Upadek muru berlińskiego, ładne oszustwo

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Upadek muru berlińskiego, ładne oszustwo




przez lejustemilieu » 07/11/09, 09:10

Witam,
W dniu upadku muru byłem w Niemczech Wschodnich.
Wróciłem z Polski.. :?
To było imponujące, te wszystkie trabany, wszyscy ci ludzie pchający swoje samochody, żeby oszczędzać paliwo w kilometrowych korkach. Te setki trabanów poruszających się jak żółwie po autostradach zachodnich Niemiec.
Strach na twarzach ludzi, gdy byli 20 m od przejścia granicznego.
Nigdy nie zapomnę.
Ale dziś rano powiedziałem sobie, że wyzwolenie niektórych krajów przez Rosję to po prostu restrukturyzacja finansowa dużej firmy.
Zwalniamy nierentowne kraje, a pozostałe zatrzymujemy, wmawiając ludziom, że taka była wola narodu, który zwyciężył..
Dlaczego Rosja porzuciła komunizm? po prostu pozwolić niektórym ludziom wzbogacić się „legalnie” i to bardzo szybko.
Dla mnie wszystko było wcześniej dobrze zaplanowane... : Chichot:
Teraz, gdy widzę, jak media przypominają nam o odwadze tych ludzi ze wschodu, by wywalczyć wolność, śmieję się… Po prostu otworzyliśmy klatkę dla małych ptaków. Nie było żadnej konfrontacji… Nic.
Świetne oszustwo, tak sądzę. :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Upadek muru berlińskiego, wielkie oszustwo




przez bham » 07/11/09, 09:47

lejustemilieu napisał:Witam,
W dniu upadku muru byłem w Niemczech Wschodnich.

A ja w Berlinie Zachodnim : Chichot:
Oszustwo tak i nie; dla ludności znajdującej się pod sowieckim jarzmem nie jest to oszustwo, zamieniły one pewne zabezpieczenie społeczne na wolność myśli, przychodzenia i odchodzenia. Ostalgie pokazuje, że system kapitalistyczny też im nie odpowiada, być może rozwiązanie polityczne przyjdzie od tych populacji, które chcą wolności, ale nie poprzez nasz indywidualizm.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/11/09, 09:56

Mówię o oszustwie psychologicznym; nie było mowy o tym, żeby im powiedzieć: daj spokój, jesteś wolny, nie jesteśmy Ci już potrzebni.
Wmawiano im, że wywalczyli wolność.
Najpoważniejsze jest to, że w dalszym ciągu jesteśmy karmieni tymi kłamstwami.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 07/11/09, 13:33

Hmm, nie do końca podzielam Twoją opinię, oszustwo pochodzi głównie od komunistów, którzy obiecali równość i dobrobyt dla wszystkich i których system przede wszystkim doprowadził do bankructwa (ekonomicznego i mentalnego) wielu narodów… nawet jeśli nie ma nie tylko wady komunizmu!

Ale czysty komunizm NIE MOŻE PRACOWAĆ z człowiekiem. Okres! To wrodzone...

Może za kilka tysięcy lat, ale „my” nie jesteśmy jeszcze gotowi…

Chciałbym wiedzieć, jak rosyjskie media traktują tę rocznicę. Myślę, że nasze media zbytnio dumą tak zwanych „łagodnych zwycięzców” (nas) i za bardzo utożsamiają to z upadkiem ZSRR… to był kolejny krok w kierunku jego upadku, ale to nie był koniec jeszcze...

Poza tym nie wiedziałem, że mamy na pokładzie byłego agenta kgb forums!
Obraz

Gdzie więc jest szczęśliwy środek Na ścianie? : Chichot: : Chichot:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/11/09, 13:47

Ale czysty komunizm NIE MOŻE PRACOWAĆ z człowiekiem. Okres! To wrodzone.

Moje kochane maleństwo, nie o tym mówię!
Mówię o sposobie, w jaki ukrywają różne rzeczy.
Nie mówię o komunizmie, który jest dobry czy nie.
Przeczytaj uważnie co napisałem wcześniej.
Moja polska żona, która doświadczyła rosyjskiego gazu (z dwójką dzieci na rękach), dobrze zrozumiała mój przekaz.
I widziałem, jak celnicy z NRD szturchali (długimi, spiczastymi drągami) zbiorniki ciężarówek, żeby zobaczyć i zabić emigrantów… tych ukrytych…
Mówię ho kurdyjski (duże polskie słowo) przeczytaj uważnie jeszcze raz to co napisałem na początku posta
TAK?, mam kilka żyć, doświadczyłem różnych rzeczy; Widziałem nawet dwóch zairskich gliniarzy, którzy zabierali mojego ojca i brata, aby ich powiesić! :zaszokować: Widziałem w życiu wiele rzeczy i nie śniły mi się one.. :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 07/11/09, 13:59

My (ja) tak naprawdę nie rozumiemy Twojego przesłania… ponieważ pojęcie rentowności nie jest „zawarte” w doktrynie komunistycznej…

Zapomnieli tylko, że w przyrodzie to, co nie jest opłacalne, nie przetrwa… nie chodzi tylko o opłacalność ekonomiczną. Na przykład efektywność energetyczna!

Pewne jest, że mur nigdy by nie upadł, gdyby ZSRR nie był tak bliski bankructwa (właśnie z powodu braku poszukiwania rentowności)… koniec się zbliżał i mur nigdy by nie upadł. Wola ludu” na przykład w połowie lat 70.... i doszłoby do krwawych rzezi!

W dużej mierze przyczyniła się do tego wojna w Afganistanie.

Zobacz film Wojna Charliego Wilsona na ten temat: http://www.lemonde.fr/cinema/article/20 ... _3476.html
albo jak CIA pomogła mudżahedinom w walce z Rosjanami… resztę znacie 20 lat później : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/11/09, 14:18

Cześć Lejuste

Są rzeczy nie do opisania, jak głupota i ludzka okrucieństwo oraz cierpienie, jakie może to spowodować............................ .. .............

Przypomina mi to historię mojego przyjaciela Ty, który pochodzi z Kambodży. „Mili” komuniści zabili jego rodziców oraz 6 lub 7 braci i sióstr. Musiał przeżyć tylko dlatego, że był wówczas studentem we Francji…

A inny były kolega z pracy polskiego pochodzenia, będąc dzieckiem, widział, jak rosyjski żołnierz wtargnął do jego domu i na jego oczach strzelił z pistoletu do jego matki........... ... .............

:zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

: Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 07/11/09, 14:22

Tak, Flytox... Skrajna lewica i prawica mają dokładnie ten sam sposób myślenia i działania...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/11/09, 14:25

Pewne jest, że mur nigdy by nie upadł, gdyby ZSRR nie był tak bliski bankructwa (właśnie z powodu braku poszukiwania rentowności)… koniec się zbliżał i mur nigdy by nie upadł. Wola ludu” na przykład w połowie lat 70.... i doszłoby do krwawych rzezi!

Tak, Związek Radziecki był zły, nie mówię inaczej, mówię tylko, że nie chciał przyznać się do porażki i zamienić cały ten błąd w nowy oficjalny biznes „rosyjskiej mafii”, oszukując, porzucili ludzi, których indoktrynowali.
Dla mnie wszystko było już dawno zaaranżowane! Mówię o szansie na wybór polskiego papieża (co dodało Polakom odwagi), o małym spotkaniu u celników w NRD, Niemczech Zachodnich, które otworzyło drzwi.
A dla mnie to oszustwo zostało zaplanowane za zgodą ludzi Zachodu!
To ukryta Jałta!aranżujemy waszą komunistyczną porażkę przeciwko waszemu gazowi i waszej ropie...
Związek Radziecki skorzystał z okazji, aby posprzątać, usunąć nierentowne kraje i zatrzymać inne (wydobywające ropę lub strategicznie ważne dla rur wielowarstwowych!)
Koniec komunizmu to ukryta Jałta, takie jest moje przesłanie
To sprawia, że ​​jestem chory
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/11/09, 14:29

Christophe napisał:Tak, Flytox... Skrajna lewica i prawica mają dokładnie ten sam sposób myślenia i działania...

Tutaj zgadzam się w 100%
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98