bardzo mroźne zimy

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
claude07
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 12/07/04, 22:21
Lokalizacja: głęboka Ardeche - Aubenas

bardzo mroźne zimy




przez claude07 » 20/11/05, 20:02

Witam wszystkich,
Czy niektórzy słyszeli, że zima będzie naprawdę ciężka, niespotykana przez 50 lat, zima 56?

I że nastąpiłby wzrost nienormalnej grubości pokrywy lodowej na Grenlandii lub z dołu?

Znalazłem kilka artykułów http://www.migrosmagazine.ch/index.cfm?id=10847


Wielka Brytania: Eksperci twierdzą, że nadchodząca mroźna zima może pochłonąć tysiące istnień ludzkich:
http://www.bethel-fr.com/afficher_info.php?id=15300.89
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/11/05, 20:57

Witam,
Nie wiem, na czym opierają się Twoi eksperci, ale nie mieszkam zbyt daleko od dalekiej północy, a to pierwszy rok, w którym schowałem róże do słomy tak późno 15 listopada, zwykle o tej porze roku zawiesza się od wstrząsu, ledwo mamy -8 -10 w nocy i +4 w ciągu dnia.
Dla nas jest to (tiguidou) i tak dalej, że nie będzie trudno się ogrzać.
Jakiś rok na początku listopada było 20 cm śniegu
rzeki i jeziora zostały zamrożone, stałe w połowie grudnia
a teraz dzieje się to w połowie stycznia.
Niezbyt dobre dla europejskich turystów, którzy chcą cieszyć się śniegiem, zimnem i którzy przyjeżdżają w grudniu na wakacje są rozczarowani, mało śniegu, lód nie jest wystarczająco gęsty,
Wielki boom turystyczny (skidou, psie zaprzęgi, jazda na nartach)
jest koniec lutego i początek marca, tam najbardziej spotykam waszych współobywateli.
Należy rozumieć, że później lód nakłada się na jeziora, tym bardziej, że następuje parowanie, a zatem utrata wody, mniej wody. Natura jest dobrze zrobiona, musi zamarznąć i wszystko musi zostać uregulowane, duża ilość dostępnej wody to akumulacja śniegu w zimie i niskie parowanie, a także niska penetracja zamarzniętej ziemi.
lód na jeziorach, utrzymuje (utrzymuje) dopiero pod koniec kwietnia i na początku maja dalej na północ.
Tak więc ocieplenie grozi niezrównoważeniem wszystkiego tego pięknego systemu.

André
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 20/11/05, 21:38

claude07 napisał:Witam wszystkich,
Czy niektórzy słyszeli, że zima naprawdę będzie richciwy, niespotykany od 50 lat, zimą 56 lat?

[...]

Hhhmmm ... mówimy raczej: zima vichciwy, prawda? Daj spokój, trochę dyscypliny;)

Jeśli nie wrócimy do tematu, to już widzimy, że globalne ocieplenie (wolę powiedzieć, że zakłócenia klimatu) mają tendencję do zwiększania siły zjawisk, więc dlaczego nie straszna zima?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/11/05, 22:55

Nie jestem meteorologiem, ale wiem, że woda pełni rolę regulatora termicznego: obecność dużej części wody wygładza temperatury (zarówno w górę, jak i w dół). Z tego powodu wszyscy znają różnicę między klimatem kontynentalnym a oceanicznym.

Jednak tego lata we Francji była mniej więcej susza: rzeki, rzeki, punkty wodne i wody gruntowe są zatem dość niskie, dlatego lokalna temperatura w niektórych regionach może być niższa niż normalnie ...

Ale myślę, że inne czynniki ... w szczególności spadek strumienia zatoki mógł już się rozpocząć, co potwierdziłoby, że pkoi André uważa, że ​​w Quebecu jest cieplej.
Rzeczywiście; strumień zatoki jest ogromną pompą ciepła, która ma moc równoważną kilku tysiącom elektrowni jądrowych ... 1% „spadku” i jest to miliardy kWh naturalnych więcej dla kontynentu północnoamerykańskiego, a mniej dla Europa ...

To wyjaśnia, dlaczego co roku w Nowym Jorku pada śnieg, gdy Nowy Jork znajduje się na szerokości geograficznej Madrytu ...

https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=1176
Ostatnio edytowane przez Christophe 21 / 11 / 05, 09: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/11/05, 08:34

Cześć
Strumień zatoki (nie golfa) nie spada po wschodniej stronie Atlantyku, wzrósł ogromnie od 5 do 6 lat i jest cieplejszy niż wcześniej. Sprawdzam to na każdym przewozie; ryby pelagiczne są jednocześnie coraz wyższe, a od strony zachodniej jest mniej proste.
@+
zac
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/11/05, 10:48

Ups dla małego błędu .. Zostało to naprawione.

Jeśli chodzi o szkołę ryb, nie wiem ... istnieje przeciwny przykład: gigantyczne kraby. Wprowadzone do Morza Barens (a więc zimnego morza) przez Sowietów, aby sprzedać je Japończykom, którzy bardzo je lubią, każdego roku migrują nieco dalej na południe. Wierzę, że są teraz na południu Anglii. Byłoby to konsekwencją ochłodzenia europejskich mórz, a tym samym obniżenia strumienia zatoki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/11/05, 13:36

Cześć
Całkowicie się z tobą zgadzam, wielki guru kraba; ale krab porusza się wolniej niż tuńczyk lub delfin i myślę, że jeśli schodzi tak nisko (krab jest padlinożercą, potrzebuje wystarczającego terytorium ) jest to, że ze względu na jego zdolności reprodukcyjne schodzi na nowe terytorium.

Jest to bardzo niepokojące, ponieważ wypędzi miejscowe kraby z ich niszy ekologicznej. :(
Myślę więc, że temperatura wody ma bardzo niewielki wpływ na skorupiaki. Błąd przejścia 100 ° rumieni się :P

Ryba, którą złowiłem 15 lat temu w grudniu na Wyspach Zielonego Przylądka, zgrzeszyłem, gdy nasz drogi prestiż zatonął na Cape Finistère i widziałem 2 grudnia Argonautów 100 tysięcy przed Maderą; zwykle w tym o tej porze roku jeszcze nie dotarli na Azory. Na koniec to normalne, że pod koniec listopada żeglarz idzie zmienić żagiel o 2 w Biskajsku bez trudu, aby założyć płaszcz przeciwdeszczowy lub polar !!! ! :P
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/11/05, 13:55

Przypomina mi transport, który wykonałem w sierpniu 2003 r. ... podczas fali upałów ... Golf w Gascogne był z ropy naftowej ... Jednak w tym okresie podobno jest poruszony rok (15 sierpnia) ... Wszystko jest powiązane w meteorologii, ale nic nie jest proste ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 21/11/05, 23:08

Gulf Stream już zwolnił (B. Hansen i in. Nature, 411, 927, 2001; S. Hakkinen i PB Rhines, Sciences, 304, 555, 2004).

Prace A. Ganopolskiego i S. Rahmstorfa z centrum klimatologicznego w Poczdamie wykazały, że uproszczony model ocean-atmosfera może być zakłócany przez zmienny przepływ słodkiej wody o ograniczonej amplitudzie na Północnym Atlantyku oraz z histerezą ( bezwładność w reakcji na zmianę) niskie i duże amplitudy temperatur wylotowych! Operacja wcale nie jest liniowa.

Kiedy widzimy tę animację Prądu Zatokowego, widzimy spadek prędkości, a zatem transportowane ciepło rośnie mniej wysoko ...

Animacja Gulf Stream

Będąc wolniejszym, zapewnia więcej energii nad tropikalnym Atlantykiem, stąd silniejsze huragany i pierwsze na wschodnim Atlantyku ...

Jest więc bardzo prawdopodobne, że zmierzamy w kierunku mroźnych zim, takich jak w Dolnej Dryas ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Wiadomości z 2003 roku




przez Christophe » 22/11/05, 13:56

Opowiadam krótką historię, którą napisałem w 2003 roku .... (obecny na stronie archiwów: https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=34 ) ... zawsze aktualne ... bez wątpienia wystarczy zastąpić falę upałów suszą!

Październik 16 2003

Klimat: czy po fali upałów w lecie zima będzie łagodniejsza? Może nie!

Mogliśmy tak słusznie myśleć po tym, jak odnotowano tego lata rekordy upałów i to głównie we Francji (na terytorium kraju odnotowano nadmierną śmiertelność ponad 15 000 zgonów).

Czy potrzebujemy takich ludzkich tragedii, aby ludność i władze publiczne zdawały sobie sprawę z niebezpieczeństwa planetarnego, które nas czeka i do którego zmierzamy za 100 do godziny?

Najwyraźniej tak.

Ahhh planeta się nagrzewa, to oczywiste, że widzieliśmy to tego lata ... Ale chcielibyśmy przypomnieć, że mamy bardzo krótką pamięć. Nie tej zimy autostrada A10 została zablokowana na kilkadziesiąt kilometrów na dwa dni „uwięzienia” naprawdę tysięcy zrezygnowanych kierowców, aby spali w samochodzie.

Przesłaniem, które chcemy przekazać, jest to, że obserwacja średniej temperatury globu (a nawet niektórych regionów) nie ma znaczenia dla wstrząsów klimatycznych, które dopiero zaczyna nasza planeta. W związku z tym niektóre strefy geograficzne lub okresy roczne ostygną pod wpływem efektu cieplarnianego znacznie bardziej niż rozgrzeją się. Ta analiza przeprowadzona na naszym pliku Wykorzystanie ropy naftowej dostępne tutaj.

Aby powrócić do tej zimy i głównego powodu tych wiadomości, oto nasza analiza.

Istnieje duża szansa, że ​​zima będzie bardzo zimna. (oczywiście nie jesteśmy wróżbami, wszystko, co następuje, należy oczywiście wziąć pod warunek)

Pourquoi?

Ponieważ po prostu fala upałów spowodowała oczywisty spadek podaży dużych rzek i wód gruntowych.

Woda jest najlepszym naturalnym regulatorem termicznym dostępnym na ziemi. Wszystkie nasze babcie wiedzą o tym: aby nie dopuścić do zamarznięcia szopy zimą, wystarczyło umieścić pojemnik z płynną wodą na środku pokoju. Tak więc, dopóki woda nie zostanie całkowicie zamrożona, temperatura nie może spaść poniżej 0 ° C z powodu poziomu zmiany stanu wody.

Zamrożenie tej wody przyniosło zatem kalorie w pomieszczeniu, ponieważ pompowało zimno.

Cóż: jest to dokładnie to samo zjawisko, które dzieje się w naturze na znacznie większą skalę. Istnieje spora szansa, że ​​brak opadów tego lata spowoduje bardzo ciężką zimę, chyba że wystąpią ulewne opady w okresie od teraz do miesięcy zimowych (co jest dość mało prawdopodobne). ,

Poczekaj i zobacz, jak mówią ....

ps: dla osób zainteresowanych tematem zalecamy przeczytanie: Termodynamika planetarna
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 265