Bez drogi nic się nie porusza

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Bez drogi nic się nie porusza




przez freddau » 03/07/06, 10:56

Artykuł przeczytany w niemieckim magazynie „Focus”, w tym przypadku będący następstwem europejskiego badania na temat transportu.

Wniosek z tego globalnego badania dotyczącego transportu jest taki, że bez dróg nic nie da się zrobić.

W raporcie tym, kierowanym przez pana Barrota, zaleca się, pomimo wniosków i wpływu drogi na środowisko, lepsze wykorzystanie wszystkich możliwych środków transportu.

PS:
Spróbuję znaleźć ten raport.
W tym raporcie, w którym stwierdza się, że mobilność = droga i wiedząc, że droga = ropa, nie muszę dodawać więcej.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 03/07/06, 15:50

Tak, to pachnie bardzo krótkowzrocznym związkiem...

Pewne jest, że teraz mobilność = droga… ale to może się zmienić, jeśli będzie wola. I to nie jest tego rodzaju sprawozdanie, które pchnie we właściwym kierunku :płakać:

Jeśli znajdziesz ten raport, jestem zainteresowany! Informuj nas na bieżąco, dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7012
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2934




przez gegyx » 03/07/06, 18:49

Jakuba Barrota.
Europejski komisarz ds. transportu, ale nie utalentowany; jedyny Francuz, który nas reprezentuje… (nie mówi ani słowa po angielsku).
Zaproponowany przez Francję w następstwie jego „wyczynów” jako ministra w zarządzaniu falą upałów w 2003 r.…
Jego strona internetowa:
http://ec.europa.eu/commission_barroso/ ... dex_fr.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 03/07/06, 21:33

gegyx napisał:Europejski komisarz ds. transportu, ale nie utalentowany; jedyny Francuz, który nas reprezentuje… (nie mówi ani słowa po angielsku).

powitanie
radca ambasady, nie mógł znieść czwórek i whisky : Evil: Jesteśmy nieźle przejebani : Chichot:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 03/07/06, 22:58

Tak, cóż, w każdym razie trzeba zadowolić się ludźmi, jakich się ma, nie każdy może być tak inteligentny jak W. Bush. (Myślę, że powiedziałem coś głupiego :) )

Powiemy, że Barrot nie jest sam i że ma przy sobie małe rączki, drużynę, mannschaft, który doprowadzi wszystko do końca :).

W skrócie:
bieżąca refleksja nosi tytuł: „polityka transportowa na rzecz zrównoważonej mobilności”

oto adres, pod którym można znaleźć białą księgę dotyczącą transportu:
http://ec.europa.eu/transport/transport ... dex_en.htm

Z oświadczeniem pana Barrota:
Jacques Barrot, wiceprzewodniczący Komisji i komisarz odpowiedzialny za
transportu stwierdził: „Mobilność jest niezbędna dla swobodnego przepływu
Obywatele Europy i wzrost gospodarczy. UE będzie nadal promować
żegluga kolejowa, morska i śródlądowa dla połączeń dalekobieżnych. My
musimy także zintensyfikować wysiłki na rzecz uczynienia transportu drogowego i
lotnictwo bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska. Dlatego ja
chcemy skupić się na logistyce, czystym napędzie i systemach
inteligentny transport wykorzystujący najnowocześniejsze technologie.

Polegają również w dużym stopniu na systemie Gallileo, aby uczynić transport bardziej inteligentnym i zdać sobie sprawę, że zależność od ropy naftowej nie jest zbyt korzystna dla środowiska.

Cele są godne pochwały i zmierzają we właściwym kierunku.
Już dobrze, że decydenci się tym zajmują.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 03/07/06, 23:13

freddau napisał:Polegają również w dużym stopniu na systemie Gallileo, aby uczynić transport bardziej inteligentnym i zdać sobie sprawę, że zależność od ropy naftowej nie jest zbyt korzystna dla środowiska.


powitanie

Gallileo to ulepszony europejski GPS; poza pilnowaniem kierowców ciężarówek nie widzę, gdzie gospodarka jest w najróżniejszych i najróżniejszych zanieczyszczeniach : Evil:

@+

PS: dlaczego nie ma go na rynku???????? : Mrgreen:
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47

Re: Bez drogi nic się nie porusza




przez Néant » 04/07/06, 18:29

freddau napisał:Artykuł przeczytany w niemieckim magazynie „Focus”, w tym przypadku będący następstwem europejskiego badania na temat transportu.

Wniosek z tego globalnego badania dotyczącego transportu jest taki, że bez dróg nic nie da się zrobić.

W raporcie tym, kierowanym przez pana Barrota, zaleca się, pomimo wniosków i wpływu drogi na środowisko, lepsze wykorzystanie wszystkich możliwych środków transportu.


Ponieważ musimy przeprowadzić badania, aby to zobaczyć?
Wydaje się to jednak logiczne.
Nasi przodkowie, którzy wynaleźli koło i drogę, Twoim zdaniem, w jakim celu?
Później, znacznie później, przyszedł olej.
Czy powinniśmy tolerować hipokryzję przedstawicieli politycznych, którzy narzucają nam metody podróżowania i wszystkie związane z tym środki?
Zastanawiam się, jak zareagowaliby nasi obecni politycy, gdybyśmy nie mieli ropy naftowej z taką łatwością, jaką daje ona każdemu.
Czy wyobrażając sobie, że nie ma ropy, politycy, prawo, państwo i rząd, a także lobby i firmy próbowałyby zapewnić każdemu obywatelowi dzięki podatkom możliwość przemieszczania się? i po drugie, gdyby mogli domagać się podatku od każdego przejechanego przez Ciebie kilometra, niezależnie od środka transportu.
Jeśli chodzi o podatki paliwowe, nie postrzegasz tego jako podatku drogowego, za każdy przejechany kilometr musisz zapłacić podatek państwu, aby mieć prawo do przemieszczania się...
Płacisz pierwszeństwo, czy to nie brzmi trochę jak średniowiecze?
Naprawdę są ludzie, którzy mają czas na studiowanie takich studiów.
Odkąd stał się mężczyzną, człowiek potrzebuje ruchu.
Przechodząc do twierdzenia, że ​​bez drogi nic się nie rusza, ze strony polityka, nazywam to bzdurami, biorą ludzi za idiotów, tak głupich, że trzeba przedstawiciela politycznego, który nam powie, czy potrzebujemy dróg, czy nie i paliwo.
Podobnie jak obywatele, którzy głosują, nie są w stanie spierać się ani powiedzieć, czy potrzebujemy dróg, czy nie.

Pffff, to po prostu oznacza, do jakiego stopnia nasi przywódcy biorą nas za osły…
To jedyna reakcja, jaka przychodzi mi na myśl po tej informacji...
żałosny
Ale kto może wybrać takich przedstawicieli?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 106