Pierścień tłokowy rotacyjnej Tri Lobique

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Adrien46
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/05/07, 22:53

Re: silnik z tłokiem z trzema klapami




przez Adrien46 » 28/05/07, 23:22

do Pascala
[Przepraszam, że nalegam, zamierzam wyjechać i zamieszkać na Dominikanie w połowie 2007 roku. Twój silnik wydaje mi się idealny, aby zapewnić niezależność energetyczną przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Wybrane przeze mnie miejsce posiada zbiornik wodny, średnica zasuwy wynosi 40 mm, a wysokość zrzutu wynosi 50 metrów.
-------------------------
Odkryłem to pytanie kilka miesięcy później.
Mimo zainteresowania pracą Pascala uważam, że warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, które jest znacznie mniej krytyczne wobec czystości wody. Niedawno szukałem w Internecie znajomego. Maszyny najlepiej dostosowane do Twojego problemu to turbiny Francisa – wydajne, ale drogie – oraz turbiny Bankiego, o nieco mniejszej mocy, ale tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu, a nawet w produkcji. Firma belgijska (czy szwajcarska?) sprzedaje nawet sam rotor. (do znalezienia przez Google)
Aby określić możliwe natężenie przepływu i pozostałe ciśnienie na końcu rury zasilającej, wzór obliczeniowy można łatwo znaleźć w Internecie lub książce. (5 barów, co odpowiada sieci wodociągowej)

Adrien46
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascal HA Pham
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1461
Rejestracja: 30/01/06, 14:56
Lokalizacja: soleil
x 25

silnik z tłokiem z trzema klapami




przez Pascal HA Pham » 05/06/07, 08:27

Kurczę, nie widziałem wpisu....
Przepraszam!
przykro mi, że moje maszyny nie są jeszcze dostępne na rynku...

Odpowiadam krótko... Nie mam za bardzo czasu na pisanie!
Rozpoczynam nową fazę badań podstawowych w oparciu o nauki mojej pierwszej rodziny prototypów funkcjonalnych....
od ostatnich zmian ewolucja koncepcji eksploduje.... Z biegiem czasu pojawiają się nowe prototypy, znacznie mniej wycięte z haczykami, które stają się coraz silniejsze.
Jest to całkiem obiecujące pod względem uproszczenia obróbki w celu szybszej popularyzacji i wzrostu wydajności: maszyny z trójłopatkowym tłokiem frakcjonowanym (+ prosta obróbka) i maszyna z obrotową reaktywną głowicą cylindrów umożliwiającą częściowy odzysk energii reakcji (to tak, jakby w silniku elektrycznym wirnik obraca się w jednym kierunku, a stojan w drugim....
w kontekście naturalnym, przy znacznych zmianach w przychodzącej energii, interesujące jest odzyskiwanie sił i momentów reaktywnych....

Dobrze: moja obietnica, że ​​pewnego dnia ułożę plany super prostego i super ekonomicznego podstawowego silnika/demonstratora do produkcji, nadal jest aktualna i będzie na twoim koncie forum....
może niedługo...

bye bye Roll:
0 x
Wszystko wokół mojej pracy, pełnych filmów w internecie:
https://www.google.fr/webhp?source=sear ... 80&bih=672
Avatar de l'utilisateur
Pascal HA Pham
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1461
Rejestracja: 30/01/06, 14:56
Lokalizacja: soleil
x 25

silnik z tłokiem z trzema klapami




przez Pascal HA Pham » 14/09/07, 07:39

Roll:

daj spokój....zaraz będzie informacja....
Właśnie złożyłem dwa dodatkowe wnioski patentowe z dnia 24 sierpnia i 3 września.... Właśnie otrzymałem od właściwej administracji zezwolenie na ujawnienie treści....No idź, zostaw mi jeszcze jedno lub dwa inne zgłoszenia na koniec roku oraz budowę prostych i niedrogich silników/demonstratorów, dzięki czemu każdy będzie mógł zbudować swój prototypowy demonstrator.

Z mojego punktu widzenia… aż do wczoraj „sortowanie lobiczne” tak naprawdę nie wynikało z badań podstawowych i bardzo ostrożnie mówiłem o tym teraz, gdy wydaje się, że wyjście z tej kwestii jest nieuchronne i będzie można to zmienić… .

Zatem do zobaczenia wkrótce po nowe przygody. ....

Obraz

podpisany Słonecznik
0 x
Wszystko wokół mojej pracy, pełnych filmów w internecie:

https://www.google.fr/webhp?source=sear ... 80&bih=672
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31

Re: silnik z tłokiem z trzema klapami




przez Tagor » 14/09/07, 11:19

Pascal HA Pham napisał:Roll:

daj spokój....zaraz będzie informacja....
Właśnie złożyłem dwa dodatkowe zgłoszenia patentowe z dnia 24 sierpnia i 3 września.... Właśnie otrzymałem od właściwej administracji zezwolenie na ujawnienie treści....


brawo Pascal za wytrwałość
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 15/09/07, 19:35

cześć, Pascalu

moja propozycja aby Mada postawiła stojaki.

powodzenia i nie poddawaj się, najtrudniejszą część wykonałeś!!!!

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 17/09/07, 11:52

Właśnie otrzymałem CDRom, który przysłał mi Pascal, oto zdjęcia jego zawartości:

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascal HA Pham
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1461
Rejestracja: 30/01/06, 14:56
Lokalizacja: soleil
x 25

Silnik tłokowy pierścieniowy Tri Lobique




przez Pascal HA Pham » 26/09/07, 18:34

Dziękuję Christophe za umieszczenie tego wszystkiego w Internecie...

Dodaję dodatkowe...

Powiedzieliśmy SCOOP SCOOP:

Sylvain otrzymał dobrą ocenę na swoim TIPE = wyprodukował prąd w rogu biura (doprowadzenie sprężonego powietrza pod niskim ciśnieniem....
Po raz kolejny zachwyciłem się jeszcze bardziej szaloną wersją silnika
Raymond „nauczyciel” sfilmował… David „profesjonalista” przesłał…

Oto co daje:

http://www.delta-sierra.com/machines_ecologiques/

zobacz stronę „media” dla biblioteki wideo....

jako bonus opis dwóch ostatnich patentów zgłoszonych 24 sierpnia i 03 września....

gorąco z dołączonymi liczbami i schematami oraz silnikiem w kształcie latającego spodka - z podwójnymi przeciwbieżnymi wyjściami - który dokładnie pluje w dostawie świeżej pary (wkrótce ogrzewanie słoneczne i / lub wulkaniczna energia geotermalna na wyspach.. .. )

: Idea:

Cordialement bien
A+
Wracam do swoich maszyn
0 x
Wszystko wokół mojej pracy, pełnych filmów w internecie:

https://www.google.fr/webhp?source=sear ... 80&bih=672
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 26/09/07, 21:03

Silnik ten to między innymi fantastyczny silnik parowy. Czy mogłaby być alternatywą dla hubu Stirling?
Czy moglibyśmy rozważyć model zdolny do poruszania się pojazdem (na przykład ogrzewanym drewnem)? Żadnych eksplozji, żadnej skrzyni biegów... Jaka autonomia mocy jest możliwa?
Łódź Clémenta Adera napędzana była silnikiem parowym (tłokowym). Z trójpłatowym statkiem niewątpliwie latałby lepiej...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 26/09/07, 23:08

Zaletą tego silnika jest przede wszystkim, z tego co zrozumiałem, możliwość pracy przy bardzo niskich deltach ciśnienia...

Wystarczy ludzki oddech, żeby wprawić go w ruch!

Można go zatem zastosować tam, gdzie konwencjonalne maszyny nie są w stanie odzyskać ani jednego dżula naturalne przepływy lub straty z innego procesu...

Ale w tej chwili silnik jest wciąż w fazie rozwoju....
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 26/09/07, 23:30

to ekscytujące.
Kolejny temat warty zgłębienia. Powodzenia Pascalu.
Zac proponuje realizację: To dobry pomysł, co sądzisz Pascal?

Podoba mi się filmik z jednokilogramowymi ciężarkami. : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 65