Reforma firmy silniejsze obywateli niż banki?

filozoficzne debaty i firm.
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 08/12/10, 06:51

Przepraszam, że pominąłem w 2008 roku : Chichot:
lv13r
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 08/12/10, 10:09

Oferta akcji Cantony została wreszcie oficjalnie potwierdzona: http://www.leparisien.fr/economie/votre ... 182454.php

I powiedzieć, że nie jestem nawet na grupie na FB ani wśród alter... szczerze mówiąc, śmieszy mnie to wszystko...

Ach, otwarcie tego za klawiaturą jest łatwe… aktorstwo w prawdziwym życiu to coś innego (i mogę to powiedzieć…:D)


(...) Całe zamieszanie i kontrowersje, jakie wzbudziła była gwiazda stadionów, mogły jednak sugerować – a u niektórych, zwłaszcza wśród antyglobalistów – nadzieję, że tysiące ludzi będzie spieszyć się do lad banki. To się nie wydarzyło. Co prawda w Paryżu odbyła się taka akcja kolektywu Sauvons les riche. Około dwudziestu członków, w tym kilku działaczy Génération Ecologie, symbolicznie wycofało gotówkę z agencji Societe Generale i zdeponowało ją kilka metrów dalej… w – w ich mniemaniu bardziej etycznej – placówce Crédit Coopératif.
Jednak wczoraj po południu prawie wszystkie główne sieci bankowe stwierdziły, że nie zaobserwowały żadnego szczególnego ruchu. Zatem BNP Paribas „nie miał nic do zaraportowania”. To dzień jak każdy inny” – powiedzieliśmy w banku przy rue d'Antin w Paryżu. (...)


Ale „ryzyko” nadal istnieje, a politycy, którzy komentowali tę sprawę, najwyraźniej mieli „trudność” (niedomówienie) w jego ocenie…

Od minister finansów Christine Lagarde po Roselyne Bachelot, minister solidarności, dla której takie wezwanie „ukarałoby najskromniejszego Francuza”.
Zdaniem Martine Aubry z PS „odpowiedź Erica Cantony nie jest właściwa”. Bardziej zniuansowany poseł socjalista Jack Lang widzi w inicjatywie byłego piłkarza ryzyko „dość niepokojącej destabilizacji sektora bankowego”,
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 08/12/10, 10:38

Christophe, masz prywatną wiadomość :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 08/12/10, 11:05

nlc napisał:Christophe, masz prywatną wiadomość :D


Widziałem, przeczytałem, odpowiedziałem! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28753
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5553




przez Obamot » 08/12/10, 11:17

Christophe napisał:
Zdaniem Martine Aubry z PS „odpowiedź Erica Cantony nie jest właściwa”. Bardziej zniuansowany poseł socjalista Jack Lang widzi w inicjatywie byłego piłkarza ryzyko „dość niepokojącej destabilizacji sektora bankowego”,


Cóż, jeśli nawet „socjaliści” „” tak mówią Obraz

Christophe napisał:W rzeczywistości dług publiczny i wyczerpywanie się ropy mają tę wspólną cechę, że wiemy, że pewnego dnia nieuchronnie eksploduje, ale to dzisiejsi politycy też tchórze zająć się tym poważnie!

Ja nie mam racji?


martien007 napisał:Ten świat bogatych ludzi i tchórze coraz bardziej mnie brzydzi.


Wnioski, jakie można wyciągnąć z tych kampanii szczepień, są takie, że odnotowanie tego jest bardzo odkrywcze jesteśmy w „organizacji owczarnia„społeczeństwa, które ma tendencję do uśpienia „dobrego obywatela” i chowania jego głowy do worka…


Drwal napisał:Wręcz przeciwnie, uważam, że koncepcja oporu jest całkiem dobra...

Oczywiście nie wymaga to takiej samej odwagi, jak stawianie oporu wojskowemu najeźdźcy, który zagraża waszej wolności i życiu, ale… oprzeć się mediom, reklamom i presji społecznej, która koniecznie chce nas zrobić KONSUMENTY stada owiec wymaga jednak pewnego wysiłku, pewnego kwestionowania, jak wiele (75%?; 90%?) Francuzi nie potrafią...


bham napisał:Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się dzisiaj w polityce, aby zobaczyć, jak bardzo obywatele są stada owiec.


Morał historii. Nie dlatego, że staliśmy się trochę odważniejsi od innych,
- że inni poszli...
— że powinno croire inni poszli za nimi. Obraz
— że musiałbyś wierzyć, że inni pójdą za tobą... (Cantona, jeśli nas czytasz... Obraz )

PS: Nie jestem „socjalistą” i nie mam nic przeciwko temu, po prostu wolę nie zajmować stanowiska, bo znam wielu, którzy naprawdę są i nie opowiadają takich bzdur.
0 x
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 09/12/10, 19:46

Rzeczywiście, panikę na bank z 7 grudnia można uznać za porażkę w świetle jej twierdzeń. Sukcesem jest rozgłos w mediach i paranoja systemu w obliczu jego słabości. Minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux oświadczył w prasie, że chce zakazać organizowania demonstracji na Facebooku, ponieważ bez zezwolenia są one nielegalne. Mówiły o tym media, nawet Lagourde wyraził swoją, wciąż równie aktualną, opinię.Reakcje te świadczą o zasadności zagrożenia, jakie takie działanie stanowi dla niestabilnego systemu finansowego i jego nadmiernego zaangażowania w politykę.
Fakt, że problem stał się przedmiotem debaty publicznej, był dla niektórych interpretacją ukrytego celu wydarzenia, od początku ocenianego jako łagodny.
Pomysł wymuszonego zawalenia się jest jednak ciekawy. Islandzki przykład jest na to dowodem:
http://www.mediapart.fr/club/blog/jean- ... e-que-mieu
Taka jest także opinia wybitnego ekonomisty:
Laureat Nagrody Nobla, ekonomista Paul Krugman, twierdzi, że Islandia może być przykładem „bankructwa w celu powrotu do zdrowia”.

Narodził się Bank Run 2010, inne inicjatywy tego rodzaju zasługują na uznanie, ponieważ mają tę zaletę, że obalają uprzedzenia dotyczące naszego społeczeństwa, jego sposobu działania, jego wartości i jego żywotności.
7 grudnia na świat przyszło pierwsze dziecko: http://www.equidemos.com
Ze swojej strony żałuję, że zamiast kampanii szczepień nie ma kampanii przeszczepiania piłek!
Ciąg dalszy nastąpi ...
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "
Malcolm X

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 122