CSPE: Sipperec ustanawia rekord w dziedzinie fotowoltaiki

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1

CSPE: Sipperec ustanawia rekord w dziedzinie fotowoltaiki




przez bernardd » 23/03/10, 20:17

Bardzo interesujący jest wywiad udzielony przez prezesa Sippereca:
http://energie2007.fr/actualites/fiche/ ... 20310.html

Le Sipperec, to gmina zarządza siecią elektryczną wszystkich gmin Ile de France: w kategorii ciężkiej, dlatego...

Jej prezes wyjaśnia sprawę dotacji na fotowoltaikę:
Wyjaśnijmy sprawę: ceny zakupu wszystkich rodzajów energii odnawialnej stanowią 3% CSPE, kogeneracja gazowa 29%.


Co więcej, stwierdzam, że jest to sprzeczne z tym, co słyszałem, szczególnie w tej kwestii forum, to nie EFRR pobiera tę dotację ze środków własnych:
CSPE=
Wpłata na rzecz przedsiębiorstwa publicznego świadczącego usługi elektroenergetyczne SPE – mechanizm umożliwiający EDF zwrot kosztów realizacji obowiązków świadczenia usługi publicznej, których ceny zakupu stanowią mniej niż 3%.


Swoją drogą, ta strona wydaje się być bardzo dobrze poinformowana o wszystkim, co dotyczy energii elektrycznej we Francji.

Również to znajdujemy straty sieciowe w 2008 roku wyniosły 33TWh.

Co jest zgodne z liczbą 32 TWh przedstawioną na stronie 3 tego bardzo pouczającego dokumentu:
http://www.statistiques.developpement-d ... 28513f.pdf

Znana jest ekonomika produkcji rozproszonej.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Sipperec ustawia zegary dla fotowoltaiki...




przez Christophe » 23/03/10, 20:34

bernardd napisał:Co więcej, stwierdzam, że jest to sprzeczne z tym, co słyszałem, szczególnie w tej kwestii forum, to nie EFRR pobiera tę dotację ze środków własnych:
CSPE=
Wpłata na rzecz przedsiębiorstwa publicznego świadczącego usługi elektroenergetyczne SPE – mechanizm umożliwiający EDF zwrot kosztów realizacji obowiązków świadczenia usługi publicznej, których ceny zakupu stanowią mniej niż 3%.



Źródło?

Nigdy tego nie czytałem...albo jest bardzo stare,albo przeoczyłem...oczywiście jest to przeciętny konsument finansujący fotowoltaikę...już szeroko wspominane tu i ówdzie... .nie będziemy powtarzać debaty !

Bardziej niepokoi mnie to, że rynek fotowoltaiki jest coraz bardziej kontrolowany przez pewnych oszustów, którzy mają mafijne metody... szkoda, że ​​odbija się to na uczciwych rzemieślnikach zajmujących się energią słoneczną... : Evil: : Evil: : Evil:

Nieźle, 33 TWh to wciąż 33 000 godzin (tj. 4 lata i 9 miesięcy przy współczynniku obciążenia 80%) pracy reaktora o mocy 1 GW! :zaszokować:
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1

Re: Sipperec ustawia zegary dla fotowoltaiki...




przez bernardd » 23/03/10, 20:43

Christophe napisał:Źródło?


Wyjątkowo, bo to Ty, masz prawo przeczytać artykuł jeszcze raz na końcu podanego adresu URL.

Ale nie więcej : Evil:
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/03/10, 20:45

Ale nie, nie złość się, twoje artykuły są dobre, mówiłem o:

„zwłaszcza w tej sprawie forum"
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/03/10, 20:54

Christophe napisał:Ale nie, nie złość się,


Dla mnie buźka=żart, bo uśmiech=uśmiech.

Możemy się z tego pośmiać forum.

Ale... nie powinieneś.

(bezpłatne wyodrębnienie napisów końcowych filmu „Sprawa Korsyki”...)

„zwłaszcza w tej sprawie forum"


Właściwie to ja też już nie wiem, inaczej bym to napisał. Ale tak w każdym razie zrozumiałem z dyskusji na temat użytecznego/bezużytecznego aspektu dotacji.

Okazuje się jednak, że dotacje do gazu są znacznie większe.

Jeśli więc zastanawiasz się nad fotowoltaiczną „mafią”, na rynku gazu jest jeszcze mniej graczy… Jednak nigdy przed tym artykułem nie spotkałem się z tą oryginalną kwestią.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/03/10, 21:15

Cóż, ta buźka : Evil: = złość = wcale nie „żartuję”… jest mnóstwo innych rzeczy, z których można się śmiać : Chichot: : Mrgreen: :D ...

bernardd napisał:Okazuje się jednak, że dotacje do gazu są znacznie większe.


Przepraszamy, ale ta liczba jest w złej wierze, jest to sposób na „manipulowanie liczbami” (i opiniami)…

W efekcie; musimy oczywiście powiązać ten procent dotacji z RZECZYWISTĄ produkcją energii...można śmiało założyć, że produkcja kogeneracji gazowej jest znacznie, dużo, dużo większa niż produkcja fotowoltaiki...

Uważam, że mogę się mylić, sprawdzając zatem, że kWh kogeneracji na gazie elektrycznym można wykupić za około 10 centów euro...

Po sprawdzeniu okazuje się, że jest mniej (no cóż, w 2002 r. było mniej): http://www.drire.gouv.fr/ile-de-france/ ... ternet.pdf
https://www.econologie.info/share/partag ... 9K261p.pdf

Średnie zaobserwowane ceny zakupu

Za rok 2002 ceny zakupu przez EDF wyprodukowanej energii elektrycznej
przez kogeneracje korzystające z obowiązku zakupu,
wahała się od 6,7 do 8,9 eurocentów za kWh,


Kogeneracja generalnie opłaca się tylko dzięki odzyskowi ciepła...

bernardd napisał:Jeśli więc zastanawiasz się nad fotowoltaiczną „mafią”, na rynku gazu jest jeszcze mniej graczy… Jednak nigdy przed tym artykułem nie spotkałem się z tą oryginalną kwestią.


Hej, nie mówiłem, że nie ma firm gazowych i naftowych (świat energii = mafia w każdym razie, biorąc pod uwagę interesy… nie bez powodu dostawy energii są „strategiczne” „dla kraju!)… ale przynajmniej o tym wiedzą… : Mrgreen:
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/03/10, 22:06

Christophe napisał:Cóż, ta buźka : Evil: = złość = wcale nie „żartuję”… jest mnóstwo innych rzeczy, z których można się śmiać : Chichot: : Mrgreen: :D ...


No cóż, jak udaje mi się przybrać diabelski ton? zło wydaje mi się właściwe. Mały diabeł nie zawsze jest zły... : Mrgreen:

Christophe napisał:
bernardd napisał:Okazuje się jednak, że dotacje do gazu są znacznie większe.


Przepraszamy, ale ta liczba jest w złej wierze, jest to sposób na „manipulowanie liczbami” (i opiniami)…


Ach, czy wiesz dokładnie, o czym ona mówi? Zanim zaczniemy mówić o złej wierze, powinniśmy przynajmniej zadać mu pytanie.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Sipperec nie jest przyzwyczajony do mówienia w próżni.

Ale twoja reakcja mnie zaskakuje: dla mnie prawdziwym pytaniem byłoby przede wszystkim zrozumienie, dlaczego byłoby przydatne, aby fundusze przeznaczone na usługi publiczne subsydiowały jakąkolwiek energię kopalną, taką jak gaz... I to w wysokości 29%, podczas gdy instalacje kogeneracyjne o równoważnej mocy mogłyby wykorzystywać drewno i bezpośrednią termiczną energię słoneczną.

A poza tym, dlaczego we Francji nie ma instalacji turbiny parowej na drewno zasilanej w ciągu dnia skoncentrowaną energią słoneczną? Czy po prostu jesteśmy na to za głupi? Dlaczego Desertec jest projektem niemieckim? Dlaczego Odeillo pozostał prawie opuszczony?

Jeżeli Sipperec porusza ten temat, jestem przekonany, że istnieje powód.
Pozostaje spróbować zrozumieć.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/03/10, 22:14

A) Mówi, że 29% dotacji CSPE trafia do elektrowni gazowych, a 3% do ENR... i co z tego?

Mówię: odnieś to do wyprodukowanej energii, a zobaczysz, że gaz w kogeneracji jest MNIEJ dotowany niż fotowoltaika... ale czytelnik pamięta, że ​​kWh gazu wpływa znacznie bardziej niż fotowoltaika, co jest nieprawdą...

Byłoby również interesujące wiedzieć, do czego wykorzystywane jest pozostałe 68%... odpowiedź:

Kod: wybierać

http://fr.wikipedia.org/wiki/Charge_de_service_public_de_l'%C3%A9lectricit%C3%A9


CSPE umożliwia wynagradzanie dystrybutorów energii elektrycznej (EDF i lokalnych spółek dystrybucyjnych) za wszelkie dodatkowe koszty związane z ciążącą na nich misją służby publicznej. Dotyczy to w szczególności trzech aspektów:

* obowiązek zakupu energii elektrycznej wytwarzanej w kogeneracji gazowej i OZE,
* wyrównanie taryf, czyli dodatkowy koszt produkcji energii elektrycznej na niektórych obszarach wyspiarskich niepodłączonych do sieci,
* społeczne aspekty zaopatrzenia w energię elektryczną, w szczególności od momentu zaklasyfikowania jej jako „podstawowej konieczności” w lipcu 2006 r.


Dotowana jest kogeneracja, a nie gaz… ale debata o dotacjach to studnia bez dna… jak powiedziałem kilka miesięcy temu: WSZYSTKO JEST DOTACJĄ… „cały świat płaci za wszystkich” w naszych społeczeństwach społecznych. ..

B) Całkowicie zgadzam się co do podstawowych pytań dotyczących badań i rozwoju...
Znamy odpowiedź: my mamy energię jądrową, oni nie…

C) Myślę, że Sipperec chce skorzystać z nieoczekiwanych zysków finansowych, jakie nadal stanowi fotowoltaika...

ps: jako kolejny diabeł jest ten: : Twisted: Link „Zobacz więcej emotikonów”
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/03/10, 22:36

Christophe napisał:A) Mówi, że 29% dotacji CSPE trafia do elektrowni gazowych, a 3% do ENR... i co z tego?

Mówię: odnieś to do wyprodukowanej energii, a zobaczysz, że gaz w kogeneracji jest MNIEJ dotowany niż fotowoltaika... ale czytelnik pamięta, że ​​kWh gazu wpływa znacznie bardziej niż fotowoltaika, co jest nieprawdą...


Zakładasz, że tak jest, ale to tylko przypuszczenie.

Problemem nie jest ilość wyprodukowanych kWh, ale zasada dotowania gazu: jakie jest uzasadnienie dotowania energii kopalnej?

Poza tym wszędzie w knajpach wmawia się nam, że gaz jest już ciekawy. A to zwiększa naszą zależność od importu.

Christophe napisał:C) Myślę, że Sipperec chce skorzystać z nieoczekiwanych zysków finansowych, jakie nadal stanowi fotowoltaika...


Ty, który często jesteś ofiarą zniesławienia, czy odwracasz role? Brak dowodów, powiedziałbym nawet mniej prawdopodobny: sipperecowi tak naprawdę nie brakuje zasobów.

Być może mają dość pewnych zachowań, które potrafią rozpoznać jeszcze lepiej niż przeciętny obywatel? Nie mogąc o tym mówić wyraźniej?

Christophe napisał:ps: jako kolejny diabeł jest ten: : Twisted: Link „Zobacz więcej emotikonów”


Tak, więcej chochlika: ale oczy nawet nie mrugają!
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/03/10, 22:44

O nie, to nie są założenia, więc spójrz na plik .pdf, który umieściłem powyżej na temat kogeneracji... w przeciwnym razie poszukaj trochę...

Mówiłem: dotowany jest nie gaz, tylko zasada kogeneracji… i to dobrze! Elektrownia gazowa, która ogrzewa całą okolicę za pomocą sieci ciepłowniczej, jest dobra pod względem oszczędności energii pierwotnej… ponieważ bez kogera energia ta ogrzewałaby ptaki…

ps: zniesławienie nie oznacza „pomyślenia tylko o jednej hipotezie”… to „potwierdzenie tylko jednego kłamstwa”… nie ma tu nic zniesławiającego, więc uspokój się z „przekleństwami”… a co do „często ofiara”…myślę, że patrzysz za daleko…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165