Pompa powierzchniowa: Obliczenia

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
szbonologie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/04/14, 14:57

Pompa powierzchniowa: Obliczenia




przez szbonologie » 27/04/14, 14:54

Halo

Właśnie zauważyłem, że mój temat był w dziale głównym, choć prawdopodobnie już tu nie pasuje.

Jest to zakopany system nawadniania ogrodu o powierzchni około 3000 m2.
Wszystko jest na swoim miejscu poza pompą, której poprzedni właściciel już nie ma, poradził sobie z nią zięć i po irytacji wziął pompę.

Nie wiem co tam było i czym to zastąpić.
Profesjonalista oferuje mi pompę o średnim HMT wynoszącym 50-57 przy natężeniu przepływu od 2,5 do 3 m3/h i maksymalnym HMT przy zerowym m3 wynoszącym 70.

Zacząłem pewne obliczenia.

A/
Informacje dostarczone przez innego forum skłoniło mnie do modyfikacji moich wstępnych obliczeń.
Najdalszy punkt znajduje się około 100 m.
Zraszacze potrzebują 2.7 bara.
Oceniłem mój HMT na około 44, ale nieco zminimalizowałem spadki ciśnienia.

Rzeczywiście wydaje się, że dla rury o średnicy wewnętrznej 27 pc przy przepływie 3 m3 / h wynosi 21 cm / m lub 21 m dla 100 m lub 2.1 bara

wysokość wyładowania wynosi 0, płaski teren...
łącznie 2.7 + 2.1 = 4.8
wysokie ssanie hma 0,32 bar, tj. łącznie 5.12 bar wieczorem 52 hmt przy 3,0 m3/h.
znacznie powyżej tego, czego się spodziewałem...


Odejście mojej sieci już pozowane jest o cal.
Czytałem, że w zależności od tej średnicy maksymalny możliwy przepływ wynosi tylko 1,4 m3/h, ale wydaje mi się, że granicę tę można przekroczyć zwiększając ciśnienie w rurach.

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 28/04/14, 13:23

w rzeczywistości do 1,5m3/h nie mamy dużego spadku ciśnienia, ale jest on wykładniczy. Generalnie unikamy przekraczania 5m. Zatem albo zredukujesz do 1.5 m3/h, albo przejdziesz do DN32, albo pompa zrobi wszystko, co w jej mocy, a efekt końcowy będzie pomiędzy 1.5 a 3 m3/h
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117