ogm, zostań kilka dni !!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
christian-Nancy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/03/06, 17:54

ogm, zostań kilka dni !!




przez christian-Nancy » 25/04/06, 21:23

http://www.ogm.gouv.fr/experimentations/consultation_public/consultation_public.htm

szybko wyraź swoją opinię, zostało już tylko kilka dni!!!
0 x
odwiedź bioklimatyczne i ekologiczne siedlisko Lorrain: www.construire-sain.com
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 26/04/06, 16:28

Witam,
Dobrze by było, gdybyś podał np. przykład prośby o odesłanie, :zaszokować:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
christian-Nancy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/03/06, 17:54

przykładowa odpowiedź




przez christian-Nancy » 26/04/06, 19:28

*Możliwa odpowiedź:***, ale spersonalizuj ją!!



************************************************** ************

Jestem całkowicie przeciwny uprawom GMO na otwartym polu.



Spółka nie ma dotychczas żadnych świadczeń socjalnych, jedyne zidentyfikowane korzyści to korzyści dla spółek nasiennych i ich akcjonariuszy.



Podważam samą zasadę współistnienia upraw GMO i niemodyfikowanych genetycznie, ponieważ udowodnione ryzyko skażenia w wystarczający sposób pokazuje, że to współistnienie jest niemożliwe i prowadziłoby do powszechnego skażenia, prowadzącego w szczególności do zaniku oznakowanych upraw.



Uważam, że etyka naukowa nie jest przestrzegana przez fakt, że organizacje, do których zwracano się o zezwolenia (Komisja Inżynierii Biomolekularnej itp.), korzystają wyłącznie z badań toksykologicznych przeprowadzanych przez same firmy. Jednakże kilka ostatnich badań, przeprowadzonych przez wiarygodnych badaczy i opublikowanych w czasopismach naukowych, poddaje w wątpliwość całkowite bezpieczeństwo GMO ze względu na fakt, że powodują one skutki biologiczne u szczurów laboratoryjnych. Aby uzyskać rzeczywistą wiedzę naukową, która musi być mnoga, należy zbadać te skutki szerzej. Przy obecnym stanie wiedzy na temat zdrowia człowieka, który jest zatem niewystarczający, obowiązywać musi zasada ostrożności, która stała się konstytucyjna od 2005 roku.



Jestem przeciwny GMO na otwartym polu, ponieważ zmierzają one w kierunku coraz bardziej produktywnego rolnictwa ze względu na chęć międzynarodowych koncernów rolno-nasiennych osiągnięcia jak największych zysków z kilku opatentowanych odmian, w które poczyniły duże inwestycje. Ten model rolnictwa oparty na dużych monokulturach, który zużywa dużo energii i nakładów, nie nadaje się do eksportu ani nie jest zrównoważony. Wzmocniona GMO, będzie jeszcze bardziej destrukcyjna dla chłopów, środowiska i różnorodności biologicznej.



Jestem oburzony faktem, że kilka międzynarodowych firm zajmujących się nasionami rolnymi wykorzystuje GMO, próbując zdominować produkcję i dystrybucję nasion stanowiących główne zasoby żywności na świecie.



Dlatego jestem całkowicie przeciwny uprawom GMO na otwartym polu.
0 x
odwiedź bioklimatyczne i ekologiczne siedlisko Lorrain: www.construire-sain.com
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 26/04/06, 19:38

To wcale nie jest zły tekst!
To dokładnie mówi, gdzie leży różnica zdań!

należy przesłać bezpośrednio na podany adres e-mail: Skrzynka elektroniczna: BRAB.SDRRCC.DGAL@agriculture.gouv.fr

kilka drobnych modyfikacji i presto!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
christian-Nancy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/03/06, 17:54

muszę się spieszyć




przez christian-Nancy » 26/04/06, 20:06

to badanie ekspresowe, to już prawie koniec!
0 x
odwiedź bioklimatyczne i ekologiczne siedlisko Lorrain: www.construire-sain.com

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107