Petycja poparcia dla (problem sąsiedztwa) słonecznej

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

Petycja poparcia dla (problem sąsiedztwa) słonecznej




przez tigrou_838 » 08/10/10, 11:59

cześć, oto prośba o wsparcie dla osoby, która zainstalowała kolektory słoneczne i która ma problemy ze swoimi sąsiadami i administracją, aby przekazać i podpisać się za kimkolwiek.

im więcej jesteśmy, tym większy będzie ciężar.

tutaj jest adres na stronie Appera na pierwszej stronie.

http://forum.apper-solaire.org/portal.php

Broń dwór Stéphane'a i jego słoneczną instalację termiczną

Do wiadomości: Pan Borloo i Pani Jouanno, Ministerstwo Ekologii, Energii, Zrównoważonego Rozwoju i Morza


Porozumienia z Kioto i inne Grenelle dotyczące środowiska pokazują, że nasz świat ostatnio uświadomił sobie potrzebę ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w celu zachowania naszej planety.

Stéphane Court znacznie ograniczył własną emisję CO², przyjmując kilka prostych środków i wykonując prace zalecane przez ADEME i punkty informacyjne ds. Energii.

Wśród tych prac zainstalowano słoneczny podgrzewacz wody złożony z trzech paneli przymocowanych do jedynego południowego szczytu jego domu.

Po tej instalacji, Pan Court został wezwany do Tribunal de Grande Instance d'Aix en Provence przez swojego sąsiada z powodu „nietypowego zakłócenia sąsiedztwa” - rzekomego zakłócenia polegającego na dyskomforcie wzroku i tymczasowym olśnieniu spowodowanym panele, o których mowa, powodując tym samym rzekomą amortyzację majątku skarżącego -

Jak często w tego rodzaju sprawach, nadchodząca debata prawna powinna opierać się na orzecznictwie i ocenie sędziego, co powoduje, że wynik postępowania jest niepewny.

Nasze współczesne planowanie przestrzenne wymaga wszelkiego rodzaju obiektów technicznych do wyposażenia i wyposażenia naszych domów:
· Indywidualne: wykusze, werandy, które również powodują tymczasowe oślepienie; anteny satelitarne, kominki, grille, klimatyzatory, panele słoneczne…
· Zbiorowe: napowietrzne kable elektryczne, pylony, tablice informacyjne lub reklamowe, anteny itp.

Nawet jeśli panele słoneczne są dostępne na rynku od dłuższego czasu, dopiero niedawno, dzięki pomocy państwa, stały się one częścią naszego codziennego życia.

Czy jednak powinniśmy kwestionować ich rozwój pod kątem nienormalnych zaburzeń sąsiedzkich?

Pożądane byłoby, aby nasze prawo szybko dostosowywało się do bieżących wydarzeń, w szczególności środowiskowych, które wymagają, aby przyszłość planety miała pierwszeństwo przed konkretnymi interesami.

Ewentualne skazanie pana Court w tej sprawie nie zawiodłoby, poza tym, że jego instalacja na zawsze przyniosłaby straty, w stworzeniu orzecznictwa, które mogłoby być sprzeczne z "planami klimatycznymi" wprowadzonymi w regionach i wolą polityczną krajowe i międzynarodowe do pracy na rzecz wspólnego dobra, ograniczając wykorzystanie wyczerpujących się paliw kopalnych.


Podpisz tutaj: http://www.mesopinions.com/Defendre-Ste ... 6dedb.html

dziękuję za niego za wsparcie, jakie możemy mu dać.

Tigrou
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/10/10, 13:54

trzeba by było wiedzieć trochę więcej, ale nie znalazłem informacji: ten dżentelmen poprosił o pracę w ratuszu przy modyfikacji elewacji.
jeśli nie, nie możesz wesprzeć kogoś, kto robi rzeczy bez przestrzegania zasad.
wesprzyj mnie, umieściłem turbinę wiatrową o mocy 500 kW (to mała) w moim ogrodzie, a mój zrzędliwy sąsiad nie jest szczęśliwy.
Obraz
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/10/10, 14:32

500 kW? :zaszokować:
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/10/10, 14:45

humor : Chichot:
miałoby to powiedzieć: jeśli zrobię coś głupiego bez upoważnienia, nawet jeśli ma to związek z otoczeniem, nie będzie to tak dalece, jak koniecznie mam rację, a mój zrzędliwy sąsiad będzie miał rację Yell.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/10/10, 14:52

Pfff to sprytne! Złapałem się na bladości w środku gruszki!

Nigdy nie możemy powiedzieć wystarczająco dużo: w przypadku ironii użyj buźki!

Ten tutaj: : Mrgreen:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/10/10, 15:49

Wracając do tematu, te kolektory słoneczne nie wydają się zbyt duże i dlatego podpisałem się tym komentarzem:
„Mimo wszystko przydałoby się pogodzenie problemu odblasków słonecznych, zmiana orientacji, mniej odblaskowe lub matowe szkło itp.… Bo sąsiad ma prawo nie przyjmować słońca odbitego w twarz !!!”

Rzeczywiście między przyszłym Czarnobylem a zbyt błyszczącymi panelami słonecznymi (tak samo jak panele okienne) wybieram panele słoneczne !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/10/10, 16:35

Na szczęście nasi sąsiedzi nie zwracają uwagi na odbicia (65 m², 80% dachu) ... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/10/10, 20:56

tam, mówisz o substancji, ja mówiłem o formie: jeśli ten dżentelmen nie złożył oficjalnej prośby, jest winny. pasek punktowy. czy jego instalacja jest denerwująca czy nie.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/10/10, 21:07

A priori można by pomyśleć, że przestrzega prawa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

popiera petycję




przez tigrou_838 » 13/10/10, 14:37

cześć, oczywiście, że zrobił to zgodnie z przepisami prawa.

dla informacji, ((((w niedzielny wieczór o 23:00: 258 osób dołączyło do tego właśnie za 3 dni)))))

to jest świetne.




Tigrou
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106