Zamknięty kominek i wybuch: uwaga

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Podania
x 17

Zamknięty kominek i wybuch: uwaga




przez Podania » 25/12/05, 20:24

Cześć,

Chcę tylko podzielić się moimi drobnymi doświadczeniami w tej dziedzinie. Mam zamknięty kominek jako jedyne źródło ogrzewania domu i działa jak cholera, póki co nie mam nic do powiedzenia :)

Aspekt, którym chcę się podzielić: dwa razy, po tym, jak na dnie wkładu utworzył się gruby dywan żarów, doładowuję drewnem i kilka minut później: Bum!! z chmurą dymu (najwyraźniej całkiem sporo CO, biorąc pod uwagę lekki ból głowy po „powąchaniu” go, żeby zobaczyć).

Co się stało: drewno zostało częściowo zagazowane pod wpływem wysokiej temperatury żaru, a gaz zgromadził się w palenisku. Nagle w górnej części wkładu zrobiło się wystarczająco ciepło, aby mieszanina gazu drzewnego i powietrza zapaliła się samoistnie. :o

Robi wrażenie, nigdy nie widziałem tak głośno „kaszlącego” przy zamkniętym palenisku. :)

Aby uniknąć tych zjawisk, należy po zatankowaniu kominka rozpalić drewno, aby gaz mógł się dobrze palić i nie eksplodować.

To właściwie zasada działania generatora gazu dobrze znana naszym dziadkom i teraz rozumiem, jak mógł eksplodować hehe :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 25/12/05, 20:39

dokładny!
Zwykle jednak w tym momencie nie powinno być możliwości zamknięcia wkładki. W górnej części okna powinien znajdować się mały wlot powietrza. Jaka jest Twoja wstawka?
0 x
Avatar de l'utilisateur
JKG
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 26/02/05, 21:22
Lokalizacja: Rodez




przez JKG » 25/12/05, 20:48

Witam,
Oto doświadczenie” – usłyszałem
Facet grzejąc się wkładką 2-3 lata stwierdził, że nie ściąga.
Któregoś dnia właśnie przechodził obok, gdy nastąpiła eksplozja.
Wkład został podzielony na dwie części, jedna część przy ścianie, druga na jej miejscu.
Po 2 dniach przyjechali strażacy, wkład był zablokowany.
Więc uważaj

@+
0 x
Ziemia nie jest nasz pożyczamy ją naszym dzieciom
Podania
x 17




przez Podania » 25/12/05, 21:35

Philippe Schutt napisał:dokładny!
Zwykle jednak w tym momencie nie powinno być możliwości zamknięcia wkładki. W górnej części okna powinien znajdować się mały wlot powietrza. Jaka jest Twoja wstawka?


Tak, faktycznie miałem górną część okna, która umożliwiała przepływ powietrza, aby zamiatać okno i zapobiegać jego zatykaniu.

Uszczelniłem go (złączką w oplocie z włókna szklanego), bo w domu zamontowałem wymuszoną wentylację, a ciąg był za duży :o

Zobacz ten wątek: https://www.econologie.com/forums/ameliorati ... t1270.html

Zjawisko eksplozji jest jedyną zauważalną wadą tego systemu wymuszonej wentylacji.

Od tego czasu po załadowaniu drewna pozwalam kominowi trochę odpalić.

Poza tymi drobnymi incydentami nagrzewa się naprawdę dobrze, wczoraj w południe pozwoliłem, aby ogień zgasł, by ponownie rozpalić go dzisiaj pod koniec ranka: kiedy obudziłem się około 10:9, w całym domu było 00°C. .

W południe w jadalni (gdzie jest kominek) było już 20°C, a we wszystkich pozostałych pomieszczeniach co najmniej 17°C :D

Ach tak: moja wkładka pochodzi od „Cheminées Philippe”, jestem z niej bardzo zadowolony.
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 25/12/05, 21:44

jkg napisał:Witam,
Oto doświadczenie” – usłyszałem
Facet grzejąc się wkładką 2-3 lata stwierdził, że nie ściąga.
Któregoś dnia właśnie przechodził obok, gdy nastąpiła eksplozja.
Wkład został podzielony na dwie części, jedna część przy ścianie, druga na jej miejscu.
Po 2 dniach przyjechali strażacy, wkład był zablokowany.
Więc uważaj

@+


No to w porządku, niczego nie zablokowałem i zamiatam rurę na czysto ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 26/12/05, 01:17

Nie martw się, to normalne. Zdarza mi się to regularnie.
z piecem chlebowym i wkładem.
Początkowo z paleniska wydobywało się silne ciepło i nie było płomieni.
Włóż do niego suche drewno lub jeszcze lepiej papier. Raz to
pal dobrze tak jak powinieneś, włóż zapałkę lub otwórz ją
wejście na teren.
Zaczyna szaleć (cóż, coś w tym stylu) i zapala się.
nagle wszędzie pełno dymu.Na początku to nas zaskakuje
Gotowe. Właściwie to świetna zabawa, dzieciom naprawdę się to podoba.
Właściwie nie rób tego, to nieszkodliwe. Może z wyjątkiem twojej żony
nie lubić tego . : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 26/12/05, 10:19

uh... w zasadzie, jeśli drewno jest bardzo suche, powietrze to nagrzewa się, gdy opada wzdłuż okna, a następnie powoduje drugie spalenie, gdy przechodzi nad drewnem. System ten ma za zadanie utrzymać okno w czystości, zwiększyć wydajność do około 80% i sprawić, że zużyjesz o 20% mniej drewna.
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 26/12/05, 10:22

Moje drewno jest bardzo suche. Tak: suszenie trwa od 2 do 3 lat. Natomiast jak zostawię górny otwór okna to faktycznie za bardzo ciągnie i drewno pali się na dużych obrotach. V.

Spróbuję to zmniejszyć, zamiast całkowicie blokować, aby móc widzieć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 26/12/05, 10:50

3 lata wentylowane i zakryte. można też zrobić małą rezerwę na tygodniowe ogrzewanie domu. Znowu go wysusza.
Jeśli temperatura spalania wzrasta, ciąg wzrasta. tak, może zmniejsz. czy można również zmniejszyć dolny ciąg? a gdy okno jest zamknięte, prawdopodobnie masz także regulację kluczyka oddymiającego, który możesz zamknąć do połowy.
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 26/12/05, 10:54

Philippe Schutt napisał:3 lata wentylowane i zakryte. można też zrobić małą rezerwę na tygodniowe ogrzewanie domu. Znowu go wysusza.
Jeśli temperatura spalania wzrasta, ciąg wzrasta. tak, może zmniejsz. czy można również zmniejszyć dolny ciąg? a gdy okno jest zamknięte, prawdopodobnie masz także regulację kluczyka oddymiającego, który możesz zamknąć do połowy.


Dolny ciąg jest bardzo regulowany, jest dobrze wykonany, naprawdę mogę przejść od „całkowicie zamkniętego” do „całkowicie otwartego”, grając na dwóch bocznych regulacjach (przesuwane kratki) i na otworach wentylacyjnych szuflady popielniczki, a wręcz na drzwiach popielniczki .

Jeśli chodzi o klucz do odprowadzania dymu, zostawiam go całkowicie zamknięty, gdy ogień jest już dobrze rozpalony, a drewno w palenisku jest gorące.

Kominek jest świetny :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 151