Zabójca kretów

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Armia0563
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 25/05/23, 13:52

Zabójca kretów




przez Armia0563 » 25/05/23, 15:32

Witam wszystkich!
Pewnego dnia po długiej nieobecności wróciłem z rodzicami na wieś. Byłem bardzo zaskoczony, gdy odkryłem, że nasze uprawy zostały zniszczone. Zaintrygowany zapytałem ojca, dlaczego nasze podwórko i nasze uprawy zostały zniszczone. Wyjaśnił mi, że pieprzyki były przyczyną tego uszkodzenia. W związku z tym postanowiłam zapytać znajomego z miasta o radę, jaki najlepszy produkt na pozbycie się pieprzyków.
Mój przyjaciel polecił mi użycie produktu o nazwie „[url=-https://www.stopmole.co/products/mole-killer]the kreto killer[/url]”, który, jak powiedział, był bardzo skuteczny. Zastosowaliśmy więc ten produkt, ale niestety był on całkowicie nieskuteczny, zanim zaczął rosnąć, a sytuacja szybko się pogorszyła. Dlatego potrzebuję twojej opinii. Z czego polecacie skorzystać?

Dziękuję za odpowiedzi

Armia
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: zabójca kretów




przez GuyGadeboisTheBack » 25/05/23, 15:38

Zostawcie krety w spokoju!
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: zabójca kretów




przez Ahmed » 25/05/23, 17:51

Krety są zwierzętami terytorialnymi i jeśli wytępisz tych, którzy są na tej ziemi, bardzo szybko zostanie ona skolonizowana przez nowych mieszkańców, którzy pospieszą się z tworzeniem nowych galerii (podczas gdy stare mogły być stabilne przez jakiś czas). Więc to wcale nie jest mądre. Co więcej, mimo drobnych mankamentów, to całkiem niezły znak, że im się tam podoba.
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: zabójca kretów




przez sicetaitsimple » 25/05/23, 18:34

Czy jest pewne, że to rzeczywiście krety, a nie kretoszczury, są jednakowo znacznie bardziej rozmnażające się i nudne w uprawach?
1 x
Armia0563
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 25/05/23, 13:52

Re: zabójca kretów




przez Armia0563 » 26/05/23, 07:50

Armede0563 pisze:Witam wszystkich!
Pewnego dnia po długiej nieobecności wróciłem z rodzicami na wieś. Byłem bardzo zaskoczony, gdy odkryłem, że nasze uprawy zostały zniszczone. Zaintrygowany zapytałem ojca, dlaczego nasze podwórko i nasze uprawy zostały zniszczone. Wyjaśnił mi, że pieprzyki były przyczyną tego uszkodzenia. W związku z tym postanowiłam zapytać znajomego z miasta o radę, jaki najlepszy produkt na pozbycie się pieprzyków.
Mój przyjaciel polecił mi użycie produktu o nazwie [url=-https://www.stopmole.co/products/mole-killer]zabójca kretów[/url], który, jak powiedział, był bardzo skuteczny. Zastosowaliśmy więc ten produkt, ale niestety był on całkowicie nieskuteczny, zanim zaczął rosnąć, a sytuacja szybko się pogorszyła. Dlatego potrzebuję twojej opinii. Z czego polecacie skorzystać?

Dziękuję za odpowiedzi

Armia
0 x
Armia0563
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 25/05/23, 13:52

Re: zabójca kretów




przez Armia0563 » 26/05/23, 07:51

Witam wszystkich!
Pewnego dnia po długiej nieobecności wróciłem z rodzicami na wieś. Byłem bardzo zaskoczony, gdy odkryłem, że nasze uprawy zostały zniszczone. Zaintrygowany zapytałem ojca, dlaczego nasze podwórko i nasze uprawy zostały zniszczone. Wyjaśnił mi, że pieprzyki były przyczyną tego uszkodzenia. W związku z tym postanowiłam zapytać znajomego z miasta o radę, jaki najlepszy produkt na pozbycie się pieprzyków.
Mój przyjaciel polecił mi użycie produktu o nazwie [url=-https://www.stopmole.co/products/mole-killer]zabójca kretów[/url], który, jak powiedział, był bardzo skuteczny. Zastosowaliśmy więc ten produkt, ale niestety był on całkowicie nieskuteczny, zanim zaczął rosnąć, a sytuacja szybko się pogorszyła. Dlatego potrzebuję twojej opinii. Z czego polecacie skorzystać?

Dziękuję za odpowiedzi

Armia
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: zabójca kretów




przez izentrop » 26/05/23, 08:39

Robot zainteresowany czymś innym niż krety :: :?
Ostatnio edytowane przez izentrop 26 / 05 / 23, 08: 40, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: zabójca kretów




przez Remundo » 26/05/23, 08:39

Dobry przepis to zbieranie dżdżownic, dobre dno puszki.

Następnie należy je namoczyć w proszku taupicobójczym na dzień lub dwa, dodając w razie potrzeby minimalną ilość wody, aby zbytnio nie rozcieńczyć trucizny.

Niwelujemy każdy kopiec, staramy się zlokalizować te najnowsze i szukamy otworu ewakuacyjnego, którym kret się poruszał.

Następnie bierzemy szczypce i wprowadzamy robaka lub dwa, głęboko w każdy kopiec.

Kiedy byłem mały, robiliśmy to z kret, ale ta trucizna uznana za zbyt niebezpieczną dla dzikich zwierząt została zakazana.

Musisz włożyć robaki głęboko, aby kret zjadł je po cichu, nie wypływając na powierzchnię. Rzeczywiście, zatruty kret może z kolei zabić mięsożerne zwierzę, które go zjada, a nawet zatruć ludzi, którzy dotykają go gołymi rękami, a następnie dotykają błon śluzowych.

Zauważ, że jeśli tak jest kretoszczury, ta technika jest nieskuteczna.

Łatwo się zorientować, czy mamy do czynienia z kretami, czy z kretoszczurami.
1) krety tworzą bardzo duże kopce w ograniczonej liczbie z głębokich chodników
2) kretoszczury tworzą wiele małych kopców, które mogą stykać się ze sobą na powierzchni z płytkich i raczej poziomych chodników.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 238