus: 79.0 °C

Pomiar Amb 1: 14.8°C
Wady Amb 1: 20.5°C

Pomiar CWU 1: 39.0°C
Ciepła woda użytkowa 1 minus: 60.0°C

Pomiar BT1 H: 51.9°C
Wady BT1 H: 84.0°C

Pomiar BT1 M: 38.8°C
Wady BT1 M: 84.0°C

Ciepły pomiar: 59.0 °C

Jak wytłumaczyć takie różnice pomiędzy instrukcją a wynikiem, wiedząc, że to żądanie (komfort) było aktywne dłużej niż 24 godziny? Wygląda na to, że kocioł z prawie wszystkimi kratkami (ostatnia niekompletna) nie chce/nie jest w stanie przekroczyć 61°C! Temperatura zmierzona na początku obiegu grzewczego utrzymuje się na stałym poziomie około 40.0°C (którą uważam za „letnią”) i przy ilości grzejników żeliwnych, które być może nigdy nie były „odblokowane” (góra nagrzewa się - cóż, letni- ale spód pozostaje zimny), nie nagrzewa zbytnio domu...........

Jeśli ktoś może mi pomóc, z góry dziękuję... ^-^
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 29/11/10, 18:00

Dobrze, że założyłeś temat.
Poprawiłem Twoją oryginalną wiadomość, dodając link z: https://www.econologie.com/forums/suivi-du-t ... -1130.html

Na początek: jaką moc ma Twój kocioł?
A czy masz pojęcie o swoim dziennym zużyciu pelletu?

Nie jest to wcale normalne, chyba że występuje problem techniczny, zły dobór wymiarów lub instalacja, że ​​gdy kocioł pracuje 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu, nie jest w stanie ogrzać domu...
0 x
Neek-O
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 29/11/10, 14:30




przez Neek-O » 29/11/10, 18:30

Wydaje mi się (sprawdzę dziś wieczorem), że jest to PES25 (18-25 KW), z pamięci... Z Pellaqua 800l. Dom ma około 220-240m² do ogrzania. Na pewno stary dom, ocieplenie nie od góry, ale moje pytanie/wątpliwość wynika z tego, że ciepło nie ucieka, a właściwie nie jest produkowane (!). Jednak regulator zdaje się "myśleć" dobrze, skoro zmiany u podstawy krzywej, nachylenia, zmian żądanej temperatury są odzwierciedlone w instrukcji... Ale kocioł wydaje się „nie nadążać”. Jednak z tego co czytam to już duża moc. Wokół paleniska i wokół popielniczki (nie tylko w niej) gromadzi się trochę popiołu, czy to normalne i czy może mieć to jakiś wpływ? Płomień wydaje się już dość silny (ale „kontrola pelletu” utrzymuje się w okolicach 60.0°C)...
Jestem bardzo zmieszany....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 29/11/10, 18:38

Nie sądzę, że popiół stanowi problem.

Czy Twoja śruba bez końca obraca się „normalnie”? (częściowy dżem?)

Na jaką moc ustawiony jest kocioł?

Jaka była moc kotła olejowego, który tam był wcześniej?

Nie mam kotła na pellet i myślę, że użytkownicy forum (did67, dirk pitt...) będzie w stanie lepiej Cię poprowadzić...ale oto kilka pomysłów do rozważenia...

O zakleszczeniu ślimaka kotła na pellet: https://www.econologie.com/forums/blocage-vi ... t8392.html
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 29/11/10, 18:49

Wygląda na to, że to po prostu problem z zasilaniem.


Aby uzyskać szczegółowy obraz strat mieszkaniowych:

D(szer.)=V(m3)*40

D=220*2.5*40=22kW

Ale ponieważ dom nie wygląda na izolowany, współczynnik będzie większy niż 40.

Jaka jest izolacja ścian, dachu i dolnej podłogi?
Który obszar geograficzny?
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 29/11/10, 19:31

Wow!

Zacznijmy od początku: czy potwierdzasz, że kocioł pracuje cały czas na pełnych obrotach lub prawie (większość pasków "kontroli pelletu" włączona), bez zatrzymywania się???

Jeśli tak: kocioł robi co może, ale dom to poważne sito termiczne i kocioł może pompuje, ale przecieka jeszcze szybciej! Wszystkie dostosowania na świecie niczego nie zmienią.

I jesteśmy źli!

Żaden kompromis nie jest możliwy: w krótkim okresie zmniejsz liczbę używanych części i... zajmij się izolacją. Istnieje fenomenalny margines!
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 29/11/10, 20:40

Mam też balon buforowy....nie tej samej marki...
Cóż, oto co myślę, mając również bardzo mały problem na początku… nastawa balonu jest zbyt wysoka: 72°…
Kocioł zatrzymuje się na 76°, więc nie może zapewnić cieplejszej wody.
Nie może więc nagrzać zbiornika do 84° ani skierować wody do 79° do grzejników. Musi spróbować, ale...
W domu nastawa zbiornika wynosi max 67°, min 62°, w ten sposób kocioł nie osiąga granicy 76°.
Mój maksymalny początkowy T° wynosi 60°, normalny przy balonie 67°.
Spróbuj i powiedz mi.
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 29/11/10, 21:07

Tylko jedno zastrzeżenie do mojego „więc mamy kłopoty”: jeśli okaże się, że PES25 jest za słaby, to wiedzcie, że to ta sama konstrukcja co PES32!
0 x
Neek-O
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 29/11/10, 14:30




przez Neek-O » 29/11/10, 22:41

@christophe i antenacastor:
brak komunikatu o błędzie, brak śladów zakleszczenia śruby „kotła” (zasilanie z silosu następuje poprzez zasysanie). Jak powiedziano powyżej, moc 25 KW, ale nie wiem, czy jest ograniczona, czy nie, ponieważ „poziom 2 = parametr chroniony hasłem”. Starego, nie wiem dokładnie... Ale ciepłownik wyliczył straty, porównaliśmy go ze starym kotłem i miał być jakiś margines (stary budynek, grube ściany, ale nowy dach ).-zaizolowane prawidłowo, ściany lekko docieplone, natomiast podłoga nie). Z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego przy włączonych wszystkich paskach kontrolnych pelletu temperatura wynosi tylko od 58.0 do 61.9°C...
Uwaga: lokalizacja = południe 77 (Seine et Marne, Ile de France)

@Did67:
Nie wiem, czy cały czas chodzi ciężko... Jutro poproszę żonę, żeby co godzinę patrzyła, żeby to zobaczyć... Ale nawet gdyby dom był "sitem", nie rozumiem dlaczego kocioł nie może podnieść temperatury na wyjściu wody grzewczej??? Chętnie, bo nie wiem gdzie o tym przeczytałem forum, temperatura na wylocie ogrzewania 70.0°C (sen!!! - może i wygórowana, można powiedzieć, ale aktualnie jest mi trochę zimno).

@manet42:
Ustawienia BT wynosiły Tmax 40.0°C i Tmin 10.0°C. Zaskakujące (właśnie to odkryłem). Czy to może być przyczyną problemu??? W instrukcji jest napisane, że jeśli zapotrzebowanie na ogrzewanie lub CWU przekracza podane w instrukcji, to czy to zapotrzebowanie będzie miało pierwszeństwo? W razie wątpliwości zmieniłem to dziś wieczorem na Tmin 40.0°C i Tmax 65.0°C... Co masz na myśli mówiąc „moja początkowa T max wynosi 60.0°C? Tmax ogrzewania? To wyjaśniałoby, dlaczego zostawiłem ogrzewanie nie nie startuje powyżej 40.0 (i jak teraz o tym myślę, to CWU też nie mierzyła... A mimo to czujnik BT H nadal wskazuje 51-52°C... Już nic nie rozumiem).

Dziękuję wszystkim za pomoc w każdym razie!

NB:
aktualne ustawienia ogrzewania:
Prawo wodne 1.6
Punkt stały 38.0°C
Minimalny komfort 19.5
Instrukcja komfortu 20.5
Lim obniżony 16.0
Obniżona kaucja 19.0
Oczekiwanie 180 min
Kompensacja: 4
Wartość zadana hist 1.0°C

Uwaga 2: czy łatwo jest zastosować „test wyników”? Pozwala to sprawdzić, czy występuje problem z V3V lub cyrkulatorem (nie mam zbyt dużej wiedzy w tej dziedzinie).

NB3: Zanotowałem wszystkie parametry „serii 1”. Nie da się wyświetlić parametrów poziomu 2, gdyż wymaga podania hasła (znam hasło do sterownika, ale nie wiem, czy w tym przypadku jest takie samo). Ciekawe byłoby zobaczyć liczbę KW..

P105: temperatura kotła: 59.0°C
107: T dym/płomień 527°C
109: Karta T 26°C
110: między wyrazami cap: 1
111: ekstra słowo cap: 0
112: liczba startów: 256x
113: czas działania wcześniej: 667h
114: średni czas cyklu: 156 m (dzięki Pellaqua)
115: czas od przystanku: 2m
116: czas pracy śruby 62 zs
117: śruba pauzy czasowej 80zs
118: wit. grzebień wiatrowy: 33% (quezaco?)
119: dym z szybkiego wiatru: 99-100%
120: czas włączenia zasilania: 0 s (?)
124: stała temperatura płomienia: 782°C
125: depresja: 57-58 EH
126: wejście analogowe 2: 75°C
150-151 (język, kontrast)
152: silniki - wejdź (nie śmiałem dalej szukać)
160: prędkość śruby modyfikacji: krok: 00
162: poziom modułu: 17 (ciekawy parametr???)
163: tryb testu dymu: 0
180: tryb pracy UW: 2
181: % życia UW: 0%
183: AV pl z czasem: 6h
184: Żywy popiół śrubowy: 0U/m
185: następne aspi: 240m
186: całkowity czas aspi: 7h
187: czas pracy ślimaka ssącego: 60s
188: czas przerwy ślimaka ssącego: 0s
189: godz. net.1: -1 godz
190: godz. net.2: 20:XNUMX
191: czas do następnej siatki: 12h
192: czas netto: 120 s
193: czas do płukania: 6 godzin (jakie płukanie?)
194: czas płukania: 45 s

Następnie... Poziom 2: wymagane hasło......
0 x
Neek-O
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 29/11/10, 14:30




przez Neek-O » 29/11/10, 22:51

Nie wahaj się, jeśli potrzebujesz innych informacji... Nie dotykałem parametrów Ogrzewanie ++, Pompa T lim itp.... bo się na tym nie znam. Podobnie nie sądzę, że jestem w stanie stwierdzić, czy V3V lub cyrkulator działają poprawnie... Czy „test wyjściowy” może być przydatny i w jaki sposób?

Jeszcze raz dziękuję wszystkim.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132