Grupa robocza ds. Silników alternatywnych

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Licorne974
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/07/07, 22:01
Lokalizacja: Ziemia!

Grupa robocza ds. Silników alternatywnych




przez Licorne974 » 13/07/07, 11:42

Bonjour à toutes et à tous!

Bardzo chciałbym dołączyć do konkretnej grupy roboczej zajmującej się rozwojem i testowaniem nowego typu silnika!

a jeśli ta grupa nie istnieje (w co bardzo trudno mi uwierzyć!), chciałbym zapoczątkować tę dynamikę, przynajmniej w Regionie Paryskim, ze względów geograficznych! pozostając oczywiście otwartym na wszystkie inne propozycje!

Zgromadziłem wiele informacji (podobnie jak wiele tutaj, jestem pewien!) na temat silników wodorowych i silników magnetycznych...

Jeśli więc propozycja Cię przekonuje... skontaktujmy się!

Życzę ci udanego weekendu,

Amicalement
Gérard
0 x
Nie martw się o przyszłość... bo to my ją zbudujemy!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 13/07/07, 12:00

To dobry pomysł (już wspomniany na forums), ale wymaga znacznych zasobów i rozsądnych wyborów w zakresie testowanych technologii...

Myślę, że stowarzyszenie jest warunkiem koniecznym do założenia tego stowarzyszenia.

Być może szansa na odnowienie idei stowarzyszenia „ekonologia”??

https://www.econologie.com/forums/creation-d ... t1055.html
0 x
Licorne974
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/07/07, 22:01
Lokalizacja: Ziemia!

Dalej !!!




przez Licorne974 » 14/07/07, 01:55

Dobry wieczór !

Powiedziałbym, że brakuje tylko jednego...
Chęć zrobienia tego i to naprawdę!

środki są szybko widoczne... znaczną część pracy możemy oprzeć na recyklingu... bo w każdym razie taki jest również cel!

może moglibyśmy zacząć od stworzenia małej, cichej grupy, aby o tym porozmawiać, innymi słowy, aby ich jak najbardziej zmotywować! i zobacz jak to robimy! stowarzyszenie czy nie?! itd...!

Życie musi być proste... inaczej to nigdy nie zadziała!

Amicalement
Gérard
0 x
Nie martw się o przyszłość... bo to my ją zbudujemy!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 14/07/07, 11:42

Jestem gotów pomóc w realizacji tego pomysłu w miarę swoich możliwości, to znaczy poprzez ten sposób forum oraz strona internetowa:

1) Zbierz zainteresowanych ludzi
2) Zorganizuj i pomyśl o badaniach, które należy przeprowadzić
3) Rozpowszechnianie wyników

Internet pozwala nam w dużej mierze pracować zdalnie, fizyczna obecność jest konieczna jedynie dla grupy „operacyjnej”.
0 x
Licorne974
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/07/07, 22:01
Lokalizacja: Ziemia!

To dobry początek!




przez Licorne974 » 14/07/07, 11:50

Masz rację, Internet to wspaniałe narzędzie do odnajdywania siebie... i utrzymywania kontaktu! dowód !

i w tym miejscu myślę, że też potrzebujemy czegoś konkretnego... pomysł polegałby na przykład na tym, aby wiedzieć, czy jest osoba, z którą można się spotykać z częstotliwością, która pozostaje do określenia... i w ten sposób móc otrzeć ramiona materiałem!!!

dobrze jest o tym mówić! żyje się lepiej!

Jestem chętny na bycie częścią grupy operacyjnej, jak to dobrze nazywasz!

ochotnicy na widowni?!!
0 x
Nie martw się o przyszłość... bo to my ją zbudujemy!
Avatar de l'utilisateur
ObjectifecO dr hab
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 19/07/07, 17:02




przez ObjectifecO dr hab » 19/07/07, 17:34

Witam wszystkich przyjaciół na ziemi

Stowarzyszenie, o którym mówisz, istnieje już od kilku miesięcy!
(no cóż, nie jest w Paryżu, ale w Ardeche.)

Zauważyłem brak realnych alternatyw w obszarze transportu (oprócz autobusów i rowerów istnieją również konwencjonalne pojazdy elektryczne, ale które mają pewne ograniczenia).

Chcąc przyspieszyć rozwój tych alternatyw, stworzyłem stowarzyszenie ObiektywO

Uważam, że zamiast tworzyć kolejne stowarzyszenie, lepiej połączyć siły, jeśli chcemy skutecznie posunąć sprawy do przodu.

Celem tego stowarzyszenia jest zatem informowanie i doradzanie społeczeństwu w zakresie dostępnych środków (techniki alternatywne, „czyste” pojazdy), ale także promowanie wzajemnej pomocy we wdrażaniu tych środków, a także badania i wymiana wiedzy, aby pójść dalej.

Pragnąc działać bardzo konkretnie, stowarzyszenie zamierza teraz pracować nad następującymi plikami:

- ocena i badania dotyczące systemu Pantone i systemów wspomagania wodoru

- badania i refleksje nad stworzeniem małego uproszczonego pojazdu hybrydowego,

- testy materiałów oszczędzających paliwo obecnych na rynku lub wyprodukowanych samodzielnie,

- informacje publiczne na lokalnych imprezach.


Do tych działań mile widziane będą wszystkie umiejętności, techniczne lub nie: mechanika, spawanie, elektronika, fizyka, chemia, tłumaczenie (angielski, rosyjski, chiński, niemiecki), pisanie itp.

Nie wahaj się dołączyć do nas ...

Prezes ObjectifecO

Quentina G.
0 x
Jeśli nadal emitujemy zbyt dużo gazu cieplarnianego, idziemy prosto w ścianę ...
Niech wszyscy skręcą, zanim będzie za późno! ObjectifecO
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/07/07, 18:22

asoc ObjectifecO napisał:Nie wahaj się dołączyć do nas ...


No to gdzie podpisujemy?
Zapisać witrynę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
ObjectifecO dr hab
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 19/07/07, 17:02




przez ObjectifecO dr hab » 19/07/07, 19:29

Nasza strona internetowa wkrótce będzie gotowa (działa trochę wolno, gdyż jestem jedynym informatykiem w stowarzyszeniu).

Aktualnie nie wiem co wybrać na hosting, to moja pierwsza większa strona (nieosobista) i waham się pomiędzy:

W 1 i 1:
- oferuje 1,5 gigabajta przestrzeni dyskowej i 25 gigabajtów miesięcznego transferu w cenie 15 eur/rok
- oferuje 6 gigabajta przestrzeni dyskowej i 750 gigabajtów miesięcznego transferu w cenie 70 eur/rok

Zastanawia mnie ten transfer miesięczny 25g, nie wiem czy wystarczy.

możesz mi pomóc.

Na razie możesz do nas napisać e-mailem.

Quentina G.
0 x
Jeśli nadal emitujemy zbyt dużo gazu cieplarnianego, idziemy prosto w ścianę ...

Niech wszyscy skręcą, zanim będzie za późno! ObjectifecO
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/07/07, 19:42

asoc ObjectifecO napisał:Nasza strona internetowa wkrótce będzie gotowa (działa trochę wolno, gdyż jestem jedynym informatykiem w stowarzyszeniu).


OK, zamiast tworzyć Nieme forum Może moglibyśmy wszystko tutaj scentralizować, prawda? Ten forum istnieje i nie ma zbyt dużego ruchu (jak na swoją kategorię)... dlaczego nie skorzystać z niego do pracy nad swoją pracą?

asoc ObjectifecO napisał:Zastanawia mnie ten transfer miesięczny 25g, nie wiem czy wystarczy.


25 GB to dużo jak na nową witrynę.
Aby przekroczyć 25 GB, potrzebujesz co najmniej 1000 odwiedzających dziennie… cóż, jeśli przesyłasz filmy o rozmiarze 1 GB, to inna sprawa…
0 x
Avatar de l'utilisateur
stef5555
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 151
Rejestracja: 15/01/07, 15:20




przez stef5555 » 19/07/07, 22:30

: Chichot: tak jak mówił Christophe, lepiej zacząć od 25 GB na początek, wtedy zawsze można wybrać wyższą opcję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 50