Łańcuchy słoneczne 1 czy 2?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9931
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2724

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez sicetaitsimple » 18/09/19, 21:57

Christophe napisał:b) Finansowo
Przy cenie kosztu energii jądrowej kWh wynoszącej od 2 do 3 centów i jej odsprzedaży za 15 centów dziesiątkom milionów abonentów (a zatem zarobionym miliardom) uważam, że EdF/Enedis (i spółka) może bardzo dobrze zrekompensować ten koszt użytkowania ich sieć, która, szczerze mówiąc, jest dla nich marginalna!
I myślę, że mają dużo, dużo poważniejsze problemy finansowe, począwszy od demontażu broni jądrowej…


2 do 3 centów odsprzedane za 15? Myślę, że powinieneś nieco bardziej zainteresować się strukturą cen energii elektrycznej dla odbiorcy końcowego we Francji, strona CRE jest pod tym względem całkiem dobrze zaopatrzona.
A potem wyjaśnisz nam, dlaczego ceny w Belgii są nieco niższe niż dwukrotnie, a w Niemczech około dwukrotnie.
Ostatnio edytowane przez sicetaitsimple 18 / 09 / 19, 22: 01, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11100

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez Christophe » 18/09/19, 22:01

Nie zgadzam się od czasu X wiadomości upierasz się, że za darmo korzystam z wirtualnej baterii o pojemności 400 kWh (i żeby cię zirytować, zamierzam pojeździć na nim trochę więcej, ahaha)...Ale WSZYSTKIE systemy fotowoltaiczne na świecie to robią! I nigdy ich za to nie winiliśmy!

Fakt, że link jest dwukierunkowy, jest jedynym błędem, który napisałem powyżej (i zrobiłem erratę… sprawdzę!), I to absolutnie NIC w tym fakcie nie zmienia!

Najlepiej byłoby obejść się całkowicie bez sieci... i to nie zadowoli wielu, ale w tej chwili nie jest to aż tak nierealne... Porozmawiamy o tym ponownie, kiedy minie pierwsza zima (Ardeny.. .)
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9931
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2724

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez sicetaitsimple » 18/09/19, 22:06

Christophe napisał:Nie zgadzam się od czasu X wiadomości upierasz się, że za darmo korzystam z wirtualnej baterii o pojemności 400 kWh (i żeby cię zirytować, zamierzam pojeździć na nim trochę więcej, ahaha)...]


W belgijskim systemie elektroenergetycznym nie ma co do tego wątpliwości. Jeśli nie jest to bezpłatne, powiedz nam, ile zapłaciłeś za zmagazynowanie 400 kWh w dniu 18 września?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11100

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez Christophe » 18/09/19, 22:10

sicetaitsimple napisał:2 do 3 centów odsprzedane za 15? Myślę, że powinieneś nieco bardziej zainteresować się strukturą cen energii elektrycznej dla odbiorcy końcowego we Francji, strona CRE jest pod tym względem całkiem dobrze zaopatrzona.
A potem wyjaśnisz nam, dlaczego ceny w Belgii są nieco niższe niż dwukrotnie, a w Niemczech około dwukrotnie.


2 do 3 centów kosztu własnego, taką cenę przedstawiają broszury i badania EDF z 2000 roku promujące energię jądrową... (oczywiście w ramach programu sprzedaży EPR... mouhahaha, dzisiaj widzimy wynik)

15 centów (150 €/MWh) to średnia cena all-inclusive dla małego francuskiego konsumenta...

Jest tam rząd wielkości marży EdF... to być może wyjaśnia, dlaczego ich CE ma 1 miliard euro na wakacje i że ich kadra kierownicza może kupować zamki lub 3 drugie domy... Ach tak, ale z powodu rozczarowania EPR partia jest koniec...To głupie, ech...No cóż, zacznij od likwidacji EDF CE! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Na pozostałe 2 pytania nie możemy łatwo odpowiedzieć, ale będę się trzymał:

W Niemczech wynika to prawdopodobnie z odchodzenia od energetyki jądrowej, wspierania energetyki odnawialnej i historycznej prywatyzacji operatorów.

W Belgii dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że zupełnie nieświadomi politycy sprzedali sektor strategiczny dla swojego kraju obcemu krajowi (Francji)… tak, Electrabel to Suez…

A podwójna cena jest bardzo dobra: pozwala na „naturalny” zwrot z inwestycji w sprzęt wykorzystujący energię odnawialną, a ogrzewanie elektryczne jest tutaj niezwykle rzadkie!

Cholera, myślę tylko o pieniądzach (obiecuję, że się postaram...znowu) : Chichot:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11100

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez Christophe » 18/09/19, 22:15

sicetaitsimple napisał:
Christophe napisał:Nie zgadzam się od czasu X wiadomości upierasz się, że za darmo korzystam z wirtualnej baterii o pojemności 400 kWh (i żeby cię zirytować, zamierzam pojeździć na nim trochę więcej, ahaha)...]


W belgijskim systemie elektroenergetycznym nie ma co do tego wątpliwości. Jeśli nie jest to bezpłatne, powiedz nam, ile zapłaciłeś za zmagazynowanie 400 kWh w dniu 18 września?


Widzisz, mówisz dalej... Używam go JAK WSZYSTKICH INNYCH INSTALACJI SŁONECZNYCH PODŁĄCZONYCH do sieci na świecie, więc nic konkretnego w moim przypadku! To szaleństwo mieć tak ograniczone horyzonty myślowe!

W przeciwnym razie tak, nadal płacę SUBSKRYPCJĘ! Nawet jeśli zużyję 1 kWh rocznie, nadal będę płacić ten abonament!

Co sprawi, że rzeczywista cena tej kWh będzie z pewnością najdroższa w historii (oprócz kWh w wyszukiwarce) : Mrgreen:

Porozmawiamy o tym ponownie za kilka miesięcy!

Zmotywowałeś mnie więc do zmagazynowania MWh!! Ach ach ach
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9931
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2724

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez sicetaitsimple » 18/09/19, 22:22

Christophe napisał:
sicetaitsimple napisał:2 do 3 centów kosztu własnego, taką cenę przedstawiają broszury i badania EDF z 2000 roku promujące energię jądrową... (oczywiście w ramach programu sprzedaży EPR... mouhahaha, dzisiaj widzimy wynik)
15 centów (150 €/MWh) to średnia cena all-inclusive dla małego francuskiego konsumenta...
Istnieje rząd wielkości marży EdF


Nie jesteśmy już w 2000 r., wkrótce w 2020 r.... I podobnie jak w Belgii (jak sobie wyobrażam?) energia elektryczna jest opodatkowana. Krótki, „Jest rząd wielkości marży EdF”, to po prostu jedna wielka bzdura!
Zgaś dla mnie światło.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11100

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez Christophe » 18/09/19, 22:41

Podatki czy nie: EdF stanowi współczynnik od 3 do 4. komercyjne na podstawie kWh sprzedanych osobom fizycznym (znacznie mniej w przypadku przedsiębiorstw)..

Jeśli mamy tak duże trudności z zamykaniem reaktorów jądrowych, to dlatego, że to zarabianie pieniędzy... a nie okruchy!

A duże projekty fotowoltaiczne mają teraz niższe koszty niż energia jądrowa… ach, ale nie powinniśmy liczyć buforowania sieci! : Mrgreen:
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13769
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez izentrop » 18/09/19, 23:40

Christophe napisał:Fakt, że link jest dwukierunkowy, jest jedynym błędem, który napisałem powyżej (i zrobiłem erratę… sprawdzę!)
Tak, ale w większości przypadków instaluje się 2 metry, z wyjątkiem odsprzedaży nadwyżek https://www.enedis.fr/sites/default/fil ... 36_kVA.pdf



Nie wszystko rozumiem, ale w 2019 roku jest premia za odsprzedaż nadwyżki, ale stawka wpisowego 0.1 euro? http://les-energies-renouvelables.eu/co ... voltaique/
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13769
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez izentrop » 19/09/19, 08:35

Christophe napisał:W przeciwnym razie tak, nadal płacę SUBSKRYPCJĘ! Nawet jeśli zużyję 1 kWh rocznie, nadal będę płacić ten abonament!
Co sprawi, że rzeczywista cena tej kWh będzie z pewnością najdroższa w historii (oprócz kWh w wyszukiwarce)

Masz też energię słoneczną, jeśli dobrze pamiętam.

Ponad dwukrotnie we Francji. :zaszokować: :

EDF niebieski cena 2019 EDF Francja 9 kVA € TTC:
ABNt / rok 162.12, dzień 0.1710, noc 0.1320

Belgia Engie Electrabel (jedna z najdroższych) stała cena:
Abnt / rok 48.34, dzień 0.0819, noc 0.0589

Niekontrolowany wtrysk może zniekształcić prognozę zarządcy sieci, ale przypuszczam, że jest to brane pod uwagę na poziomie stacji czołowej sieci?

Taryfa zasilana energią słoneczną na 2019 rok
Konsumpcja własna ze sprzedażą nadwyżek : klient kupuje generator fotowoltaiczny na własne potrzeby, zużywa swoją produkcję i sprzedaje nadwyżkę firmie EDF, jeśli jego produkcja jest większa niż jego zużycie. Dekret ten przewiduje premię inwestycyjną i zakup nadwyżek dla wytwórców na własne potrzeby.
Premia ta zmniejsza się co kwartał w zależności od liczby wniosków o przyłączenie i jest wypłacana producentowi przez 5 lat. Jest ustawiony na:

390 € / kWp dla instalacji < lub równej 3kWp
290 € / kWp dla instalacji o mocy od 3 do 9 kWp
190 € / kWp dla instalacji o mocy od 9 do 36 kWp
90 € / kWp dla instalacji o mocy od 36 do 100 kWp
Energia elektryczna, która nie zostanie natychmiast zużyta, zostanie sprzedana firmie EDF z obowiązkiem zakupu w wysokości 10 centów €/kWh dla instalacji o mocy mniejszej lub równej 9 kWp i 6 centów €/kWh dla instalacji o mocy do 100 kWp.

FYI
Od 30 września 2018 r. nie istnieje już premia za integrację budynku.
Należy pamiętać, że nadwyżka z działalności zbiorowej konsumpcji własnej nie będzie mogła zostać objęta tymi środkami wsparcia.
Od 1 października 2017 instalator musi posiadać certyfikat lub kwalifikacje zawodowe (RGE: Recognized Environmental Guarantor),

CENNIK SPRZEDAŻY ENERGII FOTOWOLTAICZNEJ W CAŁOŚCI OD 1 LIPCA DO 30 WRZEŚNIA 2019 ROKU
zasadniczo:
≤ 3 kWp 18,66 €
≤ 9 kWp 15,86 €
≤ 36 kWp 12,07 €
≤ 100 kWp 10,94 €
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11100

Re: Ciągi słoneczne 1 czy 2?




przez Christophe » 19/09/19, 09:51

izentrop napisał:
Christophe napisał:Fakt, że link jest dwukierunkowy, jest jedynym błędem, który napisałem powyżej (i zrobiłem erratę… sprawdzę!)
Tak, ale w większości przypadków instaluje się 2 metry, z wyjątkiem odsprzedaży nadwyżek https://www.enedis.fr/sites/default/fil ... 36_kVA.pdf


W większości przypadków instalowane są 2 metry, ponieważ cena odkupu jest wyższa od ceny rynkowej...powód jest wyłącznie finansowy.

A z tego dokumentu z Enedis wynika, że ​​dozwolone jest posiadanie tylko jednego metra w przypadku odsprzedaży nadwyżki... więc to jest dokładnie moje połączenie! Nie wiedziałem, że takie połączenie jest możliwe we Francji...

Ale nie wiem, kto to robi... altruiści? To musi być niezwykle rzadkie... ROI jest zapieczętowane.

Może z wyjątkiem dużych uprawnień abonamentowych, którzy mogą przejść na niższe uprawnienia abonamentowe? A kiedy spadnie śnieg?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81