Łączenie drewnianej wkładki z ogrzewaną podłogą

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
gégé46
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/01/09, 20:40

Łączenie drewnianej wkładki z ogrzewaną podłogą




przez gégé46 » 04/01/09, 12:17

czy jest możliwość włożenia do 1 okapu łatwo dostępnego z tyłu 1 grzejnika lub wymiennika szeregowo z moją obecną instalacją?Obecnie mam 1 zbiornik buforowy podłączony do 6 paneli fotowoltaicznych, do podgrzewanej podłogi oraz bojler gazowy na propan. celem jest uwolnienie się od gazu, który stał się za drogi.w tym okapie jest 1 piec pomimo otworów. : Idea:
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Podłączenie wkładu do ogrzewanej podłogi




przez bobono » 04/01/09, 14:24

Właśnie zmierzyłem temperaturę wędzarni na wylocie komina = wynik ponad 150°. Mówię więcej niż 150°, ponieważ mój termometr nie jest w stanie zmierzyć powyżej, więc zakładam, że 200°.

Będzie zatem możliwe odzyskanie tego ciepła za pomocą wymiennika.Jednym z ograniczeń jest możliwość czyszczenia raz w roku, czyli coś w rodzaju zamiatania wymienników.

Wymiennikiem tym będzie stary kocioł olejowy i za darmo podgrzeje mi wodę, dym doprowadzę od dołu, a wyjście od góry.

Jestem na początku, dokończenie projektu zajmie mi kilka miesięcy, więc efekty na pewno będą w przyszłym roku
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 04/01/09, 15:16

Prawie 20 lat temu moi rodzice odwiedzili gościa, który zbudował 3-piętrowy dom na zboczu wzgórza, niedaleko Dole.

od strony południowej duże wykusze, a od północnej (od strony góry) duży wkład kominkowy (1/2 przeszklonego koła o średnicy prawie 1.5m) za tym kominkiem przechodziły schody, a pomiędzy (schody i rura kominowa) ) minęła sieć rur, którymi produkowała ciepłą wodę do 2 łazienek i grzejników na piętrze.

W przypadku wody w kuchni i pralni zastosował podobny system przechodzący przez kocioł opalany drewnem.

Pamiętam, że było tam niesamowicie gorąco!
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 04/01/09, 18:34

Halo

Na kanale wylotowym spalin wkładu montowane są rekuperatory ciepła, które bezpośrednio przekazują kalorie do wody w obiegu CO.
To rozwiązanie jest stosunkowo ekonomiczne, ale nie należy się co do tego mylić, trzeba zapewnić takie samo bezpieczeństwo jak w przypadku kotła opalanego drewnem i dostosować regulację tak, aby pompa obiegowa uruchamiała się automatycznie i przełączała instalację
Należy także uwzględnić ryzyko powstania bistre w najzimniejszym miejscu przewodu, niewątpliwie na poziomie wymiennika. Aby uniknąć ryzyka zatkania, można zagwarantować gorący powrót w wymienniku za pomocą pętli recyrkulacyjnej lub poprzez ograniczenie natężenia przepływu w zależności od temperatury wody powrotnej.
Dla inspiracji załączam zdjęcie istniejącego modelu.

A+
Obraz
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Odzysk ciepła ze spalin




przez bobono » 04/01/09, 19:50

Brawo, to jest dokładnie to, czego szukałem, ale nadal mam problem, czy możesz mi powiedzieć, kto to produkuje i gdzie mogę to znaleźć.

Energia ta jest tracona w przypadku większości urządzeń. Idealnym rozwiązaniem byłoby podgrzewanie wody z izolowanego zbiornika, bez konieczności podawania jej za pomocą grzejnika.






Merci par Avance
0 x
lolozofa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 06/01/09, 12:14
Lokalizacja: Alzacja




przez lolozofa » 06/01/09, 12:41

Witam,

aby odpowiedzieć na pierwsze pytanie należy koniecznie zaplanować termoregulację ogrzewanej podłogi, która nie powinna przekraczać 32°C (w przybliżeniu wysokości podnoszenia). W przypadku oparów, które mogą wzrosnąć powyżej 400°C, istnieje ryzyko, że temperatura na wylocie wymiennika będzie wyższa.

Nad tą zasadą wymiennika myślałem od 2 miesięcy. We Francji nic nie znalazłem. Z drugiej strony, na e-bay Germany, oto co znajdujemy: tutaj.

Z drugiej strony trzeba poznać niemiecki...

Osobiście preferuję tego producenta (bardzo miły i nie skąpy w dok. mailowym), ze względu na zasadę koncentrycznego podwójnego wymiennika: podwójny wymiennik.

Jednak nadal waham się pomiędzy tym rozwiązaniem a inwestycją w kocioł na odwrócone spalanie.

Cdlt,
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/01/09, 12:50

Halo

Wymiennik widoczny na zdjęciu pochodzi od poniższego dostawcy znajdującego się w Polsce.
Kontakt e-mailowy możliwy jest w języku francuskim.

http://www.kratki.eu/index.php?cPath=127&osCsid=e8a9124b5713095e7cdfbc461361e807

A+
0 x
gégé46
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/01/09, 20:40

włóż na podłogę




przez gégé46 » 06/01/09, 19:29

Cześć! Widzę, że temat interesuje wiele osób i dziękuję za odpowiedzi. powrócić do pętli i jej dobrze udokumentowanej reakcji, aby uniknąć chłodzenia i tworzenia się bistreu w kanale, jednocześnie ograniczając nadmiar ciepła, oczywiście za pomocą obowiązkowej regulacji w moim przypadku, rozwiązaniem zamiast kotła na przewodzie nie możemy rozważyć np. jakąkolwiek instalację, wężownicę miedzianą, grzejnik żeliwny, umieszczoną w okapie, która jednocześnie pozwoliłaby uniknąć problemu, jaki spotkał mojego brata z 1 wkładem kotłowym, nieszczelności w bloku zbiornika, uproszczenie naprawy? : Idea:
0 x
gégé46
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/01/09, 20:40

wkład łączony z ogrzewaniem podłogowym




przez gégé46 » 06/01/09, 20:27

resalut, czy Lolosoph zdołał przetłumaczyć niemiecką stronę, ponieważ w ogóle nie mówię po niemiecku. Myślę, że źle to napisałem, a patrząc na zdjęcia, system wygląda bardzo interesująco! :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/01/09, 21:25

dobry wieczór

Wodę można przechowywać w zbiorniku buforowym w maksymalnej temperaturze. Jest to rzeczywiście zawór termostatyczny lub zawór z siłownikiem z regulacją, który dba o ograniczenie temperatury przepływu ogrzewania. Dotyczy to podgrzewanej podłogi, podobnie jak w przypadku instalacji centralnego ogrzewania, jeśli chcesz ograniczyć temperaturę wody w obiegu, wydajność zostanie poprawiona.

Dla wymiennika na czopuchu kominowym:

Sama powierzchnia rurek w okapie stanowi wymiennik. Jeśli temperatura w okapie wydaje się bardzo wysoka, oznacza to, że kalorie za bardzo się rozprzestrzeniają i/lub nie są wystarczająco odprowadzane.
Radiator umieszczony w okapie byłby naprawdę bezużyteczny, bo powietrze jest słabym przewodnikiem i zawarta w nim woda nic nie złapie.
Cewka byłaby lepsza, ale musisz znaleźć odpowiedni rozmiar i znaleźć system wyjmowany.
Po pierwsze, dlaczego nie rozważyć poprawy cyrkulacji powietrza w okapie poprzez wykonanie większych otworów lub wentylację za pomocą urządzenia elektrycznego lub systemu dystrybucji gorącego powietrza?

A+
0 x

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 62