„Zegar zagłady” przesunął się o 2 minuty do przodu.

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

„Zegar zagłady” przesunął się o 2 minuty do przodu.




przez Christophe » 18/01/07, 08:55

Nie wiedziałem o takim „zegarze”:

LONDYN (AP) – Symboliczny „zegar zagłady” z siedzibą w Chicago, mieszczący się w Chicago, został przesunięty o dwie minuty do przodu o dwie minuty, aby zasygnalizować, że świat zbliża się do nuklearnej apokalipsy i katastrofy ekologicznej. Teraz jest godzina 23:55.

Wybitni naukowcy w zarządzie „Biuletynu”, kierującego od 1947 r. zegarem, podjęli tę decyzję ze względu na „zagrożenie drugą erą nuklearną i spodziewanymi konsekwencjami zmian klimatycznych”. Według nich ludzkość zbliża się zatem do północy, godziny wybranej jako symbol planetarnego kataklizmu.

Ich obawy są w dużej mierze powiązane z kryzysami nuklearnymi z Iranem i Koreą Północną. Jednakże „niebezpieczeństwa wynikające ze zmian klimatycznych są prawie tak samo poważne, jak te związane z bronią nuklearną” – podkreślają. To już czwarte przesunięcie wskazówki zegara od zakończenia zimnej wojny.

„Biuletyn” powstał w 1945 roku jako biuletyn dla fizyków zaniepokojonych możliwością wybuchu wojny nuklearnej, ale od tego czasu skupia się bardziej ogólnie na zagrożeniach dla przetrwania ludzkości.


następujące: http://fr.news.yahoo.com/17012007/5/l-h ... nutes.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 01 / 07, 16: 47, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/01/07, 11:02

Oj, coś takiego przyprawia o dreszcze!

Christophe, udzieliłem 2 długich odpowiedzi w temacie „Gdzie znaleźć biopaliwo”, które są naprawdę nie na miejscu.

Ponieważ spędziłem tam trochę czasu w pośpiechu, byłoby wspaniale, gdybyś mógł mi powiedzieć, gdzie je wkleić (z kilkoma drobnymi modyfikacjami), aby były bardziej kontekstowe.

Dziękuję.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 18/01/07, 15:33

+1 Nie wiedziałem o istnieniu takiego zegara... Naprawdę dziwne, mam wrażenie, że to film katastroficzny...

A jeśli chodzi o pocztę, powiedz mi dokładnie, gdzie ona jest, a ty powinieneś wiedzieć, gdzie ją umieścić, prawda? Nawet jeśli oznacza to utworzenie nowego TEMATU... usunęłbym wówczas 2 odpowiedzi nie na temat...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/01/07, 16:25

A jeśli chodzi o pocztę, powiedz mi dokładnie, gdzie ona jest, a ty powinieneś wiedzieć, gdzie ją umieścić, prawda? Nawet jeśli oznacza to utworzenie nowego TEMATU... usunęłbym wówczas 2 odpowiedzi nie na temat...

..Zajmuję się tym
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/01/07, 01:50

(Bardzo) dużą „zaletą” (jeśli mogę to tak ująć) broni nuklearnej jest to, że każdy na tej planecie może natychmiast dostrzec jej groźną naturę…

Ale jaka część ludzi wie, że prosty fakt życia dzisiaj i jutro, tak jak my, ludzie Zachodu, z Indiami i Chinami, prowadzi nas z równą pewnością do „nieprzyszłości”?

I to właśnie doprowadzi nas wszystkich do upadku...
„Przyjemnie” jest uczestniczyć w zmianach klimatycznych, nie zdając sobie z niczego sprawy… Więc każdy chce to robić, to normalne… :|
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105