Samolot = CO2, spowalniamy turystykę

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Samolot = CO2, spowalniamy turystykę




przez jean63 » 08/02/06, 08:47

Cóż, to, o czym mówiłem pewnego dnia, zaczyna wychodzić na jaw! (wyciąg z wiadomości ekonologicznych) : Arrow:

Ekologia przeszkodą w rozwoju turystyki - autor: Rulian z 07: 02:2006

Globalna turystyka ma się dobrze i wielu specjalistów postrzega tę działalność jako jedną z sił napędowych światowej gospodarki w nadchodzących latach. Jednak ziarnko piasku może zatrzymać piękną maszynę w 2006 roku: obrońcy środowiska chcą ograniczyć podróże lotnicze, ponieważ są one znaczącym źródłem zanieczyszczenia CO2
.

Samolot emituje za dużo CO2 do atmosfery i będziemy musieli spowolnić turystykę. Ale jak oni to zrobią?

Czy stworzymy bank podróży lotniczych: coś w rodzaju karty punktowej, na wzór prawa jazdy? stracilibyśmy punkty zaraz po podróży, w zależności od szacunkowej ilości CO2 wysyłanego do atmosfery, patrz strona www.klimatecare.org i znaleźlibyśmy trochę, gdybyśmy przez jakiś czas nie polecieli samolotem :?

Zapowiada to wielką walkę z lobby przemysłu lotniczego. Wyobraź sobie spadającą sprzedaż samolotów w Boeingach i Airbusie oraz spadającą sprzedaż biletów u linii lotniczych i sprzedawców usług turystycznych. ::

Na koniec, dlaczego nie zadać sobie pytania o te wszystkie niepotrzebne podróże służbowe, skoro przy pomocy nowoczesnych środków możemy z powodzeniem prowadzić spotkania zdalne.

Jak ogromną ilość ropy zaoszczędzimy : Mrgreen:

I jakie dodatkowe rezerwy ropy ::

Należy wiedzieć, że emisje CO2 z samolotów nie są uwzględniane w Protokole z Kioto, prawdopodobnie dlatego, że nie wiemy, któremu krajowi je przypisać; Piękna wymówka, niesamowita, ale prawdziwa, planeta fałszywych tyłków.

Ale hej, nie marz, to tylko ekologiczny pomysł, więc na razie nie zajdzie to daleko.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/02/06, 16:55

Działalność lotnisk powoduje zanieczyszczenie
Sam ruch lotniczy na lotnisku Roissy Charles-de-Gaulle powoduje emisję tlenków azotu i węglowodorów w ilościach porównywalnych do emisji wytwarzanych przez ruch drogowy na obwodnicy Paryża. Cała działalność lotniska emituje o 30% więcej tlenku azotu niż obwodnica.
Wiadomości Airparif. luty 2004.
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 08/02/06, 17:24

Bonjour!
Odbywam staż u znanego francuskiego producenta samolotów, a zaangażowanie polityczne we francuską aeronautykę jest VERBOTEN!
(zwłaszcza gdy jesz Boeinga...)
lobby aero zrobi wszystko, żeby kontynuować...
proszę bardzo @+!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/02/06, 17:53

Witam,
Zapomina się o łodziach, w St. Lawrence panuje ruch dużych łodzi oceanicznych, płyną jedna za drugą, zarówno w górę, jak i w dół, jest to brama do powrotu do Ameryki Północnej, która prowadzi do wielkie Jeziora.
Jeśli chodzi o samoloty i łodzie, wciąż jesteśmy dalecy od zapewnienia ich pracy przy użyciu czystego produktu; stanie się to, gdy zacznie brakować ropy. Co prawda w Albercie znajdują się zasoby ropy naftowej w piaskach bitumicznych większe niż rezerwy arabskie, ale jej wydobycie jest nadal zbyt drogie.
Myślę, że nasi liderzy powinni skupić się na transporcie lądowym, na tym poziomie łatwiej jest poprawić, reszta przyjdzie później.
Kiedy widzę liczbę ciężarówek, które przewożą jednocześnie 20 kęsów stali, a podróż powrotna jest pusta? na odległość 700 km, aby zaopatrywać inną fabrykę, podczas gdy do fabryk wjeżdża kolej?
Nie pozwól, aby ktokolwiek wpędzał mnie w poczucie winy, gdy prowadzę samochód lub podróżuję samolotem.
Kiedy widzę, co robią nasi sąsiedzi z południa! i że mieszkamy prawie w środku jodłowego lasu i że nas proszą, żeby nie ogrzewać drewnem...
Oczywiście metoda obliczeń jest obliczana na mieszkańca, a nie na podstawie zajmowanej powierzchni...

André

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/02/06, 19:23

Masz całkowitą rację, André, łodzie również i ciężarówki, które również jeżdżą puste.

Tutaj, w Europie, ciężarówki nie jeżdżą już puste, ponieważ gdziekolwiek się znajdują, podąża za nimi szef, dzięki satelitom GPS.

Otrzymują zamówienia na dostawę i załadunek, gdziekolwiek się znajdują; Tak widzimy ciężarówki z krajów wschodnich czekające przez cały weekend na parkingu wodnym Volvic w Owernii, aby czekać na załadunek w poniedziałek rano, kiedy zostanie on otwarty.

Nienormalny jest ten powolny transport towarów przez Europę, co jest absolutną aberracją i zanieczyszcza nasze Alpy, nasze Pireneje + dolinę Rodanu... itd., a wszystko to po to, aby zaspokoić całkowicie szalony system produkcji przemysłowej i rolnej, co stanowi nieobliczalne marnotrawstwo z powodu te wymiany między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem; ten sam problem dotyczy samolotów i towarów, a także łodzi.

Liberalny system globalny uczynił transport prawdziwym, powszechnym problemem zanieczyszczeń.

Dobrze, że dzięki internetowi przynajmniej nie zanieczyszczamy środowiska (tylko wtedy, gdy kupujemy sprzęt i drukujemy tekst lub zdjęcia na drukarce).

Cóż, nie będziemy dzisiaj odbudowywać świata. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Moui




przez freddau » 09/02/06, 10:55

A co do piasków bitumicznych... Niedawno czytałem raport Senatu (być może na tej stronie już nie wiem, więc powtórzę).

Aby produkcja ropy z piasków bitumicznych była opłacalna, wymagany byłby przepływ wody równy przepływowi w Kolorado............

http://www.senat.fr/rap/r05-105/r05-10513.html#toc138

A jeśli chodzi o IT.... produkcja samochodu zanieczyszcza środowisko, jeśli się nie mylę, 2X jego waga i mikro-pro... 300X, na szczęście mikro-pro nie jest ciężki......

Jeśli chodzi o skrócenie dystansów, nie byłoby źle.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 09/02/06, 11:24

freddau : Arrow:

Świetna informacja ze strony Senatu, ale szczerze mówiąc nigdy bym nie wpadł na pomysł szukania takich informacji na stronie Senatu (ale co do cholery robią ci senatorowie?). Tak czy inaczej, to pewne, że to było badanie specjalistów za co musieliśmy słono płacić z naszych podatków. A co to tam robi? czy senatorowie mają jakiekolwiek obawy lub MOC w zakresie wyboru eksploatacji łupków bitumicznych?

Wiedziałem o istnieniu tych kamieniołomów w Ameryce Północnej lub Kanadzie, a także o ich wygórowanych kosztach i ogromnej ilości potrzebnej wody… ale to wszystko. Ci Rzymianie (Amerykanie) są szaleni. : Evil:

Jankesi chcą eksploatować zasoby znajdujące się na Alasce w parku narodowym „Arctic National Wildwife”, który jest obszarem chronionym, widziałem to w ostatnim „Faur pas rever” na FR3. Widzieliśmy nawet rurociąg podniesiony o jeden metr, aby chronić zwierzęta (?), które przechodziły przez park! i gniew lokalnych Eskimosów na ten projekt. Nie pamiętam, czy to łupki bitumiczne. :?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 09/02/06, 12:00

Przeprowadzili badanie, aby dowiedzieć się, co się dzieje, i wniosek był taki, że nie należy obniżać podatków od ropy… co jest całkiem dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o utrzymanie wysokich cen ropy…

Władza senatorów nad państwem amerykańskim jest dość ograniczona, ale nazywanie ich niezdolnymi nie popchnie igły do ​​przodu. Już dobrze, że są informowani i to przez ludzi, którzy się na tym znają i którzy mieli czas na odpowiednie przestudiowanie. Więc to jest drogie.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 09/02/06, 12:15

wirbelwind262 napisał:Bonjour!
Odbywam staż u znanego francuskiego producenta samolotów, a zaangażowanie polityczne we francuską aeronautykę jest VERBOTEN!
(zwłaszcza gdy jesz Boeinga...)
lobby aero zrobi wszystko, żeby kontynuować...
proszę bardzo @+!


A żeby samoloty latały, zrobią to alkoholem ziemniaczanym :).

U mnie w okolicy to samo, transport morski eksploduje, nie liczę już zleceń dla stoczni.

Jest to jeden z transportów wymagających najmniej energii, ale hej, to, co zużywają, jest oszałamiające.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/02/06, 12:53

freddau napisał:
A żeby samoloty latały, zrobią to alkoholem ziemniaczanym :).



Myślę bardziej o ropie naftowej :) (lub mieszanką... ponieważ olej w temperaturze -40°C nie może być już bardzo płynny :D )

freddau napisał:U mnie w okolicy to samo, transport morski eksploduje, nie liczę już zleceń dla stoczni.



Gdzie jesteś? Ponieważ Chantiers de l'Atlantique ma obecnie małe kłopoty...
:|
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187