Optymalizacja wydajności silnika: Utwory w 2010

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Optymalizacja wydajności silnika: Utwory w 2010




przez Christophe » 11/05/10, 18:51

Oto wielki dokument podsumowujący (PSA) dotyczący aktualnych sposobów poprawy wydajności silników cieplnych.

To znaczy te, które są w toku lub przewidywane przez producentów: https://www.econologie.com/amelioration- ... -4261.html

Dokument PSA z marca 2009 r.

2 fragmenty:

Obraz

Obraz

Le Silnik o zmiennej kompresji (VCR) typu MCE5 (lub inny) najwyraźniej nie jest wymieniony w dokumencie dotyczącym ulepszania silników benzynowych: https://www.econologie.com/forums/mce-5-le-m ... t7283.html

Jednak VCR umożliwia uzyskanie wydajności benzyny zbliżonej do wydajności oleju napędowego! Co prawdopodobnie oznacza, że ​​producenci prawdopodobnie nie zamierzają tego opracować przed 2020 rokiem.
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 05 / 10, 12: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 14/05/10, 18:26

0 x
Projéthée
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 30/10/08, 17:53




przez Projéthée » 14/05/10, 20:07

Budowniczowie jak zwykle sobie z nas żartują.
Pomiędzy niedrogimi, ale wciąż skutecznymi systemami w stylu wirowym Z i kilkoma innymi plus magnetowid wystarczyłoby, aby zwiększyć wydajność o kilka punktów, jednocześnie zmniejszając zanieczyszczenie. Ale nie, po co to robić, skoro BP naprawi jego wyciek.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 14/05/10, 22:30

Bosch lubi Mercedesa i BMW. Robią swoje prognozy na temat samochodów zupełnie nieprzystających do potrzeb konsumentów. Dla nich dobry samochód to orgia mocy (z której nigdy nie skorzystamy) i orgia technologii, bo sprawia, że ​​klient jest naprawdę zadowolony...



Obraz

Moc 100 Kw, pojemność skokowa 2 litry i 1400 Kg jak na hybrydę ..... cokolwiek, naprawdę chcą, abyśmy nadepnęli na głowę. : Evil:

W tej samej beczce:

https://www.econologie.com/forums/diesotto-1 ... t9672.html

https://www.econologie.com/forums/bmw-x6-act ... 90-20.html
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 15/05/10, 09:35

Projéthée napisał:Budowniczowie jak zwykle sobie z nas żartują.
Pomiędzy niedrogimi, ale wciąż skutecznymi systemami w stylu wirowym Z


WITH nigdy nie wykazał znaczącej wydajności, z wyjątkiem zmniejszenia mocy, ponieważ jest to utrata obciążenia ... Znajomy testował to i jego samochód (R5) nie tylko przestał ciągnąć, ale dodatkowo bardziej sapał na autostradzie (trochę mniej, nieznacznie, w mieście) iw końcu zepsuł silnik, bo kawałek pierdnął i został połknięty, uderzając w komorę i kręcąc zaworem = ssać...
tylko w bardzo specyficznych warunkach turbulencja stworzona przez „z” jest użyteczna… kształt komór i rozmieszczenie zaworów już umożliwia tworzenie turbulencji (widoczne w laboratorium z przezroczystymi głowicami cylindrów). ..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273

Re: Optymalizacja osiągów silnika: ślady w 2010 roku




przez Remundo » 15/05/10, 10:05

Christophe napisał:Oto doskonały dokument podsumowujący (PSA) na temat aktualnych sposobów poprawy wydajności silnika.

To znaczy ten, który jest w toku lub przewidywany przez producentów: https://www.econologie.com/amelioration- ... -4261.html

Dokument PSA z marca 2009 r.

Naprawdę świetny dokument, całkiem kompletny i dobrze zaprezentowany : Idea:
Jednak VCR umożliwia uzyskanie wydajności benzyny zbliżonej do wydajności oleju napędowego! Co prawdopodobnie oznacza, że ​​producenci prawdopodobnie nie zamierzają tego opracować przed 2020 rokiem.

Rozmawialiśmy już o tym w wątku MCE5

Dlaczego magnetowidy nie znały masowej industrializacji? Tutaj:
http://www.mce-5.com/vcr_strategy/exper ... _prosp.htm
Według Renaulta
Obraz

Według FEV Motoren Technik
Obraz

Producenci doskonale zdają sobie sprawę, że zwiększenie masy, objętości i złożoności silnika o ponad 50% (żeby nie powiedzieć 100%), dla samej przyjemności posiadania magnetowidu i uzyskania 10% zużycia paliwa było nieopłacalne przemysłowo... : Idea:

Z drugiej strony widzą, że VVT, bezpośredni wtrysk i turbosprężarka dają w dużej mierze satysfakcję bez uszczerbku dla podstawowej architektury silnika, a więc i jego niezawodności.

Tym samym magnetowid nie ma uzasadnienia „w ogóle”, czyli na samochodzie „Pana Wszystkich”.

Myślę, że magnetowid powinien być postrzegany jako wisienka na torcie, ostateczny środek [najbardziej złożony do zaimplementowania w architekturze silnika*] działania, aby przejść i zdobyć ostatnie punkty wydajności ...

I Flytox ma rację, silniki są za mocne i zmierzają w stronę hipertechnologii, a trochę więcej skromności i prostoty nie zaszkodzi. Osobiście mam wtrysk pośredni jednopunktowy R19, 80 KM i 5,5 l/100 km... Zimą na miękkich oponach miałem 6,2 l/100 km

Z mojego punktu widzenia tego rodzaju szeregowy silnik hybrydowy (na przykład z 30 km akumulatorów) byłby katastrofą pod względem zużycia.
0 x
Obraz
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 15/05/10, 12:02

bardzo ciekawy wpisKrzysztofie, bardzo Ci dziękuję.

Pokazuje, że najważniejszymi stratami silnika spalinowego są straty ciepła: 53%

Następnie, jeśli chodzi o straty w silniku, lwią część nadal stanowią straty systemów pomocniczych: pompy, alternator, skrzynia biegów... znowu co najmniej 15%.

Najlepszym rozwiązaniem jest eliminowanie tych strat u źródła... przy silniku chłodniejszym niż temperatura otoczenia, który nie wymaga zapłonu ani skrzyni biegów.

Istnieje i jest... silnikiem dekompresyjnym Obraz, zwany także silnikiem na sprężone powietrze.

bez pisania Obraz na słońcu!
0 x
A bientôt!
Projéthée
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 30/10/08, 17:53




przez Projéthée » 15/05/10, 18:50

Storm-bird, VSLA, podobnie jak pantone i inne technologie, nie były przedmiotem żadnych „poważnych i obiektywnych” badań producentów ani społeczności naukowej (o ile mi wiadomo, ale potrzebuję źródeł). W przypadku VSLA uwzględnienie tylko efektu turbulencji jest jak zjedzenie samej skórki ananasa i stwierdzenie, że jest naprawdę paskudny. W przypadku producentów istnieje przekaz reklamowy i/lub poprawny politycznie, a następnie rzeczywista strategia, którą stosują (lub chcieliby postępować, jak wskazał Flytox).
Jeśli chodzi o nieszczęścia twojego kumpla, współczuję, nawet jeśli wątpię, czy zrozumiał wszystkie szczegóły problemu przed jego edycją. Do Twojej wiadomości spalam mniej niż 5 l/100 z 650 Banditem z 7000 km na zegarze wyposażonym w zielony filtr i Z. Nie szalejąc na punkcie kręcenia rączką, rzadko jestem też w trybie maminsynka. To, co szczególnie chciałem potępić, to to, że kiedy pewne optymalizacje opracowane przez jednostki radzą sobie równie dobrze, jeśli nie lepiej niż badania finansowane milionami, kto korzysta z „braku postępu”?
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 15/05/10, 20:18

Projéthée napisał:Storm-bird, VSLA jak pantone i inne technologie techno nie były przedmiotem żadnych „poważnych i obiektywnych” badań przeprowadzonych przez producentów lub społeczność naukową Dla twojej informacji, spalam mniej niż 5 l/100 z 650 Banditem z 7000 km na liczniku wyposażony w filtr zielony i Z. Nie szalejąc na punkcie kręcenia rączką, rzadko jestem też w trybie maminsynka. To, co szczególnie chciałem potępić, to to, że kiedy pewne optymalizacje opracowane przez jednostki radzą sobie równie dobrze, jeśli nie lepiej niż badania finansowane milionami, kto korzysta z „braku postępu”?


Rozśmieszasz mnie: moja Honda CX500 (50 KM) z 1981 r. spalała 5 l/100, a moja Voxan (1999 cv) z 102 r. spalała 5.5 l/100 bez DZIAŁANIA lub DIY, ale z Mécacylem (zmniejszającym tarcie)… wszystko to podczas normalnej jazdy. ..C2 90cv, które obecnie posiadam, spala średnio 6 l/100 i... to benzyna... nadal nie Z, ale oszczędny styl jazdy (w przeciwieństwie do niektórych nie ciągnę, ale spodziewam się maksimum i spowolnienie minimum, markowa benzyna, bo z "supermarketu" zjada więcej...)
„Prywatne optymalizacje” na razie nigdy nie widziałem czegoś, co naprawdę wytrzymuje w czasie: od czasu do czasu iw pewnych warunkach czasami działa, ale producent samochodów opracowuje pojazdy, które muszą działać w każdych warunkach, niekoniecznie idealnych, i musi być niezawodny w czasie, ponieważ awaria w serii może zatopić firmę (nie sądzę, że to żart w Toyocie w tej chwili po ich problemach i milionach samochodów, które muszą zostać zmodyfikowane z powodu małego szczegółu, który zawodzi) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95