CHINY: energia słoneczna, są bardzo wydajne (JT / FR2)

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 25/11/07, 21:29

Nie rozumiem sensu szklanych rurek. Nie możesz ich zrobić sam i są kruche.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/11/07, 09:02

Cuicui napisał:Nie rozumiem sensu szklanych rurek. Nie możesz ich zrobić sam i są kruche.


Chyba przegapiłeś jakieś odcinki...

1/ Rury są (przy porównywalnej jakości szkła) mocniejsze od płaskich tafli ze względu na swój kształt

2/ Dzięki swojemu kształtowi lepiej wychwytują promienie słoneczne i skupiają je w ognisku tubusu, w którym znajduje się czujnik.

3/ Szczelina powietrzna podkreśla koncentrację słoneczną opisaną w punkcie 2, izolując czujnik od zewnątrz, co pozwala rurce na wytwarzanie ciepła w ekstremalnie niskich temperaturach (nawet przy -20°C) w temperaturach, w których czujniki nie wytwarzają już lub nawet pochłaniają kalorie w organizmie...

4/ W przypadku pęknięcia świetlówki (np. grad) lub nawet wszystkich świetlówek ich wymiana jest łatwa (tak prosta jak wymiana żarówki), natomiast kolektor płaski należy wymienić w całości lub wymaga cięższej pracy (robocizna, obsługa, hydraulika itp.)

5/ Wreszcie, czujniki podciśnienia dobrze sprawdzają się w niskich temperaturach, czyli wtedy, gdy najbardziej ich potrzebujesz...
Zobacz wykresy na początku tematu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 26/11/07, 09:57

Citro napisał:
Cuicui napisał:Nie rozumiem sensu szklanych rurek. Nie możesz ich zrobić sam i są kruche.

Chyba przegapiłeś jakieś odcinki...

Kolektory płaskie znam, bo 160 lat temu przykleiłem ich 2 m25 do swojego dachu. Same lekkie materiały (miedziane absorbery, osłona z poliwęglanu) i prawie nietłukące. Mówienie, że przy -20° czujniki już nie wykrywają, jest nonsensem, nie zaobserwowałem żadnych dużych różnic w bardzo zimnej pogodzie. A po co szukać wysokich plonów? Wystarczy zwiększyć powierzchnię czujników.
A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/11/07, 13:22

Cuicui napisał:Kolektory płaskie znam, bo 160 lat temu przykleiłem ich 2 m25 do swojego dachu. Same lekkie materiały (miedziane absorbery, osłona z poliwęglanu) i prawie nietłukące. Mówienie, że przy -20° czujniki już nie wykrywają, jest nonsensem, nie zaobserwowałem żadnych dużych różnic w bardzo zimnej pogodzie. A po co szukać wysokich plonów? Wystarczy zwiększyć powierzchnię czujników.
A+


Tym lepiej dla Ciebie, ale wykresy na początku tematów pokazują opinie, którym nigdy nie zaprzeczano (przed Tobą).
pewne jest, że jeśli okienka czujników są wykonane z poliwęglanu, są nietłukące, jest to pierwsza klasa poliwęglanu, z którego wykonane są również przezroczyste osłony CRS. :?
Z drugiej strony współczynnik przepuszczalności światła poliwęglanu rzędu 87% zmniejsza wydajność.
Wreszcie poliwarbonian ma tę wadę, że z czasem żółknie, chyba że jest pokryty przez współwytłaczanie PMMA (pleksi).

Podsumowując przydatność najlepszej wydajności, pozwala wyprodukować więcej przy mniejszej powierzchni przechwytywania (nie każdy ma nieskończoną powierzchnię) i niższym koszcie całkowitym (czujniki, transport, instalacja/podłączenie). : Arrowl:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 26/11/07, 17:34

polo380001 napisał:

Będąc w pracy i mając dużo pracy pospieszyłem z odpowiedzią, z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że z Twojej strony 35 godzin musi być zastosowane z precyzją, abyś miał możliwość zapoznania się z forums w środę o godzinie 17:30…

...nie obrażaj się, ja też takie robię zdjęcia..Żartowałem !!

Dla znajomości, tak jest w tym forum, po prostu dostosowałem się do nowoczesności internetu, więc nie patrzymy na wiek rozmówcy. Na razie nikomu to nie przeszkadza...

Jeśli chodzi o 35 godzin, nie mam tego problemu, ponieważ zostałem przeniesiony na wcześniejszą emeryturę po kilku dekadach dobrej i lojalnej służby, w tym 9 pierwszych latach po moim DUT w Informatyce i Zarządzaniu w 1 (eh tak) .....pracę rozpocząłem w wieku 1970 lat potem rok służby wojskowej (tak), potem przez 20 lat dużo podróżowałem do klientów (wtedy nie 7 godzin i nigdy w domu). Wiele nocy spędziłem w pracy uruchamiając aplikacje komputerowe. (po spędzeniu tygodni i miesięcy na opracowywaniu programów).

Poza tym nie lubiłem sprzedawców, którzy coś sprzedawali, obiecując „księżyc”, a to my, ludzie w terenie, musieliśmy potem dogonić ich „klopsiki”.

Więc dobrze, kiedy widzę strajkujących studentów, trochę mi to nie pasuje.

Powodzenia w pracy i jeśli będę potrzebować informacji, dam ci znać.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 26/11/07, 17:59

Citro napisał:
Cuicui napisał:Kolektory płaskie znam, bo 160 lat temu przykleiłem ich 2 m25 do swojego dachu. Same lekkie materiały (miedziane absorbery, osłona z poliwęglanu) i prawie nietłukące. Mówienie, że przy -20° czujniki już nie wykrywają, jest nonsensem, nie zaobserwowałem żadnych dużych różnic w bardzo zimnej pogodzie. A po co szukać wysokich plonów? Wystarczy zwiększyć powierzchnię czujników.
A+
Jeśli okna czujników są wykonane z poliwęglanu, są nietłukące, jest to poliwęglan pierwszej jakości, używany również do produkcji przezroczystych osłon CRS. Z drugiej strony współczynnik przepuszczalności światła poliwęglanu rzędu 87% zmniejsza wydajność. Wreszcie poliwarbonian ma tę wadę, że z czasem żółknie, chyba że jest pokryty przez współwytłaczanie PMMA (pleksi).

Poliwęglan jest w rzeczywistości mniej przezroczysty niż szkło, ale lepiej izoluje, jedno kompensując drugie, szczególnie w bardzo zimne dni. Powłoka anty-UV wydaje mi się dużo skuteczniejsza niż na materiale wyprodukowanym 25 lat temu. O ile nie zabraknie mi miejsca, zamiast chcieć wydajności dużym kosztem, wolę zachować prostotę i solidność oraz zwiększyć powierzchnię. Solar wydaje mi się szczególnie interesujący, jeśli można zbudować samemu najniższym kosztem, a do tego lekkość i solidność poliwęglanu znacznie ułatwia sprawę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/11/07, 19:09

:? Całkowicie się z Tobą zgadzam co do kosztu inwestycji a co za tym idzie okresu amortyzacji, ale nie każdy ma 160m²...
Mój dom o powierzchni 115 m² nie ma nawet 50 m² powierzchni użytkowej (dach skierowany na południe.

Wspomniałeś o prostocie konstrukcji swoich czujników, są one zbudowane samodzielnie?
Mówisz, że łatwo je zrobić samemu... :?

Prawdą jest, że jakość poliwęglanów poczyniła ogromne postępy w ciągu 25 lat. Niektórzy pamiętają tylne ćwiartki pierwszego Citroëna BX z lat 1984-1987, które „otarły się”. Wygląda na to, że niektóre poliwęglanowe optyki nowoczesnych samochodów (od 1999 roku) dość źle się starzeją (Laguna I odnowiona). Czyli jeszcze nie wszystko jest idealne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 26/11/07, 23:35

Citro napisał:: Mój dom nie ma nawet 50m² użytkowego (dach od południa. Wspominasz o prostocie konstrukcji swoich czujników, są one do samodzielnego wykonania? Zdaje się, że mówisz, że są łatwe do samodzielnego wykonania...

Uważam, że 50 m2 czujników wody to już wyjątkowa instalacja. Mam "tylko" 40m2, reszta to czujniki powietrza - patrz: http://www.apper-solaire.org/cuicui/cuicui.html
W tym czasie sam montowałem dach fotowoltaiczny, zakupiono całkowicie miedziane absorbery kolektorów wodnych. Gdybym miał to robić jeszcze raz, absorbery zrobiłbym sam, kopiując technikę Giordano (rura wyposażona w płetwy). Robienie małpy na drabinie utrzymuje cię w formie...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/11/07, 00:04

To zabawne, całkowicie zgadzam się z Cuicui... ale musimy być jedynymi 2 forum mieć instalacje fotowoltaiczne przekraczające produkcję CWU... Myślę, że ci, którzy zawsze szukają maksymalnego zwrotu przy minimalnej cenie, są w wielkim błędzie! To, co musisz zobaczyć, to opłacalność instalacji w czasie! A instalacja, która ulegnie awarii przed zwrotem z inwestycji to SUCHA STRATA...(czasami nawet dla środowiska)....Punkt słupkowy...

Jest więc duża szansa, że ​​panele o sprawności 90% za 50% ceny paneli płaskich wytrzymają ledwie kilka lat...przepraszam, powtarzam się, ale przestańmy wierzyć w Świętego Mikołaja...

To, co przeszkadza mi w lampach próżniowych, to nie ich kruchość, ale ich trwałość… bo jest różnica między tymi 2 pojęciami… Polo bardzo dobrze wyjaśnił problemy z czujnikami próżni. ..

Idź, jak Cuicui pokazał ci swoją instalację, oto nasza:

Obraz

Każda „tafla” to 0.60 * 1.35… Pozwolę ci obliczyć dokładny całkowity obszar… Myślę, że w rzeczywistości mamy te same panele… a oto małe powiększenie:
Obraz

Nawiasem mówiąc, szacunkowa wydajność tych paneli: ponad 70%...
Ostatnio edytowane przez Christophe 27 / 11 / 07, 00: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: przepraszam za ten fonetyczny tekst




przez Christophe » 27/11/07, 00:12

polo380001 napisał:z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że z twojej strony 35 godzin musi być zastosowane z taką precyzją, abyś miał możliwość zapoznania się z forums w środę o godzinie 17:30…


Około 40% wizyt na tej stronie odbywa się z biura... więc to nie jest przestępstwo, prawda? : Chichot:
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79