Płynny grzejnik?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01

Płynny grzejnik?




przez fc89 » 21/11/07, 18:59

Bonjour à tous,

Chciałbym wymienić grzejnik w mieszkaniu mojej córki.
Obecnie posiada radiator z lakierowaną maskownicą z przodu.
Nie uważam tego typu grzejnika za bardzo wydajny, a zwłaszcza niezbyt wygodny. Uczucie ciepła, a potem zimna.
Rozważam zainstalowanie chłodnicy płynu chłodzącego, która ma pewną bezwładność.
Czy to dobry wybór?

A+
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 22/11/07, 09:08

Osobiście mieszkałem w mieszkaniu, które miało kamienne grzejniki bezwładnościowe, a obecnie dom z grzejnikiem płynnym.
Nie ma różnicy między tymi dwoma systemami poza ciężarem, jeśli ściany są z płyt gipsowo-kartonowych. Radzę przyjmować lżejsze płyny.
Komfort jest o wiele lepszy, większe wrażenie zimna, przeciągów w porównaniu z konwektorem, panele promiennikowe dają tylko wrażenie zimna. Stała temperatura w pomieszczeniach.

Jedyną wadą grzejników bezwładnościowych jest to, że nigdy nie pozwalają im ostygnąć, ponieważ na początku trzeba podgrzać kamień lub płyn i miernik wariuje. Nie zmieniaj zbytnio temperatur w ciągu dnia, u nas przez cały sezon zimowy jest 19 stopni. Do łazienki wentylator bo grzejnik bezwładnościowy ale szalony czas na podniesienie temperatury
Osobiście włączam kaloryfery, że w domu nadal mamy temperatury 19 iw porze nocnej.

uważaj, grzejniki są gorące w dotyku.
Jeśli chodzi o konsumpcję, nie będziesz konsumować tego samego lub nawet mniej, ale z lepszym komfortem.



na ekonotkę wiem, jak ogrzewać prądem bha, ale hej, nie mam wyboru
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 22/11/07, 09:48

ale jeśli, ale jeśli!
nie możemy tego powiedzieć, zobaczmy!
w naszym świecie każdy ma dziś wybór!

w każdym razie dla mnie nie ma nic lepszego niż duże żeliwne grzejniki, pod względem wydajności, z gorącą wodą!
bezwładność jest naprawdę duża ... świadczy o wadze tych maszyn!

możemy nawet przepuścić wodę podgrzaną panelem słonecznym, oczywiście termiczną!
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 22/11/07, 09:57

Zgadzam się, ale dla mnie zmiana to przeróbka całego domu. Mówiąc ekonomicznie pytałem o posiadanie słonecznego podgrzewacza wody z grzejnikiem kosztującym dla mnie ponad 20 000 euro czyli ogromna suma ekonomicznie, ekologicznie to to prawda, że ​​tak by było lepiej.
ale myślę o zmianie tego.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 22/11/07, 12:43

witam,
ja moja instalacja to ja to zrobię i dotknę 40% ulgi podatkowej! : Chichot:

bez śmiechu to, że z materiałem po rekonwalescencji, czystym i zrobionym tak samo dobrze jak ja ;-)

w końcu czas, który poświęcę, będzie wart 20.000 XNUMX € !! :zaszokować:

http://www.nrjrealiste.fr/solaire/panneaux%20solaires.html
http://www.sebasol.ch/
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 22/11/07, 18:44

Witam,

Dzięki tobie więc wezmę grzejnik płynu, ponieważ ściany są z płyt gipsowo-kartonowych.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140