Drewno opinią kocioł buche

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 29/04/08, 07:59

no cóż, nie ma wątpliwości. Dlatego zbiornik buforowy musi zostać podgrzany, zanim wejdzie do grzejników !!

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 29/04/08, 12:50

Myślę, że gorąca woda pozostaje na górze zbiornika, a zimna woda na dole bez zbytniego mieszania, biorąc pod uwagę pozycję przylotów i wylotów ciepłej i zimnej wody
Jeśli wzrośnie ogólna temperatura wody, woda pośrednia w zbiorniku nagrzewa się

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 29/04/08, 20:29

Oto schemat połączeń z montażem zbiornika buforowego równolegle na obwodzie (strona źródłowa cytowana powyżej)
Zaletą tego rozwiązania jest zagwarantowanie ciągłej cyrkulacji wody, nawet gdy grzejnik i cyrkulatory CWU są zatrzymane
Jeśli chodzi o tempo wzrostu temperatury wody w obiegu po „zimnym” starcie, interesujące byłoby uzyskanie sprzężenia zwrotnego.
Na początku może być konieczne rozważenie zastosowania zaworu obejściowego w celu podgrzania wody w obiegu, a następnie otwarcia go do zbiornika, gdy woda osiągnie określoną temperaturę, chyba że wtórne pompy cyrkulacyjne do ogrzewania i CWU „przyciągają” wodę tak szybko, jak to możliwe. jak tylko zaczną działać (jest to najprawdopodobniej)
Myślałem o zainteresowaniu V4V, a nie 3-drożnym

A+
Obraz
0 x
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 29/04/08, 20:55

tak, właśnie oglądałem ten montaż, który wydaje mi się odpowiedni. Więc użyję wielu wyjść mojego zbiornika buforowego do wykonania tych połączeń.

Oprócz twoich stron zrozumiałem pewne rzeczy. Instalacje hydrauliczne i wycieki są fascynujące !!
0 x
dav40
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/04/08, 11:07
Lokalizacja: wrzosowiska




przez dav40 » 30/04/08, 11:16

cześć wam
Jestem bardzo zainteresowany twoją dyskusją, ponieważ planuję również połączyć mój kocioł na olej opałowy z kotłem na drewno i wyglądam jak wszyscy inni, aby uzyskać informacje na temat ceny powrotu z takiej instalacji.
czy potrzebujesz zbiornika buforowego,
jaka wielkość?
jakiej marki kotła?
czy został zainstalowany na ulgę podatkową lub jak JCT dobry plan na eBayu, a mój emerytowany ojciec był hydraulikiem i zainstalował go?
i zgadzam się z tobą, instalatorzy nie są bardzo na bieżąco w sprawie kotłów na drewno, a ich porady są niezadowalające.
0 x
ulyssesourd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 60
Rejestracja: 17/04/08, 12:44
Lokalizacja: Jura




przez ulyssesourd » 30/04/08, 13:26

Pętla napisał:Komentarze do proponowanego obwodu

Zawór termostatyczny reguluje temperaturę obwodu pierwotnego do 61 °, aby uniknąć zbyt zimnego powrotu wody z kotła

A+


Myślę, że zwrot musi wynosić więcej niż 61 ° C, ponieważ wciąż jest zbyt zimno w porównaniu do temperatury początkowej, która może osiągnąć 90 ° C, więc wolę 72 ° C-75 ° C ... Ale problem polega na tym, że o ile wiem, nie ma zaworów termostatycznych dla tych temperatur ...
A+
0 x
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 30/04/08, 15:39

cóż, w tym przypadku oznaczałoby to, że 61 ° jest nadal dobrą wartością, prawda? W przeciwnym razie dlaczego 61 ° ??
0 x
LINON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/04/08, 15:50
Lokalizacja: 54




przez LINON » 30/04/08, 16:11

djangoe napisał:Zawahałem się również przed zakupem mojego kotła między atmosferą (2700 euro) a vigas (2600 euro);
Wybrałem turbosprężarkę VIGAS KW z odwrotnym spalaniem.
Działa cudownie i mogę tylko doradzić.
idź zobaczyć na stronie www.briesco.pl i daj mi swoją opinię
Witaj, jestem nowy w tej sprawie forum jak długo wahałeś się pomiędzy dużymi markami nowoczesnych kotłów na drewno nie znałem inżyniera ciepłownictwa który montuje kotły VIGAS więc wybrałem austriacką markę "ETA" z sondą lambda i regulacją, moja instalacja ma trzy dni pracy, jestem troche zawiedziony bo myslalem ze w calosci zaladowalismy obj. zalewania i ze regulacja zrobil reszte i no nie obciazam troche kocioł i musze sprawdzic obciążenie bufora bo kocioł nie reguluje ani nie stawia na spalaniu postojowym i jeśli zbiornik osiągnie 100% kocioł się przegrzeje !!!!
Stało się to od samego początku.
Zadzwoniłem do producenta, który powiedział mi, że żaden kocioł na drewno nie powoduje spalania w trybie czuwania, ponieważ istnieje ryzyko zarastania smoły i zanieczyszczenia. Producent mówi mi, że wystarczy poznać potrzeby drewna jeden dzień w środku sezonu i zimą.
Jeśli chodzi o kocioł VIGAS, zmniejsza on jego spalanie, jak długo trwa epidemia, jaki jest twój upadek i pojemność twojego zbiornika buforowego ...? (Kocioł, który mnie również zainteresował)
0 x
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 30/04/08, 16:48

dziwna odpowiedź producenta, że ​​toruję małą łódkę, ponieważ nie wie, jak rozwiązać twój problem.

Osobiście nie otrzymałem kotła, więc zobaczymy. W przeciwnym razie jest to 25 s vigas + zbiornik buforowy 1000 l + inny sprzęt bezpieczeństwa.
0 x
ulyssesourd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 60
Rejestracja: 17/04/08, 12:44
Lokalizacja: Jura




przez ulyssesourd » 30/04/08, 16:57

jc-tergal napisał:cóż, w tym przypadku oznaczałoby to, że 61 ° jest nadal dobrą wartością, prawda? W przeciwnym razie dlaczego 61 ° ??

Ponieważ rozładowuję w 85-90 ° C, a nie wcześniej, ponieważ mam zbiornik na wodę i pracuję w BOTTOM, dlatego 90-61 = 29 ° C odchylenie jest trochę za duże = kondensacja kotła. ,
Lepiej zawęzić lukę do 10 ° C. Ponadto chroni kocioł i szybciej się nagrzewa ... Jeśli ustawisz zawór na 61 ° C, musisz rozładować go na 71-75 ° C.
Wyjaśnię to trochę lepiej:
jeśli powrót wynosi 40 °, należy ogrzać 40 ° C do 71 ° C, potrwa to dłużej niż przy 85 ° C-90 ° C, a woda będzie cieplejsza, a kiedy ogrzewa się, temperatura rośnie szybciej, dlatego kocioł potrzebuje mniej czasu na wypompowanie wody o temperaturze 85-90 ° C podgrzanej z powrotem 75 ° C = szybsza akumulacja = poprawiamy nieco wydajność kotła. To właśnie znalazłem eksperymentując z moim kotłem ...
A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 144