Fotowoltaiczna energia słoneczna: globalny bilans środowiskowy?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Fotowoltaiczna energia słoneczna: globalny bilans środowiskowy?




przez Christophe » 16/07/07, 09:51

Informacje na temat globalnego wpływu fotowoltaiki są dość trudne do znalezienia (cóż, mogłem być źle zbadany ???), więc piszę tutaj, aby sprawdzić, czy ktoś z was wie więcej ...

Dwa punkty dotyczące ogólnej oceny oddziaływania fotowoltaicznego na środowisko rzucają mi wyzwanie: produkcja i recykling paneli (i baterii, jeśli dotyczy) pod koniec ich żywotności.

Myślę zwłaszcza o szarej energii dla tych 2 operacji.

:? :? :?

ps: jest prawie pewne, że z czysto energetycznego punktu widzenia, małe panele słoneczne do ładowania urządzeń mobilnych nigdy nie są „opłacalne”: na ich wytworzenie trzeba było wydać więcej energii niż jest to potrzebne. stworzą podczas ich życia.

Ale z pewnością z punktu widzenia „marnotrawstwa”, poprawiając żywotność baterii lub ograniczając ich użycie.

ps: przypominam sobie artykuł na temat raportu na stronie,
https://www.econologie.com/energie-solai ... -3135.html

Edytuj odpowiedź: opublikowano w lipcu 2009 r

Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 02 / 15, 18: 50, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2

Re: Photovoltaic Solar: globalna ocena środowiska




przez delnoram » 16/07/07, 16:18

Christophe napisał:ps: jest prawie pewne, że z czysto energetycznego punktu widzenia, małe panele słoneczne do ładowania urządzeń mobilnych nigdy nie są „opłacalne”: na ich wytworzenie trzeba było wydać więcej energii niż jest to potrzebne. stworzą podczas ich życia.


nie jestem tego taki pewien, skoro „mini” panele słoneczne tych urządzeń są często z upadków produkcji dużych, więc przynajmniej na tym poziomie wydatkowana tam szara energia wydaje mi się przypisywana większym panelom generatora tych upadków.

... cóż, myślę :?
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 16/07/07, 19:27

Nie wiedziałem o tym ... więc musi zmniejszyć ich wpływ, ale sama komórka to nie wszystko ... jest rama, opakowanie, transport do konsumenta (98% mobilnej ładowarki jest wykonane w ChRL hej tak, robi to lepiej niż maïdinechaïna) ...

W każdym razie, czy wiesz, czy transport jest objęty szarą energią?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/01/08, 14:08

Podążając za linkami w tabeli LCA na tej stronie, myślę, że możemy (może) coś dostać:

http://www.ines-solaire.com/outils.htm

Jeśli specjalista od fotowoltaiki chce przyjrzeć się bliżej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 23/01/08, 15:20

Halo

Nie wiem, ile energii potrzeba do wytworzenia 1m² panelu fotowoltaicznego, ale wiem, że najlepsze wydajności obecnego handlu to 13 i 18% promieniowania przekształconego zgodnie z rodzajem panelu (mono lub polikrystalina)

Co we wszystkich przypadkach jest niewystarczające, aby przewidzieć zwrot z inwestycji w energię.

Będę bardzo zainteresowany, gdy uzyskamy co najmniej 40% wydajności

http://fr.wikipedia.org/wiki/Panneau_so ... cristallin
W obecnym stanie rzeczy monokrystaliczny panel fotowoltaiczny z elektronicznym krzemem musi działać dwa lata, aby „zwrócić” energię potrzebną do jego wytworzenia (patrz Wikipedia na temat ogniw fotowoltaicznych
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 23/01/08, 18:25

Halo

W interesie ekologicznym PV oferuję bardzo prostą formułę obliczeniową
Zasadę tę można oczywiście zastosować do każdego wytworzonego produktu
Oczywiście liczę na to, że poprawicie parametry, to ma mieć rząd wielkości : Chichot:

Za każde euro zakupionego produktu przypuszczamy, że wydaliśmy 1 litr oleju
Takie podejście jest moim zdaniem podstawowe, ale wyjątkowo realistyczne
Rzeczywiście, najdroższy w produkcie, to energia potrzebna do jego produkcji, transportu itp.
W przypadku siły roboczej jest tak samo, pracownik wydaje również energię, ale na razie uprośćmy

Wróćmy do teledysku

Kupuję 1 m2 PV za 1000 euro
Ten panel będzie wytwarzał 100 W przez 10 godzin, 365 dni w roku
czyli 365 KWh rocznie
Według mojej początkowej hipotezy do jego produkcji potrzeba 1000 litrów oleju, tj. 10 000 KWH

Interes ekologiczny tej m2 PV zostanie zrealizowany, gdy energia niezbędna do jego produkcji (i innych) zostanie wyprodukowana przez nią po 10000/365 = 27 latach !!!

Znaleźć błąd

Do twoich kalkulatorów

Dobre myślenie

A+
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 23/01/08, 19:17

Link, już stary, ale interesujący w dziedzinie fotowoltaiki:
http://web-japan.org/nipponia/nipponia2 ... ure05.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/01/08, 19:29

Pętla napisał:Znaleźć błąd


Błąd polega na tym, że 1 € = 1L oleju myślę, że to nierealne ... to musi być znacznie mniej ... powiedziałbym 0.1 do 0.3L ... w tym przypadku mamy 10 lat do 3 lata temu ... co pasowałoby do rozumowania „innych” ...

Aby to sprawdzić, zobacz „energochłonność” w Google ...

Znajdziesz to: http://www.industrie.gouv.fr/energie/de ... ensite.htm
http://www.industrie.gouv.fr/energie/de ... emande.htm

Hej, widzę, że wszystkie wartości są „indeksowane”… w skrócie, nie ma danych w litrach ropy / USD PKB…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/01/08, 19:39

Trzymaj się, jeśli 1 € = 1 l, cóż, nie byłoby możliwe sprzedanie paliwa za więcej niż 1 € / l, w przeciwnym razie świat ekonomiczny zostałby całkowicie zablokowany ... kiedy napełniasz zbiornik, zwykle idzie się do pracy, aby „stworzyć bogactwo” dlatego PKB ...

ps: fajnie twoje japońskie artykuły Léo
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 24/01/08, 10:39

Christophe napisał:Trzymaj się, jeśli 1 € = 1 l, cóż, nie byłoby możliwe sprzedanie paliwa za więcej niż 1 € / l, w przeciwnym razie świat ekonomiczny zostałby całkowicie zablokowany ... kiedy napełniasz zbiornik, zwykle idzie się do pracy, aby „stworzyć bogactwo” dlatego PKB ...

ps: fajnie twoje japońskie artykuły Léo

Następnie kolejny link (w języku angielskim) na temat tej instalacji:

http://www.nef.or.jp/english/award2002/01_03.html

Dobre jest to, że to administracja stanowi przykład, ratusz, szkoły, różne budynki użyteczności publicznej. W 2002 r. Wyprodukowana energia stanowiła już 60% reaktora jądrowego. Źródło:

http://www.ecoearth.info/

Osobiście próbuję zainstalować klimatyzację za pomocą fotowoltaiki, ale nie ma nic nieodpowiedniego, nie ma mowy o przejściu przez baterie i konwerter 230 V.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 244