Inicjatywa zachęcająca!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Bam Ar Boued
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/03/06, 14:42
Lokalizacja: Vannes

Inicjatywa zachęcająca!




przez Bam Ar Boued » 28/03/06, 14:52

Witam wszystkich!

Przyjaciółka opowiedziała mi właśnie o inicjatywie, która bardzo mi się podoba: właśnie powstała firma, która ma w 100% poświęcić się problemom, które wszyscy mamy w biurze lub w naszej firmie: jak działać ekoodpowiedzialnie sposób w obliczu materiałów biurowych! => www.ecoboro.fr

Pożegnaj się z brzydkimi plastikowymi długopisami, żegnaj nierecyklingowane białe papiery, żegnaj ze wszystkimi przedmiotami jednorazowego użytku i nadmiernym opakowaniem!

Jeśli tak jak ja lubisz piękne produkty z drewna, skóry, metalu lub materiałów pochodzących z recyklingu, śmiało!

Nie wiem, czy ich biznes wypali (większości to nie obchodzi, prawda?! :-(...) ale chylę czoła przed nimi!

Co myślisz

Żegnaj
0 x
Cukier cię zatruwa!
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 28/03/06, 15:05

Uważam, że jest to doskonała inicjatywa. Jak zawsze trudno jest całkowicie zaufać i wiedzieć, jak bardzo jest przyjazny dla środowiska.

Ale hej, papierowe okładki CD wydają mi się korzystne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 31/03/06, 00:52

ekoburo......SUPER.

Właśnie sprawdziłem ich katalog. Są tylko rzeczy ekologiczne, od 25 lat używam akumulatorków NiCd, a ostatnio NiMh. Nigdy nie wyrzucałem baterii do śmieci. Nawet stare NiCd, które już się nie ładują, leżą w pudełku w moim domu. Bardzo dobry jest również brak produktów na bazie chloru i sprzedaż recyklingowanych wkładów atramentowych.Można też uzupełnić własne wkłady w wyspecjalizowanych sklepach.
Co do reszty, drewniane długopisy itp., to naprawdę szacunek dla natury. Myślę, że złożę zamówienie.
Ostatnio edytowane przez jean63 31 / 03 / 06, 10: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/03/06, 07:33

Ze swojej strony staram się przetwarzać wszystkie gazety, gazety... które atakują moją skrzynkę pocztową.
kiedy myślę o tej całej darmowej energii, która przydarza mi się w domu.... :D

jest rozwiązanie prasy brykietowej, która umożliwia przetworzenie całej tej celulozy na małe polana, które są używane jako opał do pieców lub kominków, ale produkcja brykietów jest trochę długa i żmudna, w końcu muszą być zasuszone ...
Właśnie odkryłem piece na pelet, zwane również peletami.
są o wiele ciekawsze od konwencjonalnych pieców, ponieważ można nimi zarządzać jak kotłem (automatyczny zapłon, automatyczne podawanie, regulacja, programowanie itp.) 8)

Muszę pomyśleć jak zrobić własne pellety z papieru... : Idea:

Powinno to być możliwe do wykonania przez wytłaczanie w matrycy. Pytanie brzmi: gdzie znaleźć, czyli jak dotrzeć do odpowiedniego sektora.

Pelety muszą mieć regularną jakość pod względem gęstości i zawartości wilgoci... :zmarszczyć brwi:
0 x
fred.f
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/11/05, 16:15




przez fred.f » 11/04/06, 09:37

Witam,

To prawda, że ​​​​wygląda bardzo ładnie i szanuje środowisko.

Ściągnąłem katalog i wyślę go do centrali mojej firmy ==> może stać się dostawcą ekonomicznym i ekologicznym, czyli ekonologicznym!! Stos włosów w tonie strony !!!!

Wiwat !!

Pokój
0 x
------------------------------
fred - benzyna / olej opałowy, kabriolet / 4x4 / kombi / coupe
Mam co najmniej jeden z nich !!!!
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Inicjatywa zachęcająca!




przez Denis » 11/04/06, 10:46

cześć citro, nie sądzisz, że te wszystkie płonące atramenty nie zanieczyszczą? dodatkowo papiery glazurujące wytwarzają dużo popiołu!! : Evil: w kominie: nie warto, nawet przy pełnej gumie!! : Arrow: utylizacja odpadów mając nadzieję, że dobrze jest je poddać recyklingowi!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/04/06, 12:59

8) Obecne atramenty mają szanować środowisko.
W szczególności atramenty ołowiowe są od dawna zakazane.

W końcu papiery błyszczące słabiej spalają się w kominku, to prawda, ale w wysokowydajnym systemie grzewczym i zmieszane w rozsądnych ilościach ze standardowym papierem powinno przejść, z odrobiną więcej popiołu...

Mówi się, że piece na pellet produkują bardzo mało popiołu. : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 12/04/06, 13:14

Wszystko dobrze i dobrze przyjść i zareklamować się za darmo (1 wiadomość i znikam)...ale ekonologia wygrywa co w historii...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 12/04/06, 13:37

Już poznajemy bardziej ekologicznego dostawcę. : Mrgreen:

Wtedy jego sposób postępowania jest normalny dla Bretona. ::

On przyszedł 8) , rzucił jeden (od VANNES), a potem wyszedł... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 12/04/06, 13:54

Moué .... ale hej, biorąc pod uwagę katalog 2500 produktów, które ma, wątpię, czy nie ma za tym znaczącego wsparcia ... więc potrzeba bezpłatnej reklamy ... Jestem zakłopotany.

Cóż, tym razem toleruję to, ale hej… Link zwrotny byłby najmniejszą rzeczą… :|
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92