Cebula oparzenia

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Delestre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/02/20, 12:14

Cebula oparzenia




przez Delestre » 23/05/21, 17:03

dwa lata z rzędu moja cebula posadzona (cebulki) w sianie bardzo cierpi z powodu oparzeń
czy ktoś ma lekarstwo?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15143
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4428

Re: oparzenie cebulą




przez GuyGadeboisTheBack » 23/05/21, 17:52

(Myślałem, że to kwestia medyczna... : Oops: )
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Oparzenie cebulą




przez Did67 » 24/05/21, 10:25

delestre napisała:dwa lata z rzędu moja cebula posadzona (cebulki) w sianie bardzo cierpi z powodu oparzeń
czy ktoś ma lekarstwo?


Powinniśmy być w stanie zidentyfikować, co to za oparzenie. W przeciwnym razie trudno mówić o remedium. Może szczęście?

Nigdy, od ponad pół tuzina lat, nie zaobserwowałem niczego trwałego.

Możliwości jakie widzę:

a) nadmiar soli: brzeg morski, mocz...??? Lub w tym samym duchu „nawóz”? Odchody drobiu?

b) nadmierna wilgotność: w takim przypadku należy zrezygnować z dodawania siana; zostań w gołej glebie (lub wysiaj ją późno, gdy gleba dobrze wyschnie - jest to uciążliwe): w ciężkiej glebie i jeśli niecka lub bardzo płaski obszar (poziomy), lekko wybrzuszaj glebę

Przeprowadź „test ze wszystkimi rzeczami porównywalnymi”: część tej samej działki, uprawiana z tymi samymi cebulami, posadzona w tym samym czasie, która pozostaje naga, a druga „otwarta”. Nie widzę bezpośredniego związku z sianem...
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109