Spontaniczne grzyby w sianie

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
newman
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/05/21, 08:58

Spontaniczne grzyby w sianie




przez newman » 18/05/21, 09:24

Witam, właśnie się zarejestrowałem. Bardzo podobała mi się książka Didiera (przeczytałem drugą).
Jestem w północno-wschodniej części Nièvre i po raz pierwszy próbuję systemu „PP”. W lutym na starym ugorze posadziłem grubą warstwę siana. następnie pod koniec kwietnia zrobiłem dołki do przesadzania moich roślin. W ciągu ostatnich kilku tygodni dużo tu padało, a teraz na sianie pojawił się grzyb. Czy ktoś inny miał to samo zjawisko? Czy masz jakieś uwagi lub rady?
dziękuję
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Samoistne grzyby w sianie




przez Rajqawee » 18/05/21, 10:12

Tak, dzieje się to dość łatwo. Z sianem, martwymi liśćmi, RCW, grzyb ma piękne środowisko.

Osobiście, jeśli nie przeszkadzają mi w sadzeniu lub zbiorze, zostawiam je w spokoju.

W końcu, jeśli wygląda jak jadalny, który dobrze znam (zdarzyło mi się, że mam kurki...), podnoszę (uważaj, przy grzybach zawsze musisz być w 100% pewny tego, co zbierasz)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Samoistne grzyby w sianie




przez Ahmed » 18/05/21, 10:43

Witaj tutaj, Paweł! : Wink:
Są to owocniki (karpofory) grzybów saprofitycznych, często spotykane, gdy do strawienia jest martwa materia roślinna... Zdjęcia tych okazów?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
newman
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/05/21, 08:58

Re: Samoistne grzyby w sianie




przez newman » 18/05/21, 12:44

Dzięki za uspokajające odpowiedzi. Usunąłem je, ale nie więcej. jest o wiele mniej irytujące niż ślimaki :zmarszczyć brwi: będę mieszkać z
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Samoistne grzyby w sianie




przez Exnihiloest » 18/05/21, 18:46

newman napisał:Dzięki za uspokajające odpowiedzi. Usunąłem je, ale nie więcej. jest o wiele mniej irytujące niż ślimaki :zmarszczyć brwi: będę mieszkać z

Mogą być dobrymi produktami spożywczymi. Miałbyś zdjęcie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 206