Zużycie własne i nadprodukcja energii słonecznej

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Geronimo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 04/09/05, 11:46

Zużycie własne i nadprodukcja energii słonecznej




przez Geronimo » 12/03/14, 22:16

dobry wieczór
Mam pytanie, które nurtuje mnie od kilku tygodni.
Od jakiegoś czasu mam tracker słoneczny, w którym znajduje się panel fotowoltaiczny 195wc 24v.
Panel jest podłączony do tego falownika
http://www.aiger.fr/fr/onduleurs-inject ... e-22_60vdc

Moje pytanie jest następujące
w słoneczny dzień, co się stanie, jeśli moje zużycie będzie znacznie niższe niż produkcja panelu?
hipotezy:
- Nic
- miernik to wykryje ale co?
- czy przetwornica nie ulegnie uszkodzeniu?
krótko mówiąc nie wiem
Twoim zdaniem
merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 13/03/14, 08:46

nic, nadwyżkę oddajesz swojemu dostawcy energii (EDF we Francji)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 13/03/14, 08:52

Witam,
W każdym razie produkcja wyjdzie w EDF.
Z drugiej strony to, co dzieje się na poziomie kontuaru, zależy od jego techno:
- Jeśli jest to obracający się dysk, odwróci się do góry nogami, a indeks zmniejszy się. Na ogół nie jest to wykrywalne przez EDF, ponieważ produkcja między dwoma odczytami powinna być niższa niż konsumpcja.
- Jeśli jest to aktualny licznik, nie policzy wychodzącej kWh.
Dlatego policzy tylko konsumpcję, której nie jesteś w stanie wyprodukować.

UWAGA: mały punkt dotyczący regulaminu. Nie jest to wyczerpujące (nie jestem specjalistą), ale jedno jest pewne: nie wolno podłączać do sieci żadnego falownika.
Musi przynajmniej spełniać normę (VDE 126), co oznacza, że ​​w wielu przypadkach użytkowania (np. interwencja EDF) wyłącza się automatycznie iw określonym czasie
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16306
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5294




przez Remundo » 13/03/14, 11:15

W rzeczywistości potrzebny jest system, który zatrzymuje falownik, gdy tylko zaniknie faza sieci.

Jest to również dobre dla mieszkańców, którzy wierzą, że potknęli się, gdy ich falownik wstrzykuje im... w palce.
0 x
Obraz
Geronimo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 04/09/05, 11:46




przez Geronimo » 13/03/14, 11:42

Dziękuję za odpowiedzi
Rzeczywiście, mój falownik jest wyposażony w system, który w przypadku awarii sieci przechodzi w stan bezpieczeństwa i nie dostarcza już prądu do sieci
Zadawałem sobie to pytanie, ponieważ od czasu zakupu mojego falownika był już dwukrotnie wymieniany, ponieważ przestał działać.
Więc wolę wszystko sprawdzić
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 13/03/14, 13:59

Ponieważ jest to tani falownik „made in PRC”, nic dziwnego, że zawodzi.
Instalacja/użytkowanie prawdopodobnie nie ma z tym nic wspólnego, chodzi raczej o jakość projektu/wykonania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/03/14, 16:13

To dziwne, że w reklamie, którą do nas łączysz, jest po prostu wspomniany „certyfikat CE”, certyfikacja, która czasami jest po prostu przedmiotem potwierdzenia producenta.

Dobrze byłoby zażądać kopii certyfikatu VDE 026-1-1 od sprzedawcy widżetu.
W przeciwnym razie, biorąc pod uwagę skromną cenę maszyny i dla twojego spokoju i zbawienia duszy, mam ci tylko jedną radę: bałagan!

Problem nie polega na tym, aby mieć pewność, że przestanie produkować, gdy sektor zniknie, ale na tym, aby być OBJĘTYM OFICJALNYM DOKUMENTEM.
Z tego samego powodu instalacja powinna być certyfikowana przez zatwierdzoną organizację.

W Belgii zezwolenie na przyłączenie do sieci podlega tym dwóm warunkom.

Twoja odpowiedzialność cywilna i karna jest zaangażowana!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 14/03/14, 00:30

Jeśli masz instalację certyfikowaną na 250Wp, ta instalacja nie jest gotowa, aby przynosić zyski!
: Mrgreen:

Przede wszystkim w każdym razie we Francji, ponieważ nikt nie chce się zamoczyć, ponieważ tego rodzaju instalacja jest nadal „anegdotyczna”, więc nikt nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.
Tak więc dwie możliwe odpowiedzi: „To nie jest nasza odpowiedzialność” lub „To jest niezgodne”

Zgadzam się, trzeba szanować przepisy, normy, kaszleć... ale czasem to jest... skomplikowane!

Tym bardziej, że nie chcąc bronić instalacji wykonanych na chybił trafił przy użyciu niecertyfikowanego sprzętu, sieciowy inwerter wtryskowy ma potrzeba sieci do działania, tak to jest, to sieć zapewnia jej częstotliwość roboczą, nie jest w stanie sama jej wyprodukować.
dlatego nawet nie będąc VDE, coś zbudowanego według standardowego schematu (wątpię, aby Chińczycy zdecydowali się wymyślić koło na nowo, aby wyprodukować tego rodzaju produkt przy niskich kosztach) nieuchronnie zatrzyma się w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Następnie, w przypadku interwencji w sieci, jest to albo:
- Przez agentów upoważnionych do pracy pod napięciem, w sieci rzekomo będącej pod napięciem, więc nasz chiński inwerter nie ma nic wspólnego z tą historią
- Pod siecią zamkniętą, a zatem uziemiony i zwarty po VAT (weryfikacja braku napięcia). Gdyby kiedykolwiek jakimś cudem inwerter zdecydował się nie zatrzymywać i jakimś cudem udało mu się utrzymać niebezpieczne napięcie na wspomnianej sieci ze względu na impedancję tej, agent odpowiedzialny za przesyłkę zdawał sobie z tego sprawę.
Więc prawdopodobnie mały problem z EDF, ale bez śmierci.
Ale dlatego, że nadal dzięki naszemu cudowi dochodzi do śmierci (lub obrażeń) z powodu tego falownika, ponieważ przesyłka nie została wykonana prawidłowo, dochodzenie wskaże przede wszystkim niezgodność z przepisami i procedurami.
Wątpię, aby dżentelmen, który podłączył chińską przetwornicę do gniazdka w domu, mógł ponieść odpowiedzialność karną za tę śmierć (albo jego prawnik to naprawdę kula)

Dla mnie ta standardowa rzecz VDE to głównie wkurzanie i ochrona biznesu. Bezpieczeństwo agentów ingerujących w sieć nie doczekało się tego standardu.
Przypadkowe ponowne zasilenia i indukowane napięcia nie czekały na pojawienie się fotowoltaiki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/03/14, 08:25

Ostrzegłbym cię.

Nie zapominaj, że akceptacja przez zatwierdzoną organizację dotyczy: rodzaju kabla użytego do zjazdu (anty-UV, podwójna izolacja), obecności wyłączników automatycznych, jeśli to konieczne, jakości i zgodności połączenia uziemiającego, zgodności skrzynki i użytych kabli.

Chodzi o limity.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Geronimo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 04/09/05, 11:46




przez Geronimo » 14/03/14, 10:41

Bonjour à tous
to mały temat budzący wiele pasji.
Zrozumiałem ryzyko i ograniczenia tego systemu.
Zastanawia mnie jednak fakt, że w sieci znajdujemy coraz więcej „zestawów do samodzielnego zużycia”, a nigdzie nie są wymienione wszystkie jego elementy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94