Postęp i porażka...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
bojourvous5094
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 212
Rejestracja: 20/03/05, 20:11
Lokalizacja: LEVIS, Quebec

Postęp i porażka...




przez bojourvous5094 » 12/03/06, 21:00

Postęp, którego doświadczamy, jest nam „narzucany” przez prawa rynku. Wydaje się oczywiste, że nowa religia zysku prowadzi grę... :zmarszczyć brwi:

Kiedy patrzę na ewolucję ostatnich 50 lat w Quebecu…
1) Widziałem, jak rolnictwo na własne potrzeby przeszło na intensywną produkcję monokulturową…
2) Brałem udział w rozwoju sieci elektrycznej w Quebecu, zostawiliśmy wielką ciemność lampy naftowej….
3) Pojawienie się telewizji w każdym domu otwierającej się na świat.
4) Lodówka, która zastąpiła lodówkę, to wynalazek, który zrewolucjonizował życie w domu… ​​Możemy też mówić o pralce i suszarce… Przeszliśmy z pieca opalanego drewnem na elektryczny…
5) Kuchenka mikrofalowa i wideo…
6) Internet, który otwiera się na świat i umożliwia kontakt z resztą planety… a także telefon komórkowy…. : Idea:

Być może uśmiechasz się i nie wyobrażasz sobie, jak mogłoby być inaczej… Do tych, którzy przeżyli burzę lodową w Quebecu, jak oceniasz sytuację, gdy następuje przerwa w dostawie prądu? Jesteśmy zależni od elektryczności, która stała się usługą „niezbędną” A teraz wyobraź sobie kraj złożony z pustyni, gdzie najwydajniejszym środkiem transportu wciąż jest wielbłąd… Myślę, że pewna zmiana jest nadal obecna… :|

Rozpoczynamy globalną zmianę, wielu pozostaje w miejscu z powodu braku środków, inni idą prosto na krzywą z powodu braku uwagi na PRAWA, takie jak grawitacja, otwartość, dzielenie się ograniczonymi zasobami… :?

Każda zmiana zaczyna się w nas. Im szybciej się dowiem, tym szybciej zajdą zmiany wokół mnie... 8)
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122