Przegląd turbin wiatrowych FuturEnergy Windup 1000W

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 15/11/10, 12:21

bernardd napisał:Dotyczy to wersji, w której naturalny prąd przemienny o napięciu 60 V jest prostowany dopiero przed akumulatorami do masy, co zmniejsza straty w kablu, a także cenę kabla, a także umożliwia łatwy pomiar prędkości turbiny wiatrowej od ziemi, mierząc częstotliwość sygnału.


[Nie na temat], ale pozwól mi na tę uwagę:
Nie wiem, gdzie się tego nauczyłeś, ale musisz to wybić sobie z głowy. Nie, prąd przemienny nie powoduje mniejszych strat w kablach niż prąd bezpośredni, a wręcz jest odwrotnie ze względu na efekt naskórkowy prądu przemiennego.
Nie bez powodu przyszłe projekty połączeń wysokiego napięcia/odległości są planowane w sposób ciągły (HVDC)
Historycznie rzecz biorąc, alternatywa nie jest używana ze względu na utratę, ale ze względu na łatwość transportu (łatwiejsza do przekształcenia)

Prawdopodobnie mylisz pomiędzy jednofazowym a trójfazowym... przy równoważnym przekroju kabla, trójfazowy pozwala na przesłanie 9 razy większej mocy niż jednofazowy.
[Koniec tematu]

Tak, widziałem turbiny wiatrowe Missouriwindandsolar... są interesujące ze wszystkich punktów widzenia, ale import pozostaje problematyczny dla pojedynczej osoby. Po odjęciu kosztów transportu i ceł różnica nie jest oczywista... a w razie problemu pojawia się problem (i koszty...) skorzystania z gwarancji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 15/11/10, 12:24

Christophe napisał:

Hej ForHorse, plik pdf jest dokładnie kopią/wklejeniem dokumentu generatora, który kupiłem używany za pośrednictwem forum: https://www.econologie.com/forums/vends-gene ... t8569.html



Aha, tak, normalne, ponieważ pochodzi od tego samego „producenta” : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 15/11/10, 12:35

Proszę bardzo, mój nie jest wyprodukowany w Szkocji… to wszystko, co chciałem powiedzieć.

Mimo to, z tego, co testowałem, wydaje się, że jest dobrze wykonany...

Pozostaje mi tylko znaleźć śmigło lub koło łopatkowe...ponieważ pomysł odzyskania pralki to FBI (fałszywie dobry pomysł) w moim scenariuszu hydraulicznym (z wymuszoną rurą mogłoby to być ciekawsze, ale nie z biegiem czasu).

Zobacz dla przypomnienia: https://www.econologie.com/forums/tambour-de ... t6303.html

Kiedy widzę przepływ prądu, biorąc pod uwagę deszcz, nie mogę się doczekać ponownego uruchomienia projektu... : Chichot: : Chichot:
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 15/11/10, 12:38

Forhorse napisał:
bernardd napisał:Dotyczy to wersji, w której naturalny prąd przemienny o napięciu 60 V jest prostowany dopiero przed akumulatorami do masy, co zmniejsza straty w kablu, a także cenę kabla, a także umożliwia łatwy pomiar prędkości turbiny wiatrowej od ziemi, mierząc częstotliwość sygnału.


Nie, prąd przemienny nie powoduje mniejszych strat w kablach niż prąd stały, wręcz przeciwnie, ze względu na efekt naskórkowy prądu przemiennego.


Postawiłem „przemienne 60V” i rzeczywiście jest to trójfazowe. I bez konieczności dodawania kabla i czujnika do weryfikacji prędkości!

co oznacza, że ​​mogę przeprowadzić bardzo „złożoną” regulację bez dodawania czegokolwiek, na przykład zwiększania obciążenia w celu regulacji prędkości za pomocą pętli kontroli prędkości.

Forhorse napisał:Tak, widziałem turbiny wiatrowe Missouriwindandsolar... są interesujące ze wszystkich punktów widzenia, ale import pozostaje problematyczny dla pojedynczej osoby. Po odjęciu kosztów transportu i ceł różnica nie jest oczywista... a w razie problemu pojawia się problem (i koszty...) skorzystania z gwarancji.


To raczej kwestia sposobu myślenia. Ten facet publikuje wszystkie posty na temat swoich turbin wiatrowych i generatorów, co daje mi poczucie, że mogę naprawiać i uczyć się przy użyciu jego sprzętu. To nie jest podejście czarnej skrzynki, jesteś za głupi, żeby zrozumieć, zapłacić i wyjść.

Zachęcam do tego typu sprzedawców : Mrgreen:

A byłoby jeszcze lepiej, gdyby Christophe odsprzedał go w Europie Obraz
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 15/11/10, 13:12

Witam wszystkich,

Próbowałem samodzielnie skonstruować wykorzystując alternator 12V firmy futurenergy (model Christophe'a ale na 12V)

W przeciwnym razie informacje zwrotne na temat tej turbiny wiatrowej o mocy 1000 W można znaleźć tutaj:

http://www.chaleurterre.com/forum/viewsujet.php?t=7901

A+

Gérald
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 15/11/10, 13:38

Pętla napisał:Witam wszystkich,

Próbowałem samodzielnie skonstruować wykorzystując alternator 12V firmy futurenergy (model Christophe'a ale na 12V)

W przeciwnym razie informacje zwrotne na temat tej turbiny wiatrowej o mocy 1000 W można znaleźć tutaj:

http://www.chaleurterre.com/forum/viewsujet.php?t=7901

A+

Gérald


Ah dziękuję !

Z drugiej strony, kiedy widzę instalację autora tego tematu, jestem tylko w połowie zaskoczony słabym wykonaniem, które zaobserwował.
1 kW przy napięciu 24 V to wciąż więcej niż 40 A... a biorąc pod uwagę odległość, jaką wydaje się być pomiędzy turbiną wiatrową a jej falownikami (zaledwie 8 m od masztu...) straty w kablu muszą być ogromne!
przechodzi przez osłonę ICT 20, możemy zatem rozsądnie sądzić, że okablował go maksymalnie w przekroju 2x10 mm² (a powiedziałbym nawet 2x6 mm², ponieważ wciągnięcie 2x10 mm² do ICT 20 na więcej niż kilka metrów jest prawie niemożliwe)
Zatem bez wykonywania obliczeń mogę śmiało powiedzieć, że 50% wyprodukowanej energii jest tracone w kablach.

EDYTKA: Nie doczytałem do końca... jest napisane, że produkcja poprawiła się poprzez umieszczenie falowników u podnóża masztu turbiny wiatrowej, co potwierdza moje podejrzenia, że ​​kabel na instalacji ma za małe inicjały.
Autor twierdzi też, że jego maszyna przetrwała wiosenną burzę, co jest bardzo dobrą wiadomością.
Myślę, że zamówię : Chichot: (czas zdobyć pieniądze z kredytu :| )
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 15/11/10, 13:48

Stąd zainteresowanie faza alternatywne 60V, dzięki Forhorse :-)

W przeciwnym razie ostatni wskazany temat również pokazuje link do tej turbiny wiatrowej: http://skystreamenergy.eu/lang_francais/

Wydaje mi się bardzo droga, jak wszystkie „pakowane” turbiny wiatrowe. Ale to ciekawe, bo nie ma ogona, który utrzymywałby go na wietrze! Myślę, że działa to „w odwrotną stronę”, co być może jest lepsze z aerodynamicznego punktu widzenia, ponieważ „stożkowa piasta” może skierować przepływ na zewnątrz śmigła, gdzie dźwignia jest większa.

Ale maszt ukrywa część wiatru...

Nie wiem jaki jest wynik wyścigów, ale zobaczyłem ten szczegół, bo chciałem go przetestować ;-)
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 15/11/10, 14:09

0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 17/11/10, 20:57

Dostałem ofertę 950 euro z wysyłką. Zamówiłem to dzisiaj rano.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, więcej za kilka dni.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 17/11/10, 22:43

To bardzo dobra cena, mam nadzieję, że niezawodność będzie !!

Gdybyś mógł dać nam małą fotorelację z montażu, zaczynając od rozpakowania, byłoby miło :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123