Biodynamika, techniki rolnicze

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
toftof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 21/05/05, 17:41

Biodynamika, techniki rolnicze




przez toftof » 05/02/06, 17:07

Bonjour à tous,

Jestem w trakcie przekształcenia gospodarstwa na ekologiczne (przekształcenie zajmuje 3 lata).

Gospodarstwo posiada 80 ha upraw zbóż i 9000 kur niosek (jaja konsumpcyjne).

Czy znacie jakieś strony lub wskazówki dotyczące biodynamicznego traktowania zbóż i zwierząt (sok z pokrzywy lub zmiażdżony róg wołu, harmonogram siewu, motyka, fitoterapia, mieszanie i masowanie roślin i naturalnych minerałów itp.)

Wszystkie informacje, które znajduję, są płatne. Wydaje mi się, że wielu rolników odwiedza tę stronę, bo my pasjonujemy się ekologią, tym bardziej, że wiąże się ona z naszym zawodem.

Temat otwarty, doświadczenia i informacje wszystkich są bardziej wiarygodne niż fałszywe szkolenia wymyślone przez oszustów.

do zobaczenia wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 06/02/06, 12:08

Hej, możesz dać mi pomysł?
dlaczego by nie energetyzować wody przeznaczonej dla Pantone preparatem?…pomysł warty rozważenia.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 11/02/06, 17:46

Um, wybierasz ORGANICZNE czy BIODYNAMICZNE? Nie do końca zrozumiałem...

Czy mógłbyś wymienić kilka witryn, które uważasz za oszustów?
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 11/02/06, 20:54

cóż, tak, 3 lata w Ecocert, ale czy jesteś pewien, że odniesiesz sukces z H5N1 u naszych drzwi? :zaszokować:
jest we Włoszech i na pewno nie na igrzyskach olimpijskich! : Evil:
w końcu i tak życzę powodzenia (od byłego kolegi) :D .
0 x
toftof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 21/05/05, 17:41




przez toftof » 12/02/06, 13:52

odpowiedź na ekologię

Poważnie zastanawiam się nad przejściem na żywność ekologiczną. Oznacza to zaprzestanie stosowania wszelkich środków chemicznych.

Dlatego chciałbym poznać biodynamikę i udostępnić ją wszystkim za pośrednictwem tej poważnej strony, aby przezwyciężyć choroby zbóż, chwastów, zwierząt i wszystkiego, co można zrobić z surowcami występującymi w przyrodzie. czysty przykład horty lub zmiażdżonego rogu wołu, waleriana... (zastosowanie w ogrodzie dla osób niebędących rolnikami).

Nie mogę podać adresu uznanego za oszusta, bo to było podczas surfowania i ich nie zapamiętałem. Tak czy inaczej wystarczy posurfować i zdać sobie sprawę, że wszystko się opłaca... Przykład: notes z sadzonkami według księżyców.

Odpowiedź A2E

Produkujesz ekologicznie, ponieważ wkrótce skontaktuję się z Ecocert po podpisaniu CAD.

Jeśli chodzi o wirusa H5N1, my, producenci drobiu, nie sprzedajemy martwego drobiu, jak ma to miejsce w krajach dotkniętych chorobą, a jeśli pech dotknie gospodarstwo, wiemy, jakie kroki należy podjąć, ponieważ nasz drób jest zamknięty, a fermy są daleko od siebie. bezdotykowo, co ułatwi leczenie w domu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/02/06, 17:17

Wirus jest już we Włoszech chłopaki! a przemysł drobiarski może przygotować się na spędzenie pustego roku :zmarszczyć brwi:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 12/02/06, 18:46

Na Sycylii, Sardynii, Apulii i całkiem sporo w Afryce…
Wirus występuje w odchodach i odchodach ptaków wędrownych.
Dlatego też gospodarstwa posiadające Label umożliwiające drobiu przez kilka godzin dziennie rozciąganie nóg na zewnątrz, nawet w wybiegu z siatki….. powinny zostać ponownie rozważone!
Wiem, że od tej chwili nie będzie to zabawne dla branży i konsumentów, ale inwestowanie w tym kierunku w nadchodzących latach jest niepewne.
Ale rozumiem i podziwiam, że Cię to interesuje. Znajomość tematu może jedynie wzmocnić Cię w kwestii wykonalności tego projektu.
W przypadku zbóż trzeba poczekać 3 lata, aby były ekologiczne.
Ostatnio edytowane przez gegyx 13 / 02 / 06, 11: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04




przez Mike.be » 12/02/06, 20:42

odpowiedź na Toftof

Brawo za przejście na ekologię. Nie jestem rolnikiem, ale interesuję się tym od około dwudziestu lat. Mam informacje, które być może mogą Cię zainteresować, zaglądając na moją stronę.

Do zobaczenia wkrótce [/b]
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 20/02/06, 22:51

Cześć Totof,
Niektóre książki o biodynamice, które być może znasz:
Metoda Jeana Paina
Sztuka wykorzystania natury do pracy w ogrodzie
Mój Raj i wiele innych, jeśli jesteś zainteresowany.
Nie wahaj się kupić „kalendarza siewu” Marii Thun, który jest bardzo interesujący przy niewielkim budżecie 10 euro na rok.
Jeśli jesteś zainteresowany, utworzymy małą grupę roboczą i muszę spotkać się z kimś, kto uprawia uprawę biodynamiczną, którą można przeprowadzić samodzielnie i bez wysiłku...
Wreszcie zaletą jest to, że do leczenia nie używa się żadnego produktu, nawet soku z pokrzywy, który i tak niszczy część fauny i uprawia powiązane rośliny....na początku jest to trochę trudne, zwłaszcza w przypadku powrotów, ale potem jest szczęście!

Nofy (sen)
0 x
gil67
x 17




przez gil67 » 21/02/06, 09:56

witam,
W książce Jeana Paina dowiesz się także, jak wyprodukować własną czystą energię, swoją własną, która jest czystą energią : Mrgreen:

Znalazłem już strony o biodynamice, uważam, że Belgowie są bardziej hojni w informacjach, podobnie jak Niemcy.

Nie chcę się wtrącać w sprawy, które mnie nie dotyczą, ale może i Wy moglibyście zastosować się do jego metody sadzenia rzadkich w naszych szerokościach geograficznych owoców i warzyw. Może to być dywersyfikacja i przede wszystkim ciekawe źródło finansowania.

Gdyby Jean Pain nadal żył, z pewnością znalazłby się na liście forum, umieściłby na swoich maszynach Pantone, przed swoimi czasami był ekonologem, więc wydaje mi się, że z łatwością możemy zacytować jego książkę. 8)

Jeśli chodzi o g... av... Wydawało mi się, że jest to tak radykalne, że ptaki wędrowne nie mogą go przenosić. Na ciekawej stronie przeczytałem też, że ścieżka, którą podążają ga, nie była ścieżką ptaków wędrownych, ale człowieka.
Jest coś niejasnego 8)
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157