Moja opinia na temat dodatku C99 Mecarun (działa!)

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 27/10/10, 10:26

W zawiadomieniu ZX nie umieszcza conso ..

Generalnie jestem raczej kimś kto konsumuje puszkę autem... Mój zx był z pierwszej ręki. Poprzedni właściciel prowadził książkę serwisową z wszystkimi tankowaniami od 1995 roku oraz wszelkimi ingerencjami wykonanymi w aucie. Jeździł raczej po dziadku.. Nawet na długiej trasie też nigdy nie schodził poniżej 6 litrów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 27/10/10, 10:34

Jeżdżąc z ekstremalną ekonomią (przewidywanie hamowania, jazda na luzie na zjazdach) osiągamy 4,9 l w naszym kombi ZX TD z 1996 r. (do tej pory przejechaliśmy 156000 XNUMX km).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28726
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 27/10/10, 12:21

Włożyć dodatek?

Najtańszy (!) i chyba (?) najskuteczniejszy:
— dodaj 5% benzyny super 95 do pełnego zbiornika oleju napędowego.
— dodaj ~60ml acetonu do pełnego baku benzyny.

...a szczególnie:
— skorzystaj ze środka transportu najlepiej dopasowanego do tego, co chcesz robić, np. nie jedź samochodem trzy ulice dalej, weź rower!
— korzystaj z GPS i łącz kilka podróży w ramach tej samej podróży. itp

Źródła:
Diesel
https://www.econologie.com/forums/voiture-di ... t5849.html
http://www.youtube.com/watch?v=UHAUsGlfbx8 (Angielski: ogólne wskazówki dotyczące zmniejszenia zużycia, ale zastąp aceton SP95)


Essence
https://www.econologie.com/forums/economies- ... t1151.html
http://www.youtube.com/watch?v=UHAUsGlfbx8 (angielski: ogólne wskazówki dotyczące zmniejszenia zużycia)
0 x
Avatar de l'utilisateur
olivierdauch
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 22/03/05, 13:16
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Owernia, Cantal




przez olivierdauch » 03/11/10, 08:25

Mam ZX Diesel bez turbosprężarki, 1,9 l (chyba za pojemność).
Mam go od 4-5 lat i używam go 3-4 razy w roku. Nigdy nie przekraczałem 5 l, z wyjątkiem holowania przyczepy. Zawsze mam około 4,5l, czasem około 4l. Przy dość ekonomicznej jeździe nic więcej. W każdym razie, sportowa jazda ZX nie znaczy wiele...
Ale mam znajomych, którzy mają przerwę w dieslu ZX, który zużywa więcej, około 6l. Ma dodatkowe gadżety, wspomaganie kierownicy, klimatyzację, ale nigdy nie był używany itp. Może to jest wyjaśnienie.
W każdym razie, wciąż jestem zdesperowany, aby zobaczyć zużycie paliwa w nowoczesnych samochodach. Z wyjątkiem Smarta w niektórych modelach, które zużywają 3,3 l (ale na 2 miejsca), prawie wszystkie pozostałe przekraczają 4 l, a nawet znacznie przekraczają...
Mój ZX pochodzi z 94 roku, był projektowany w latach 80. Za 20-30 lat nie ma postępu po stronie konsumpcyjnej?
Nawet hybrydy, poczynając od Toyoty Prius, realnie spalają około 6 litrów (por. forums użytkowników). Jaki interes ma hybryda, aby osiągnąć wyższe zużycie paliwa niż Laguna II z silnikiem Diesla z 2001 r., która spala od 5 do 5,4 l (patrz zdanie moich rodziców)? Gdyby nie wizerunek marki...
0 x
Pasjonat ogólnie alternatywnych siedlisk, a zwłaszcza jurty, ekokonstrukcji, samokonstrukcji i pomysłowości, które często się z tym wiążą, a także wielkich wyzwań, przed którymi stoimy, aby pozostawić planetę w przybliżeniu w dobrej formie. stan i świat trochę lepszy! W pracy!
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 03/11/10, 09:46

więc mocno naciskają na pedał przyspieszenia, aby w priusie zmieścić się do 6 litrów.
Nigdy nie zrobiłem więcej niż 5 litrów (a wtedy robię tylko miasto), jeśli nie więcej niż 4,4 litra.
ale na pewno nie jest wart 4 litrów w ZX
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/11/10, 09:49

część problemu polega na tym, że wiele z nich stało się cięższe ze względu na wygodę i bezpieczeństwo oraz mocniejsze, w szczególności dzięki zarządzaniu zastrzykiem.

Niemniej jednak jest postęp: mój brat zarobił 3,7 l na BXL-Wenecja w 2008 roku na koszulce polo Diesel z 4 osobami na pokładzie.
W przypadku identycznego pojazdu zmieniliśmy silnik mojego partnera z 1997 roku: przeszedłem z 7,5-8 litrów na 7,1-7,2. (ts oba 1,9 litra atmos, ale nowy jest nowszy: widzimy, że szczegóły się zmieniły.)

Jeśli chodzi o samochody benzynowe, wiemy dlaczego: zużywają więcej (6 litrów Datsun 120 A w 1977 r.), ale wytwarzają mniej NO2 i CO i są znacznie mocniejsze.
Samochody są cięższe (mój Golf 1 ważył 850 kg), ale wolniej rdzewieją, więc są trwalsze, bardziej przestronne, bezpieczniejsze i wygodniejsze.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
olivierdauch
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 22/03/05, 13:16
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Owernia, Cantal




przez olivierdauch » 03/11/10, 12:38

renaud67 napisał:więc mocno naciskają na pedał przyspieszenia, aby w priusie zmieścić się do 6 litrów.

Nie mam Priusa, więc to nie są osobiste doświadczenia, ale interesowałem się tym tematem kilka miesięcy temu i można go znaleźć na różnych forums średnie spalanie między 5 a 6 l, a priori bez sportowej jazdy, ale to nie ja jeżdżę.
por
http://www.forum-auto.com/marques/toyota/sujet740.htm
http://generationsfutures.chez-alice.fr ... _prius.htm
http://prius-touring-club.com/vbf/showt ... p?p=103568
Na przykład.
Niektóre zużycia od czasu do czasu spadają poniżej 5l, ale najwyraźniej bardziej wyjątkowo.
0 x
Pasjonat ogólnie alternatywnych siedlisk, a zwłaszcza jurty, ekokonstrukcji, samokonstrukcji i pomysłowości, które często się z tym wiążą, a także wielkich wyzwań, przed którymi stoimy, aby pozostawić planetę w przybliżeniu w dobrej formie. stan i świat trochę lepszy! W pracy!
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28726
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/11/10, 12:55

...Czy ktoś próbował rzeczy Kip Kay? Bo to, co proponuje ograniczyć konsumpcję, to działa!

Poza tym, jeśli nie spróbujesz ani S95 (do oleju napędowego), ani acetonu (do benzyny), jak możesz być tak nieugięty?
Bo żeby uzyskać przekonujący wynik, trzeba to też przetestować na tańszych paliwach!
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 08/11/10, 12:15

Aby rozpoznać spam, w tytule znajduje się również klasyczne „to działa”.

Tutaj, kiedy wpiszesz „econology forum„ w google na pierwszej stronie natrafiamy na post, w którym facet skarży się, że jego posty były kilka razy moderowane… oczywiście bez powodu… Naprawdę jesteś w tym zbyt złośliwy forum!!!


Wracając do postu:

Osobiście na tym samym Zx break diesla, mój ojciec po 200 000 km kręcił średnio około 5,6 - 5,5 l na 100.

Kolega z tym samym silnikiem ale w sedanie też przez kilka miesięcy wpadł 5,5 l na 100, miał wszystko wymienione (wymiana oleju - filtr powietrza i c) i trochę mechaniki postawił... sztuczka i wynik 5,5 l na 100 to samo.

Więc moim zdaniem to spam...
0 x
Avatar de l'utilisateur
olivierdauch
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 22/03/05, 13:16
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Owernia, Cantal




przez olivierdauch » 08/11/10, 12:48

Chciałbym więc wiedzieć, dlaczego istnieje tak duża różnica między klasycznymi ZX D i kombi. Mam dwie pary znajomych, które mają kombi i oboje spalają około 6l, a nawet trochę więcej.
Nadwozie nie usprawiedliwia tak dużej różnicy. Jest więcej opcji itp., Ale nie używają AC.
0 x
Pasjonat ogólnie alternatywnych siedlisk, a zwłaszcza jurty, ekokonstrukcji, samokonstrukcji i pomysłowości, które często się z tym wiążą, a także wielkich wyzwań, przed którymi stoimy, aby pozostawić planetę w przybliżeniu w dobrej formie. stan i świat trochę lepszy! W pracy!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120