Petycja przeciwko zanieczyszczeniu światłem

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
jmarc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/04/09, 11:40

Petycja przeciwko zanieczyszczeniu światłem




przez jmarc » 25/04/09, 12:09

Witam,
Przed Grenelle 2, która ma się odbyć pod koniec roku, wystosowano petycję, aby problem zanieczyszczenia światłem został odpowiednio uwzględniony na poziomie regulacyjnym.
http://www.astrotophe.fr.nf/petition/
Dla przypomnienia, należy pamiętać, że zanieczyszczenie światłem spowodowane w dużej mierze nieracjonalnym oświetleniem publicznym ma znaczący wpływ na różnorodność biologiczną (owady zapylające, ptaki wędrowne ...) na zużycie energii i oczywiście na nasze portfolio (30–40% budżetu gminy). Badania pokazują, że wpływ bezpieczeństwa na włamania i bezpieczeństwo na drodze jest bardzo wątpliwy i bez powrotu do średniowiecza może nie być przydatne zwiększenie oświetlenia. (wzrost halo świetlnego nocnego zanieczyszczenia światłem mierzono przez satelitę na poziomie 5–10% rocznie pod koniec lat 1990.). Syndykat oświetlenia (EDF, sprzedawcy latarni i żarówek) chce minimalnych standardów oświetlenia. Chcemy najwyższych standardów oraz tego, że stowarzyszenia ochrony środowiska są reprezentowane w komitetach.
Petycja, z którą związane są liczne stowarzyszenia środowiskowe, dociera do prawie 10000 XNUMX sygnatariuszy. Jeśli chcesz wziąć udział:
http://www.astrotophe.fr.nf/petition/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15




przez Tiboshadow06 » 26/04/09, 14:42

Zrobiłem to z mojej strony, następnie : Arrow:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 26/04/09, 17:24

tak, to też jest zrobione, ale osobiście zawsze zastanawiałem się, po co te wszystkie petycje są naprawdę !!!!

A dlaczego nie petycja przeciwko ludzkim bzdurom? jednak będą prace nad tym tematem!

ale hej, jeśli lubisz petycje, oto jedna, która dotyczy mnie szczególnie w wykonywaniu zawodu, przeciwko bisfenolowi A w pojemnikach na żywność, takich jak butelki dla niemowląt lub talerze z pierwszego wieku!
http://www.botanic.com/petition_bis_phenol_a.html
0 x
jmarc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/04/09, 11:40




przez jmarc » 27/04/09, 19:26

Dziękujemy za udział. Dla Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Nieba i Środowiska Nocy jest to bardzo ważny rok, w którym ostatecznie (być może) będziemy mieć ustawodawstwo w tej dziedzinie.

http://anpcen.fr/
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 28/04/09, 16:23

Zrobione!
Nie jestem również pewien skuteczności petycji, ale to tak denerwujące wszystkie te światła, które próbują zapalić Marsa!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Heracles
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/04/09, 16:53
Lokalizacja: Grenoble




przez Heracles » 30/04/09, 10:05

Bonjour!

Doskonała inicjatywa jak ta petycja! Czas wrócić do odrobiny zdrowego rozsądku, jeśli chodzi o oświetlenie. Zanieczyszczenie światłem to prawdziwa plaga, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nie widzimy już gwiazd w wielu miejscach ...
Zwierzęta są poważnie dotknięte, żyją i karmią się głównie nocą.
A co z marnotrawstwem: oświetlone rondo z 10 lampami ulicznymi o mocy 250 W, średnio 25 kWh gaśnie każdej nocy w świetle (a więc w upale). Coś do ogrzania domu!

Przyjaźń dla wszystkich,

Heracles : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/04/09, 10:19

Cała ta energia zmarnowana na ołtarzu wygody i bezpieczeństwa

i to uniemożliwia mi prawidłowe zobaczenie nieba
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 103