FORD wprowadza biopaliwa we Francji...

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

FORD wprowadza biopaliwa we Francji...




przez jean63 » 05/02/06, 11:32

Oto dobra wiadomość, o której nie wiedziałem : Arrow:

Ford wprowadza biopaliwa we Francji
listopad 17 2005

Ford i jego system „Flexi-Fuel” pojawią się we Francji przed końcem 2005 roku, a prawdopodobnie nawet pod koniec listopada.

Amerykański producent będzie wówczas po prostu pierwszym, który wprowadzi na rynek we Francji dwa samochody z silnikami mieszanymi, które będą mogły pracować zarówno na „zwykłej” benzynie bezołowiowej (15%), jak i na bioetanolu (85%), ale z przewagą biopaliwa, cnoty, które rząd lubi wychwalać.
Na początek ta innowacja wyposaży w limitowanej serii – nie więcej niż 300 sztuk – dwa modele z gamy Forda przeznaczone dla flot biznesowych lub społecznościowych: z jednej strony sedany Focus, a z drugiej strony kompaktowe minivany Focus C-Maks. W późniejszym terminie system zasilania biopaliwem zostanie oczywiście rozszerzony na pozostałą część gamy. Dla porównania warto wiedzieć na przykład, że w Szwecji co dziesiąty samochód jeździ już na Flexi-Fuel, a w Brazylii nie mniej niż co drugi!

Bioetanol to w zasadzie po prostu pochodna roślin – zbóż, buraków cukrowych, kukurydzy – lub biomasy (resztki drzewne, słoma) co pomaga ograniczyć emisję dwutlenku węgla (CO2)., główny gaz cieplarniany powodujący globalne ocieplenie. Jednak obecnie przepisy zabraniają stosowania czystego bioetanolu. Należy to koniecznie rozcieńczyć benzyną. Faktem jest, że ten hybrydowy koktajl (bioetanol + benzyna), nawet niedoskonały, nadal pozostaje bardzo interesujący z ekologicznego punktu widzenia, ponieważ pojazdy w niego wyposażone emitują o 70% mniej CO2 niż ich całkowicie benzynowe odpowiedniki. Jedyny minus: są jednak znacznie bardziej zachłanne, zużywają o 25–30% więcej paliwa. Stąd strategiczna kwestia ceny litra etanolu: niewystarczająco atrakcyjna cena szybko zrujnowałaby technologię przyszłości.

Źródło: LExpansion.com – 04


.....pozostaje znaleźć stacje sprzedające etanol.....może zamiast LPG :? : Mrgreen: : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 05/02/06, 14:05

Nie mogę się doczekać, aż wymyślą dwupaliwowe paliwo do oleju napędowego na bazie ropy naftowej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 05/02/06, 14:53

Ale myślę, że to już działa z układem wtryskowym BOSCH, można dojść do 50% HVB zmieszanego z olejem napędowym.
Pbs oleju według tego, co czytałem w ekologii i gdzie indziej, to:
- przy zimnej pogodzie olej zamarza... trzeba go podgrzać
- Czytałem też, że zatyka wszystko (nawet filtrowane?)
- głośnik z tego forum uszkodziłem cylinder olejem, myślę, że w tym tkwi problem..
- dodatkowo jeśli zostaniesz odprawiony, zwykle jest to zabronione we Francji

.....stąd ostrożność widocznie układy wtryskowe i silniki nie do końca przypadły mi do gustu....z zastrzeżeniem przekazuję tylko to co przeczytałem lub usłyszałem.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: FORD wprowadza biopaliwa we Francji...




przez Christophe » 05/02/06, 15:16

jean63 napisał:.....pozostaje znaleźć stacje sprzedające etanol.....może zamiast LPG :? : Mrgreen: : Evil:


nie lepiej… w każdym razie w naszych esencjach jest już do 10% ETBE, w zależności od marki… i to przy całkowitej przejrzystości dla użytkownika.

Kiedy wiemy, jakie są koszty destylacji pod względem energetycznym, ważne jest, aby była ona dobrze zoptymalizowana (na przykład wykorzystanie strat z innego procesu), jeśli ogólny bilans ma mieć szansę być dodatni. ..

Wydaje mi się, że Fiat zamierzał wypuścić pojazd HVB-Diesel.
To byłby duży krok naprzód!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 05/02/06, 16:29

Latem jeżdżę na mieszance 50% diesel-HVB (ZX z pompą Bosch). Zimą, biorąc pod uwagę trudności z uruchomieniem, biorąc pod uwagę obecne zimno, wolę się powstrzymać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 06/02/06, 23:19

Cuicui : Arrow:

Gdzie i w jakiej cenie kupujecie olej HVB i w jakim opakowaniu?

Czy filtrujesz go przed wlaniem do zbiornika?

Czy wiesz, czy to działa w silniku wysokoprężnym Fiata Punto z 1997 r.?

Dziękuję.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 07/02/06, 08:50

To głupi olej rzepakowy, kupowany w Aldi za 0,79 euro za litr. Nie idealne (opakowanie!), ale od czegoś trzeba zacząć.
Zrobiłem to samo z moim dieslem 205, silnik pracował równo, ale mój mechanik mnie ostrzegł. Pompa Lucasa (łopatkowa, a nie tłokowa) jest zagrożona pęknięciem, jeśli przekroczymy 20% HVB, a wtedy witamy koszty!
Chciałbym dołożyć Pantone, ale nadal nie mogę zacząć (kup końcówkę wydechową na złomowisku, zrób montaż i włóż ją w miejsce oryginalnej części).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 07/02/06, 09:32

Moim zdaniem przy mieszance do 50% da radę z każdym silnikiem diesla, trzeba tylko żeby pompa wtryskowa wytrzymywała. Z Boschem żadnych problemów, z Lucasem większy problem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/02/06, 09:55

W przypadku wszystkich pytań dotyczących HVB koniecznie zajrzyj na Oliomobile.org, aby dowiedzieć się, zanim zrobisz (i powiesz... Roll:) wszystko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 07/02/06, 10:42

Białą dostaję po 0,83€/l. (odzyskany VAT 19,6), nie wiem po co miałbym się przejmować... tym olejem do smażenia.

nie jean63 to nie ja uszkodziłem cylinder z drugiej strony chyba to na Oilomobile przeczytałem, że użytkownicy mieli sporo problemów bo nie przestrzegali pewnych zasad:
uruchamiali codziennie rano na zimnym bezpośrednio na oleju albo nie przeszli na diesel na 3 minuty przed zatrzymaniem, jedni dodali więcej niż 50%, inni głupio dmuchali pompę przestrzegając dawek (łącznie z pompą bosh) i jeden miał też głowicę silnika jak wszystkie węże pokryte 1cm nieusuwalną smołą.
Jeśli ropa pójdzie w górę, ropa też pójdzie w górę.
Wolałem pantonizować mój fundusz, mając na celu 30% oszczędności i jeszcze mniej zanieczyszczeń, i będę walczył o uzyskanie tej kwoty. (śledź moją sekcję, będę Cię informować w miarę rozwoju wydarzeń)
Ci, którzy nadal chcą pracować w oleju, wiedzą, że Pantone usunie ten charakterystyczny zapach smażenia.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176