Prezydencki: UMP i PS z FN przeciwko Bayrou?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Prezydencki: UMP i PS z FN przeciwko Bayrou?




przez Christophe » 04/03/07, 23:00

Ach, uroki polityki!

Według Le Figara, UMP nie wyklucza „wzmocnienia” FN, która twierdzi, że walczy o zebranie 500 podpisów niezbędnych do kandydowania Jean-Marie Le Pena.

Cokolwiek się teraz stanie, możemy powiedzieć, że UMP i Nicolas Sarkozy czują obecnie wiatr w żagle… jeśli Bayrou skubnął kilka głosów z lewej i trochę z prawej strony, jest bardzo prawdopodobne, że głosy zebrane na lewica osiągnęła swój maksymalny udział i że potencjalne osłabienie Ségolène Royal w 1. rundzie nie idzie dalej.


Wszystko po to, żeby skontrować Bayrou... jeszcze nie zwymiotowałeś?

http://www.refairelafrance.org/article-5863973.html
0 x
Pyvesd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 24/11/06, 18:44
Lokalizacja: bordeaux




przez Pyvesd » 05/03/07, 00:27

nie czują wiatru piłki, ale ciepło meteorytu, które przyjmą w pełnym G...
naprawdę skurwysyny : Evil:
when to strona, która zawiera listę wszystkich wyzwań prawnych (winnych lub nie) tych zgniłych kart, aby ułatwić nam wybór pod względem ich uczciwości.

no dalej Targol daj nam super buźkę (wymiotuj) ;)
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 05/03/07, 09:50

Jest jasne! To rzygać... : Evil:

Sarko, święty fałszywy dupku!!! Z jednej strony mówi: „Ale jak ja jestem taki nieustępliwy, to po to, żeby Le Pen nie przeszedł!!”, a z drugiej: „Dam mu jeszcze kilka głosów, żeby może się tak przedstawić, potem odeśle mnie z powrotem! Lub, w najgorszym przypadku, jeśli LE Pen przejdzie pierwszą rundę, będziemy odnosić się jak Chirac”.

To nie będzie moja sprawa, mówię to od razu!! Cokolwiek się stanie na koniec tej pierwszej tury, jeśli mojego kandydata nie będzie w drugiej turze, nie zagłosuję... A co musi się stać, to się stanie! : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 05/03/07, 10:28

Mwé... nie denerwuj się, nie są tego warte.

To też polityka... a my mamy tylko wierzchołek góry lodowej...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/03/07, 11:02

Mouaif, czego się po nich spodziewałeś?
Mnie osobiście nie dziwi to aż tak bardzo, że nie dość, że specjalnie nie sprawia, że ​​mam na to ochotę Obraz (aby zadowolić Pyvesda), ale poza tym jestem zdumiony, że nie stało się to wcześniej.

Co więcej, chociaż jestem wręcz przeciwny Le Pen (zobacz mój wynik na ten temat) i ryzykując zszokowanie niektórych, myślę, że byłoby to niepokojące dla demokracji, gdyby ktoś, kto regularnie przekracza 15% w wyborach prezydenckich, nie mógł się zaprezentować.
Inaczej nazywamy to wyborami w wyborach powszechnych.

Myślę, że system filtrowania jest niezbędny w tego rodzaju wyborach, aby ewakuować wszystkie zoo w poszukiwaniu rozgłosu, ale obecny system 500 podpisów wybranych urzędników wydaje się dowodzić swoich ograniczeń.

Ma ktoś jakieś pomysły na jego wymianę?
Może, jak niektórzy pytają, wystarczyłoby, żeby sponsorowanie wybieralnych urzędników nie było upubliczniane???
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 05/03/07, 14:17

Targol napisał:Może, jak niektórzy pytają, wystarczyłoby, żeby sponsorowanie wybieralnych urzędników nie było upubliczniane???


Zwłaszcza nie, nie. Jeśli wybrany urzędnik nie obejmuje jego sponsorowania, jego wyborcy mają powód, by zadawać pytania… . A jeśli chce pozostać bez etykiety, powinien się wstrzymać.
Z drugiej strony nieprzejrzystość sponsoringu zachęcałaby do „małych usług”, co przekupuje.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/03/07, 14:34

Christine napisał:
Targol napisał:Może, jak niektórzy pytają, wystarczyłoby, żeby sponsorowanie wybieralnych urzędników nie było upubliczniane???


Zwłaszcza nie, nie. Jeśli wybrany urzędnik nie obejmuje jego sponsorowania, jego wyborcy mają powód, by zadawać pytania… . A jeśli chce pozostać bez etykiety, powinien się wstrzymać.
Z drugiej strony nieprzejrzystość sponsoringu zachęcałaby do „małych usług”, co przekupuje.


Zgadzam się, to zdecydowanie nie jest idealne rozwiązanie.
Ale co robić?
Nadal nie możemy pozwolić, aby wszyscy się pojawili, a obecny system, poprzez naciski ze strony 2 „dużych” partii, wyraźnie pokazuje swoje ograniczenia…
Upoważniać tylko osoby, które mają już lokalny mandat (burmistrz, zastępca itp.)?
Moim zdaniem to nie jest właściwy plan, ograniczałby kandydatów do czystych polikard ze szkodą dla kandydatów zrzeszeniowych, którzy często wyprzedzają debatę bardziej niż enarques.
Sponsorowanie przez obywateli, a nie wybranych urzędników?
Już teraz należałoby poważnie zwiększyć liczbę sponsorów niezbędnych do zaprezentowania się (15 000 / 20 000?). Wtedy rodziłoby to poważne problemy z oszustwami (już wtedy udaje nam się mieć fałszywych wyborców, fałszywych sponsorów: fastoche!!)

Przyznam, że trochę wysycham!!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 05/03/07, 14:59

Tak, nie jest to oczywiste, może być konieczne zmniejszenie wymaganej liczby podpisów, ale wtedy ryzykujemy, że będzie ich za dużo (mamy już całkiem sporo)…

Ale w rzeczywistości, jaki jest cel, mieć możliwą do opanowania (a nie absurdalną) ograniczoną liczbę kandydatów, ale wystarczająco dużą, aby reprezentować wszystkie nurty myślowe, więc dlaczego nie wziąć 10, 12 lub 15 (musimy zobaczyć, co jest do opanowania) , kandydaci z największą liczbą podpisów, z łatwym progiem dolnym (tj. 100 podpisów). Tylko naprawdę bardzo mali kandydaci będą musieli biec po podpisy, pozostali będą mogli przejść przez problemy i nadal będziemy mieć rozsądną liczbę kandydatów.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/03/07, 15:37

nonoLeRobot napisał:(...) to dlaczego nie wziąć 10, 12 lub 15 (musimy zobaczyć, co jest do opanowania), kandydatów z największą liczbą podpisów, z łatwym progiem dolnym (tj. 100 podpisów). Tylko naprawdę bardzo mali kandydaci będą musieli biec po podpisy, pozostali będą mogli przejść przez problemy i nadal będziemy mieć rozsądną liczbę kandydatów.


Jak na razie wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem. Maksymalną liczbę kandydatów określiłbym na 10 (jak na jedno miejsce, to już wydaje mi się całkiem nieźle, prawda?)
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 05/03/07, 15:54

Może też byłoby lepiej, gdybyśmy wybrali kolegium prezydentów?! Może o wiele bardziej reprezentowałoby to odmienne zdanie Francuzów... Byłaby to normalna ewolucja Francji: zerwanie z kulturą monarchiczną zapoczątkowaną przez naszych przodków (por. rewolucja 1789 r.).

Zgadzam się z panem Targolem w stwierdzeniu, że Le Pen ma swoje miejsce we francuskiej polityce, znając liczbę ludzi, którzy są za nim. Jestem jednak przeciwny tym wszystkim manipulacjom politycznym, które mają na celu destabilizację lub porażkę pozostałych kandydatów!

Nie wiem, gdzie to wyczytałem, ale interesujące byłoby porównanie polityków według „nielegalnych” spraw lub podejrzanych spraw, których byli przedmiotem…
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178