Pochodnia wodna Kager

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Pochodnia wodna Kager




przez Leo Maximus » 07/09/07, 14:38

Pochodnia wodna. Wynaleziony w latach 70-tych przez młodego niemieckiego inżyniera, widziałem go podczas pracy w Salon des Compants Electroniques w 1977 roku:

https://www.econologie.com/chalumeau-a-e ... -3469.html
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

pochodnia wodna




przez bobono » 08/09/07, 17:11

Szkoda, że ​​nie mogę kupić, adres musi być już nieaktualny. utopiatech.fr nie radzi sobie dużo lepiej. Aby zaoszczędzić paliwo, wystarczy dostosować go do silnika samochodu. Przeprowadź elektrolizę wody, która nie zużywa dużo energii elektrycznej.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Latarka wodna




przez Leo Maximus » 08/09/07, 19:04

bobono napisał:Szkoda, że ​​nie mogę kupić, adres musi być już nieaktualny. utopiatech.fr nie radzi sobie dużo lepiej. Aby zaoszczędzić paliwo, wystarczy dostosować go do silnika samochodu. Przeprowadź elektrolizę wody, która nie zużywa dużo energii elektrycznej.

Nie odniósł większego sukcesu i podobno nie jest już produkowany, a mimo to jest bardzo ciekawy, no cóż... nie dla każdego, bo zużywa tylko wodę i prąd! Można sobie wyobrazić inne zastosowania, a prąd niezbędny do elektrolizy mogą zapewnić ogniwa fotowoltaiczne.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Latarka wodna




przez Andre » 08/09/07, 21:58

Halo
Leo Maximus napisał:Pochodnia wodna. Wynaleziony w latach 70-tych przez młodego niemieckiego inżyniera, widziałem go podczas pracy w Salon des Compants Electroniques w 1977 roku:

https://www.econologie.com/chalumeau-a-e ... -3469.html


Uważam, że rozwiązanie jest interesujące w przypadku lampy lutowniczej, zamiast wynajmować kanistry rocznie za 80 dolarów za kanister, nawet jeśli używasz ich 3 razy w roku, co sprawia, że ​​trzymanie kanistrów z tlenem i jednego z acetylenem jest nieciekawe.
podłączasz go bezpośrednio do prądu i lutujesz w razie potrzeby
nawet gdyby zużywało więcej niż moc cieplna, byłoby to interesujące.

Spawanie TIG Argonem zmieniło sytuację w zakresie spawania.

André
0 x
rodibruno
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 157
Rejestracja: 06/11/06, 22:19
Lokalizacja: ARGENTYNA
x 6

Re: Latarka wodna




przez rodibruno » 09/09/07, 00:53

Andre napisał:Uważam, że rozwiązanie jest interesujące w przypadku lampy lutowniczej, zamiast wynajmować kanistry rocznie za 80 dolarów za kanister, nawet jeśli używasz ich 3 razy w roku, co sprawia, że ​​trzymanie kanistrów z tlenem i jednego z acetylenem jest nieciekawe.
podłączasz go bezpośrednio do prądu i lutujesz w razie potrzeby
nawet gdyby zużywało więcej niż moc cieplna, byłoby to interesujące.

Spawanie TIG Argonem zmieniło sytuację w zakresie spawania.

André




CZEŚĆ WSZYSTKIM :

CARLOS LEANDRO Z PORTUGALII JEST PRODUCENTEM TYCH ZESPOŁÓW (SPRZĘTU), SKONSULTUJ SIĘ Z WYSYŁKĄ MIA, UWAŻAM JĄ ZA PRZYJACIELA CYBERNETYKA (UCZESTNICZYMY W INNYM PROJEKCIE FORUM BRAZYLII) OCZEKUJE SIĘ, ŻE BĘDĄ PRZYDATNE.

http://www.hidrogenpower.com/

Rodolfo Bruno
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Latarka wodna




przez bham » 09/09/07, 08:49

rodibruno napisał: http://www.hidrogenpower.com/
Rodolfo Bruno

„Aktywny” konkurent JMMoreau?
Wielkie dzięki za ten link, Rodolfo Bruno, jest bardzo interesujący. Mile widziane będzie tłumaczenie na język francuski. Poproszę o to e-mailem.
Myślę, że niektórzy z naszych członków mogą po prostu ulec pokusie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Latarka wodna




przez Cuicui » 09/09/07, 09:40

bham napisał:
rodibruno napisał: http://www.hidrogenpower.com/
Rodolfo Bruno
„Aktywny” konkurent JMMoreau? Wielkie dzięki za ten link, Rodolfo Bruno, jest bardzo interesujący. Mile widziane będzie tłumaczenie na język francuski. Poproszę o to e-mailem.Myślę, że niektórzy z naszych członków mogliby się skusić...

Wow! Nie musisz już biegać do sprzedawcy „airpłynów”, aby wymienić (po wysokiej cenie) butlę z tlenem lub acetylenem w palniku lutowniczym...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Latarka wodna




przez lejustemilieu » 09/09/07, 13:36

Wow! Koniec z koniecznością udawania się do sprzedawcy cieczy powietrznej w celu wymiany (po wysokiej cenie) butli z tlenem lub acetylenem w palniku lutowniczym

8) vi, bardzo prawdziwe....to byłoby bardzo praktyczne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 09/09/07, 14:36

Nie będą zbyt szczęśliwi w Air Liquide...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 09/09/07, 15:51

Cuicui napisał:Nie będą zbyt szczęśliwi w Air Liquide...


powitanie

Czy są jeszcze ekonolodzy, którzy chodzą do Air Liquide? przygnębiacie mnie.

1) powszechne zastosowanie: propan 13 kg (20 €) i tlen strażacki (połowa w lokalnym porcie).

2) potrzebują bardzo wysokich temperatur: szuflada (wodoszczelna) w butli z gazem, trochę węglika i kroplówka. W przypadku tlenu patrz metoda 1.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 51