Sprawność mechaniczna? Definicja? Delirium Wikipedii?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/11/10, 00:12

istnieje strona ujednoznaczniająca z różnymi znaczeniami plonu
http://fr.wikipedia.org/wiki/Rendement
* W fizyce efektywność odnosi się do stosunku rzeczywistej efektywności energetycznej maszyny termicznej do jej maksymalnej sprawności teoretycznej.
* W elektronice sprawność wyraża stosunek mocy pobieranej do mocy dostarczanej przez obwód.
* W elektrotechnice sprawność silnika elektrycznego wyraża się stosunkiem dostarczonej mocy mechanicznej do pobranej mocy elektrycznej.

problemem w fizyce jest nowe znaczenie, relacja między maszyną rzeczywistą a maszyną doskonałą, a w elektronice i elektrotechnice jest to stare znaczenie relacji między produktem a konsumpcją
a zatem elektronika lub elektryczność to nie fizyka?

Myślę, że to raczej sabotaż termodynamiki

Nie wiem dlaczego, ale zawsze miałam wrażenie, że nauczyciele termodynamiki nie chcieli, żebyśmy zrozumieli...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16223
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5271




przez Remundo » 13/11/10, 00:16

absolutnie,

wracamy do tego

: Idea: :P QED :P : Idea:
0 x
Obraz
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/11/10, 08:31

A w szczególności do tego:

Remundo napisał:Co jest pewne; tylko definicja tego, co nazywa się „wydajnością”, pozwala uniknąć nieporozumień.


Ja ze swojej strony używam słowa efektywność, przy czym przymiotnik wskazuje, czego dotyczy skuteczność: jest precyzyjna, bez ryzyka pomyłki i można ją natychmiast przetłumaczyć także na język angielski.
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129