Pompa hydrauliczna RAM: projektowanie i produkcja domu

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79467
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: baran




przez Christophe » 08/05/08, 14:59

Ok sprzedane! :)

tigrou_838 napisał:Przyjadę z tym wszystkim na motocyklu.

Tigrou : Mrgreen:


hmm z oknami? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

Baran




przez tigrou_838 » 08/05/08, 16:26

HEU zobaczę czy pójdzie inaczej to będzie z autem.

jeśli chodzi o wazon/zbiornik, to 12-litrowy od marki saniflex, z zaworem typu opony samochodowej i przyłączem hydraulicznym 3/4, w kolorze białym, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko kolorowi.

a+
Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79467
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 08/05/08, 16:36

Widzę dokładnie, jak wygląda twój wazon... Mam dwa 2-litrowe w pomieszczeniu technicznym... Ach tak, ale kiedy oprowadzałem cię po okolicy, wzięliśmy już Rocheforta... to wyjaśnia :D :D

Mówiąc o wizycie, tutaj właśnie zmierzyłem I/O paneli:

Wejście: 41-42°C
Wyjście: 49-50°C (= górna temperatura bufora)

Lub 7 do 9°C delta, więc przy natężeniu przepływu 4000L/h wydajność nadal nie jest taka zła jak na 65m² (pozwolę ci to oszacować) i to pomimo wyższej temperatury... Myślałem, że będzie gorzej (5°C maks. delta), więc wciąż jest duży potencjał.
0 x
RedGuff
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/05/08, 16:21
x 1

Norię?




przez RedGuff » 08/05/08, 17:02

Bonjour.
Ponieważ wydaje się, że masz przepływ i niewielką różnicę poziomów, zgodnie ze zdjęciem, pozwalam sobie z szacunkiem zasugerować norię zamiast pompy ramowej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/05/08, 22:49

0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939




przez gegyx » 09/05/08, 00:09

Nie głupia ta sugestia!

Ale pomóżcie a nie wymieniajcie pompę nurnika...

Rzeczywiście noria podniesie poziom wody o jeden metr, co pozwoli pompie nurnikowej pomnożyć wysokość przez 3.
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 09/05/08, 08:00

Halo

A już wkrótce... duży hydrauliczny park atrakcji w Christophe's

na tyłach ogrodu : Mrgreen:

Chuss
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 09/05/08, 09:49

gegyx napisał:Ale pomóżcie a nie wymieniajcie pompę nurnika...

Rzeczywiście noria podniesie poziom wody o jeden metr, co pozwoli pompie nurnikowej pomnożyć wysokość przez 3.


Ba! po co upierać się przy baranie, jeśli spadek jest niewystarczający? 30cm czy 100cm to za mało, do wykonania prawidłowego nurnika potrzeba minimum 2m słupa wody i nie zapominajmy, że to masa poruszającego się słupa wody (bezpośrednio związana z długością rurki i jej średnicą) po nagłym zatrzymaniu tworzy pożądaną falę uderzeniową pochłoniętą przez naczynie wzbiorcze.

Im dłuższa rura „ciągnąca”, tym większe ciśnienie użyteczne tłoka i wymagana jest minimalna różnica wysokości, aby zminimalizować spadki ciśnienia, należy również wziąć pod uwagę średnicę. można to łatwo obliczyć przy G=9.81 m/s² i masie wody w ruchu (energii kinetycznej)

Ec = ½ m × y²

m: masa poruszającego się ciała w kilogramach (kg)
v: prędkość ruchomego (wody) w metrach na sekundę (m/s)
Ek. energia kinetyczna w dżulach (J)


V zostanie zmierzone na końcu rury poprzez wypełnienie określonej objętości w zmierzonym czasie
Długość rury studni i jej średnica dają masę wody w ruchu, Fastoche :D

a 10 dżuli odpowiada około 1 kg (grawitacja g = 9,81 upraszczając dżule w kg)


noria o średnicy 2 m wystarczy do podlewania ogrodu, wiedząc, że około 40 cm jest zanurzone

bpval napisał: A już wkrótce... duży hydrauliczny park atrakcji w Christophe's

:D :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16317
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 09/05/08, 10:58

Capt_Maloche napisał:i nie zapominaj, że to masa poruszającego się słupa wody (bezpośrednio związana z długością rury i jej średnicą), która po nagłym zatrzymaniu tworzy pożądaną falę uderzeniową pochłoniętą przez zbiornik wyrównawczy.

Im dłuższa rura „ciągnąca”, tym większe ciśnienie użyteczne tłoka i wymagana jest minimalna różnica wysokości, aby zminimalizować spadki ciśnienia, należy również wziąć pod uwagę średnicę. można to łatwo obliczyć przy G=9.81 m/s² i masie wody w ruchu (energii kinetycznej)


Cześć Kapitanie, cześć wszystkim,

Zgadzam się z tobą co do aspektu energii przychodzącej, czy to ona generuje falę uderzeniową, więc duża tuba z dobrym spadkiem załatwi sprawę.

Na stratach ciśnienia niewielka różnica wysokości je obniża, ponieważ im wolniej płynie ciecz w rurze, tym mniej lepkość rozprasza energię.

Wreszcie prędkość wody w rurze wlotowej nie zależy od wysokości... rzeczywiście płyn jest nieściśliwy, a iloczyn S xv (przekrój prędkości) jest zachowany wzdłuż dowolnej nierozwidlonej części rury. Innymi słowy, Sv = dopływ wody do ujęcia w m3/s.

W rzeczywistości potrzebujesz dużej rury na większości rury wlotowej wody, w przeciwnym razie spadki ciśnienia na wlocie popchną wodę z powrotem do wlotu wody : Chichot:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79467
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/05/08, 18:42

Niektórych „rozczaruję” (tych, którzy zawsze wszystko wiedzą… generalnie bez praktyki oczywiście), ale to się „kręci”…z mniej niż 50 cm spadkiem i około 7 m rury zbiorczej z drugiej strony nie sądzę, aby osiągnąć poziom szczytu struktury nawet poprzez optymalizację. Na max jesteśmy mniej więcej w połowie wysokości. Czyli już nie jest źle, jakieś 4m przewyższenia ale przy poziomie przepływu na tej wysokości to kapanie :) !

Dziękuję Nono i Rulianowi, którzy przybyli w ten weekend i bardzo mi pomogli.

Filmy i zdjęcia docierają, gdy tylko mam czas na ich obróbkę.

Jeśli chodzi o wydajność, nie mam dokładnych liczb, ale myślę, że udaje nam się awansować 3m przepływ rzędu 5L na godzinę to znacznie więcej niż potrzebuję :)...

Podam ci dokładniejsze liczby z filmem, gdy zmierzę dokładniej.

ps: dla "zbiornika" wymieniłem ogranicznik taranu na...prostą miedzianą rurkę...tymczasowo.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128