Szwecja gotowa obejść się bez ropy

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Szwecja gotowa obejść się bez ropy




przez abyssin3 » 12/02/06, 15:32

Szwecja gotowa obejść się bez ropy:

http://www.futura-sciences.com/news-sue ... e_8230.php

zgodnie z tym, co mówią, pomysłowi „kieruje konsorcjum przemysłowców, naukowców, rolników, producentów samochodów, urzędników państwowych i innych”

Chapeau! :P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 12/02/06, 15:49

Wow... czekam, żeby to zobaczyć!

We wszystkich przypadkach daleko im do populacji, parku przemysłowego i francuskiej konsumpcji... Poza tym mają już 80% swojej energii hydraulicznej, prawda?

Ale i tak kibicuję tej inicjatywie
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 12/02/06, 16:08

Chwała im.

W ostatnim poście pisałem, że Szwecja (etanol), Islandia (wodór) szybko opracują alternatywę dla ropy.

W Szwecji przeczytałem, że mają już sieć dystrybucji etanolu. Ponadto SAAB wypuszcza na rynek model 9-5 Biopower w wersji zasilanej czystym etanolem. Mam przed sobą ogłoszenie (źródło l'Express z 2-8 lutego):

....dzięki nowej technologii BioPower nowy Saab 9-5 napędzany jest benzyną lub biopaliwem składającym się z etanolu. Natura dostrzeże różnicę... itd... i ostatecznie pozwoli na podzielenie emisji CO4 przez 2, aby osiągnąć poziom, który w naturalny sposób nadaje się do całkowitego recyklingu.
* Bioetanol nie jest dostępny we francuskiej sieci dystrybucji, Jednak sieć dystrybucji tego paliwa w Szwecji powstała w ciągu zaledwie 1 roku, wykorzystując istniejącą infrastrukturę.


: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: Zrobili to sami, nawet członkowie UE… ale co robi UE? :? :? :?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 12/02/06, 16:14

a także : Arrow:

Minister wskazał, że Szwecja wprowadzi następujące rozwiązania: ulgę podatkową z tytułu konwersji na paliwa inne niż ropa naftowa; zwiększone wykorzystanie energii odnawialnej; wprowadzenie dodatkowych działań na rzecz paliw odnawialnych; zwiększone inwestycje mające na celu rozwój „społeczeństwa odnawialnego”; oraz kontynuacja inwestycji w ciepłownictwo (głównie geotermalne lub biomasę).


W dniu, w którym Francja podejmie podobne kroki, kurczaki będą miały zęby.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127