Regeneruj baterie

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Regeneruj baterie




przez darwenn » 26/09/17, 06:15

Witam, mam moją wolno rozładowaną baterię od 110 ah, która zmarła po dwóch latach, przeciwko mojej starej, która miała lata 4. Nie chcąc kupować więcej, biorąc pod uwagę cenę, postanowiłem spróbować je zregenerować. W tym celu zamówiłem siarczan magnezu (czysty). Jeśli jednak znam procedurę, nie znam proporcji.

Ile wody zdemineralizowanej, ile siarczanu do wypełnienia komórek po rozładowaniu akumulatora.

Ile kwasu siarkowego (mam puszkę 33% kwasu) za ile wody do ostatecznego napełnienia przed ładowaniem? Ponieważ nie chcę ponownie używać starego kwasu akumulatorowego.

Zamówiłem również odsiarczacz, który od tej pory pozostawi połączony równolegle.

Dzięki za twoje światła.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Regeneruj baterie




przez Christophe » 26/09/17, 11:29

Dawka siarczanu magnezu wynosi 1g na Ah (z pamięci)

Rozmawialiśmy o tym tutaj: awarii, wypłaty naprawy / regeneracja z akumulatora na ołów-HS-of-siarczan magnezu-t13054.html + inne metody ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Regeneruj baterie




przez chatelot16 » 27/09/17, 20:56

jeśli pierwsza bateria przetrwała lata 4, to znak, że był już problem ... zbyt mała pojemność użyta zbyt mocno

gdyby pierwsza bateria była 2 razy większa, 200ah może być tym, co byłoby dobre

taki jest cały problem z akumulatorami ołowiowo-kwasowymi! musisz być wystarczająco bogaty, aby stać się wystarczająco duży za pierwszym razem ... im większy, tym mniej się zużywa ... jeśli nie jest wystarczająco duży, jest zrujnowany, zbyt małe baterie zużywają się tak szybko umieszczenie gazu w generatorze kosztuje mniej
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Re: Regeneruj baterie




przez darwenn » 28/09/17, 08:39

Dziękuję za odpowiedzi. Tak więc dla końcowego napełnienia po odtlenieniu siarczanem kwas, który mam w 33%, oznacza, że ​​jest już rozcieńczony w 33% i dlatego jest gotowy do użycia raz. Więcej niż to.
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 258