Sprawność mechaniczna? Definicja? Delirium Wikipedii?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 12/11/10, 19:25

Zgadzam się z tobą na Wikipedii, Remundo: stała się stroną religijną.

chatelot16 napisał:ze słownictwem wikipedii będzie
faktyczna efektywność energetyczna 9%
teoretyczna efektywność energetyczna 10% (sprawność Carnota)
Wydajność 90%


To nie jest słownik wikipedii, to słownik, którego się nauczyłem. I jak powiedziałem, mój nauczyciel fizyki sam nie był bardzo młody. I bardzo ciekawe :-)

chatelot16 napisał:pozwala na uzyskanie wydajności 90%, która wcale nie jest stosunkiem między zużyciem a produkcją, do którego wszyscy są przyzwyczajeni, ale proporcją między prawdziwą maszyną a idealną maszyną hipotetyczną


Aby uniknąć tego problemu, ostrożnie mówię o wydajności energetycznej: bez ryzyka błędu między poczuciem wydajności 2.
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 12/11/10, 19:32

Christophe napisał:a raczej „sprawność mechaniczna”, tak, to byłoby bardziej sprawiedliwe… i tu dołączamy angielski termin „efektywność” (dosłowne tłumaczenie wydajności), gdzie może być zamieszanie?


Właściwie wydajność mechaniczna wydaje mi się słuszna.

Ale jestem zaskoczony, że mówisz „wydajność” w dosłownym tłumaczeniu słowa „wydajność” :-)

efektywność jest zatem Twoim zdaniem bliższa „wydajności” niż „wydajności”?

Sprawność przekłada się rzeczywiście na „sprawność termodynamiczną”, w przeciwieństwie do „sprawności energetycznej”, lub na inne wersje typu energii w zależności od badanej dziedziny: cieplnej, mechanicznej, ...

W przeciwnym razie, Christophe, mam problem z witryną: kiedy wrócę po chwili, widzę nowe posty między postami, które obserwowałem na żywo. Na przykład ten post mi się nie pojawił, a ja już przeczytałem posty, które zostały umieszczone po ...
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/11/10, 19:34

gdyby to była tylko moda, aby słowo „wydajność” zamiast „wydajność” nie miało znaczenia

to, co jest poważne, to ponowne użycie słowa „wydajność” do czegoś innego, ta relacja między efektywnością teoretyczną a rzeczywistą

Widziałeś już gdzieś Remundo?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/11/10, 19:37

bernardd Nie pozwalam sobie wątpić w to, czego się nauczyłeś, chciałbym tylko zrozumieć, skąd ta różnica

szukam cyklu notek z google, spada na stronę, która używa mojej definicji ... jedyne strony, które znalazłem z definicją wikipedia, są kopiowane na wikipedia

W jakiej klasie nauczyłeś się w tej klasie? widziałeś takie książki?

(wiadomość, którą chciałem wysłać wcześniej, ale utknąłem w rogu)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16227
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273




przez Remundo » 12/11/10, 19:44

tak!

na przykład w maszynach w ciągłym przepływie mówi się o „sprawności izentropowej”

voir ten link do strony 2

Wydajność ta (określona ze stosunku różnic entalpicznych, które same uzyskano odpowiednio z rzeczywistej ewolucji (straty i nieodwracalności) i izsentropii (idealna).

te „sprawności” umożliwiają wprowadzenie współczynników modelujących niedoskonałości rzeczywistych maszyn. ostatecznie caculer „rzeczywistą” wydajność maszyny pod względem wskaźnika zużycia energii przydatne / kosztowne
0 x
Obraz
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 12/11/10, 20:14

chatelot16 napisał:W jakiej klasie nauczyłeś się w tej klasie? widziałeś takie książki?


Matematyka sup / matematyka mówi, ale nie mam już dostępu do moich książek. Kiedy wróciłem do termo, po prostu wybrałem referencje, a wikipedia powiedziała dokładnie to, co zapamiętałem, w tym poprawki dla tych, którzy pomylili wykonanie obecnego słownictwa i wydajności w termodynamice :-)

Ten punkt uderzył mnie dokładnie jako przykład słownictwa przepychającego się między nawykami a precyzyjnymi definicjami naukowymi.

Więc nie ma dla mnie problemu, zwłaszcza, że ​​ma to sens.

Dokument Remundo pokazuje także zastosowanie porównania rzeczywistej sytuacji i modelu, w tym przypadku isentropic.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/11/10, 20:55

ja w matematyce sup matematyka mówi książkę termodynamiczną to była ekwiwalent i boutigny ... zawsze ją mam, a wokół carnota wydajność jest dobrze stosunkiem dostarczonej energii mechanicznej do zużytego ciepła

stosunek rzeczywistej wydajności do wydajności carnota nie otrzymał specjalnej nazwy, ale strona 2, którą umieściłem w moim pierwszym poście, używa słowa „efektywność” dla tego stosunku między rzeczywistą a teoretyczną wartością carnot

bardzo mnie szokuje, gdy wikipedia całkowicie odwraca słownictwo

Często znam zasady i używam wikipedii, aby mieć nowoczesną notację, szybciej niż patrząc na moją starą książkę ... ale nieufność czasami są problemami: kiedy jest to ważne, wikipedia nie jest że to mój pierwszy krok, który pozwala mi szukać potwierdzenia

dziś bez potwierdzenia: wszystkie witryny, które znajduję, używają mojego słownictwa, a nie wikipedii!

remondo pdf mówi tylko o działaniu isentropowym, więc nie mów, jeśli ma stare słownictwo lub wikipedię

sadi carnot napisał swoją genialną rzecz w 1824 i zajęło to wszystkim wystarczająco dużo czasu, a szkoda byłoby zmienić słownictwo 183 po latach
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 12/11/10, 21:45

chatelot16 napisał:remondo pdf mówi tylko o działaniu isentropowym, więc nie mów, jeśli ma stare słownictwo lub wikipedię


Wydajność isentropowa w tym dokumencie jest stosunkiem rzeczywistej wydajności do wydajności relaksacji isentropowej.

W przeciwnym razie byłby generowany przy wejściu i tak nie jest.

Podobnie wydajność silnika sprężonego powietrza oblicza się na podstawie stosunku pracy rzeczywistej do pracy izotermicznej, podczas gdy efektywność energetyczna to stosunek pracy rzeczywistej i zasobnika energii.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 12/11/10, 22:21

Rzeczywiście, powiedziałbym tak jak ty Chatelot. W każdym razie byłoby interesujące znaleźć „oficjalne” słownictwo, jeśli takie istnieje.

Widzę, że strona wikipedia jest naprawdę słaba i jest tylko szkicem, interesujące byłoby skopiowanie streszczenia twojej dyskusji na stronie dyskusji wikipedia.

edytować:
„National Center for Textual and Lexical Resources” mówi:

Stosunek między energią użyteczną a energią całkowitą zużywaną w tym samym czasie przez mechanizm, proces. Efektywność energetyczna. Podczas gdy wydajność silnika parowego nie przekroczyła jeszcze 12 dla 100 i 17 100, 31 natychmiast osiągnął 100 dla 1967 (P. Rousseau, History of Technology and Invent. 352, XNUMX):
... warto wprowadzić pojęcie rocznej energii naturalnej. Jest to energia wytwarzana w ciągu jednego roku z podwójnym efektem przez turbiny o wydajności równej jedności, zakładając, że jest wytwarzana całkowicie przy maksymalnym spadku. Jest to oczywiście prosty pogląd umysłu, ponieważ turbiny nigdy nie osiągną wydajności równej jedności ... Romanovsky, Mer, source en., 1950, str. 94.


Z wyjątkiem sytuacji, gdy inne dikosy się nie zgadzają, konieczne jest utworzenie poprawnej wikipedii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/11/10, 23:44

Znalazłem stronę, która nie jest prostą kopią, która używa słownictwa wikipedia
http://patrick.kohl.pagesperso-orange.f ... chines.htm
Wydajność maszyny termicznej jest równa stosunkowi energii użytecznej odzyskanej przez energię zużytą i zapłaconą.

* Wydajność r jest zdefiniowana jako stosunek wydajności maszyny do wydajności odpowiedniej idealnej maszyny Carnot.

Ostrzeżenie: dawniej, a nawyk jest nadal w dużej mierze zachowany, nazywaliśmy plon, co zdefiniowano powyżej, wydajnością.

Słowo „wydajność” zarezerwowano dla silników i „wydajność” dla maszyn chłodniczych i pomp ciepła.


a przynajmniej ten określa, że ​​słownictwo się zmieniło!

Pozostaje wiedzieć, dlaczego się zmieniło! który był w stanie zdecydować się na taką absurdalność

strzeżcie się za kilka lat 2 x 5 = 7, ponieważ x będzie oznaczać + ... a 2 + 5 = 10
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181