Solar: wydajny płytowy wymiennik ciepła?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
ulyssesourd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 60
Rejestracja: 17/04/08, 12:44
Lokalizacja: Jura

Solar: wydajny płytowy wymiennik ciepła?




przez ulyssesourd » 25/04/08, 13:45

Cześć
Rozważam samodzielne budowanie paneli słonecznych. Ale nie mam wymiennika ciepła i nie planuję go kupować ani przerabiać całej instalacji ...
Czyli płytowy wymiennik ciepła mógłby być skuteczny do wymiany między kolektorem słonecznym a zbiornikiem wodnym o pojemności 800 l, który mam?
Jeśli tak, jaką moc wymiennika płytowego polecacie i ile m² czujników wiedząc, że jestem z północnego wschodu niedaleko granicy szwajcarskiej i niemieckiej, moim celem nie jest ogrzanie 800 litrów dziennie, a tylko jeden ćwierć objętości lub 200 L w 60 ° C dziennie PRZY MINIMALNEJ. Woda podgrzana przez panel słoneczny jest zatem wykorzystywana do ogrzewania mojego zasobnika CWU za pośrednictwem wężownicy.
Dzięki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 27/04/08, 10:15

Uważam, że płytowy wymiennik ciepła jest bardzo wydajny. Im więcej płyt, tym lepsza wymiana i mniejszy spadek ciśnienia (woda krąży wolniej). Ale biorąc pod uwagę cenę, nie musisz myśleć zbytnio.
Dla czujników zobaczę 6 m2 (im więcej, tym lepiej). Dysponując kadzią możemy liczyć na co najmniej 500 w wychwyconych na m2.
0 x
ulyssesourd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 60
Rejestracja: 17/04/08, 12:44
Lokalizacja: Jura




przez ulyssesourd » 30/04/08, 12:23

ok jak za cenę wymiennika płytowego ale jak mam zbiornik buforowy 800L BEZ WYMIENNIKA na hydro (kocioł na drewno) to muszę zamontować wymiennik płytowy ... poza tym jaki jest inne skuteczne rozwiązanie na wymianę?
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/04/08, 12:46

Co najmniej 200 litrów dziennie na słońcu przy 60 ° C nie jest złe ... moc twojego wymiennika będzie oczywiście zależała od promieniowania twojego regionu i liczby paneli, które zamierzasz zainstalować. Myślę, że możesz wziąć

Moc wymiennika zależy od jego konstrukcji, ale przede wszystkim od wszystkiego, co jest „dookoła”… najważniejszym parametrem są 2 przepływy i T ° I / O (oczywiście).

Płytowy wymiennik ciepła o mocy 30 kW leży w dłoni, więc nie martw się o to, ale pamiętaj, aby zamontować go w odwrotnym kierunku.

To nie cena wymiennika martwi mnie w twoim przypadku, ale wszystko dookoła: będziesz musiał wszystko podwoić ... niekoniecznie "ciekawy" cóż, zależy od tego co ty już ...

Ale nie rozumiem poprawnie, czy masz balon 800L bez wymiennika? Czy to elektryczny? Jeśli jest to buforowanie drewna, jak odzyskać energię?

Szczerze mówiąc w twoim przypadku nie zawracałbym sobie głowy budową gazowni, aby zarobić 200 € (a zwłaszcza dużo gówna): postawię drugą małą pojedynczą lub podwójną kulę wymiennika 2L (lub mniejszą jeśli istnieje w podwójnym wymienniku ) jako standard w Twojej instalacji.

Trochę jak tygrysek: https://www.econologie.com/photos-et-pla ... -3783.html

Możesz z nim porozmawiać tutaj: https://www.econologie.com/forums/l-installa ... t5200.html
0 x
ulyssesourd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 60
Rejestracja: 17/04/08, 12:44
Lokalizacja: Jura




przez ulyssesourd » 30/04/08, 13:19

Dziękuję Christophe, faktycznie zrobiłem mały diagram, który zamieściłem w innym miejscu (dla tygrysa) tutaj jest
https://www.econologie.info/share/partag ... PhtDbc.JPG
I co myślisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 30/04/08, 19:01

Witam,

jest wiele wymienników płytowych, które mam w swojej instalacji i jeden w instalacji solarnej (płytowy wymiennik ciepła E5 / 30 4x 3/4 "AG 10bars 27 KW). Używam go do mojej pętli tłocznej Moim zdaniem jest mniej wydajna niż cewka w balonie ale nadal działa.

(aby zobaczyć podsumowanie instalacji http://www.apper-solaire.org/sachot/sachot.htm)

Oto, jak możesz podłączyć swoją piłkę:
Obraz

Nie pamiętam dokładnie ceny tego wymiennika, ale to mniej niż 100 €
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 86