Pompa ciepła do ogrzewania domu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Kokosy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/06/07, 11:09




przez Kokosy » 18/06/07, 23:07

Pacy do ogrzewania basenów mają tę zaletę, że klimatyzują dom i tyle, a nie ogrzewają dom.

Już nie rozumiem!
Pac jest rzeczywiście wymiennikiem ciepła.
Pompa ciepła do basenu podgrzewa basen (chyba, że ​​jesteś na Wenus, nie widzę sensu chłodzenia basenu).
Dlaczego więc grzejnik basenowy nie miałby ogrzewać domu zimą?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/06/07, 05:22

Halo
Kokosy napisały:
Pacy do ogrzewania basenów mają tę zaletę, że klimatyzują dom i tyle, a nie ogrzewają dom.

Już nie rozumiem!
Pac jest rzeczywiście wymiennikiem ciepła.
Pompa ciepła do basenu podgrzewa basen (chyba, że ​​jesteś na Wenus, nie widzę sensu chłodzenia basenu).
Dlaczego więc grzejnik basenowy nie miałby ogrzewać domu zimą?


Pompa ciepła nie robi nic innego, jak tylko pompuje ciepło
więc z jednej strony chłodzi, a z drugiej grzeje

Latem chłodzi powietrze w domu i podgrzewa wodę w basenie.
Zimą odwracamy ten proces, ogrzewamy dom i musimy wpompować ciepło do wody w basenie, schładzając ją.
i to rozwiązanie nie może się sprawdzić, nawet woda z wodociągu nie nadaje się zimą do pracy pompy ciepła, po pierwsze jest nielegalna i jest za zimno, do tego potrzebna jest woda o temperaturze co najmniej 8°C.
biorąc pod uwagę liczby, które podałem powyżej, przy przepływie wody wynoszącym 30 litrów na minutę, który wpływa w temperaturze 10°C i wypływa w temperaturze 4°C, obniżenie temperatury dużej masy wody nie zajmuje dużo czasu.
Od 17 lat mam system z wodą z ziemi, który działa w pętli, pompując do studni i odprowadzając zimną wodę do innej studni. Zwierciadło wody staje się w pewnym sensie (basen) woda w pompowaniu miała początkowo temperaturę 12 stopni, to spada po 3 miesiącach pracy do 8c, co staje się granicą pracy pompy ciepła.
Wydawało mi się, że rozumiem, że masz basen, ale myślę, że to po prostu wykorzystanie basenowej pompy ciepła i że chcesz używać wody jako medium w domu i powietrza jako medium do pompowania?

Teraz, jeśli masz pomysł na obsługę pompy ciepła powietrze/woda
wykorzystać powietrze średnie do wymiennika zewnętrznego oraz ciepłą wodę do ogrzewania domu zimą, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej zera i powyżej, wydajność pompy ciepła spadnie do 1,5 lub w ogóle nie będzie już działać.
Pompy ciepła do basenów zawsze pracują latem, stosunkowo łatwo jest parownikowi pracować w temperaturach powyżej 20, a nawet 30 stopni
Aby pompa ciepła była wydajna zimą, nie wolno wykorzystywać powietrza zewnętrznego, energii geotermalnej ani wody dostępnej o temperaturze 12°C.


André
0 x
Kokosy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/06/07, 11:09




przez Kokosy » 19/06/07, 07:32

Dziękuję André za odpowiedź!

Teraz, jeśli masz pomysł na obsługę pompy ciepła powietrze/woda
wykorzystanie powietrza średniego do wymiennika zewnętrznego oraz ciepłej wody do ogrzewania domu w okresie zimowym

TAK ! NIE MAM BASENU!

temperatura powietrza spada poniżej zera i powyżej

W Bretanii temperatura rzadko spada poniżej zera.

Pompy ciepła do basenów zawsze pracują latem, stosunkowo łatwo jest parownikowi pracować w temperaturach powyżej 20, a nawet 30 stopni

Rozumiem, że parownik i skraplacz są zaprojektowane (wyregulowane?) do pracy przy wyższych temperaturach powietrza.

Czytałem, że w przypadku pomp ciepła (niezależnie od systemu) im większa różnica temperatur (między rysunkiem a użytkowaniem), tym lepsza wydajność. (prawo termodynamiki).

zimą nie należy korzystać z powietrza zewnętrznego, energii geotermalnej ani wody dostępnej o temperaturze 12°C

Problem z poziomą energią geotermalną polega na tym, że Cop w ciągu kilku lat osłabia się do poziomu pompy ciepła powietrze/woda. System jest bardziej restrykcyjny i droższy we wdrożeniu.
W przypadku energii geotermalnej (pionowy system ciągnienia) wiercenie jest bardzo kosztowne: w moim przypadku trzeba wiercić ponad 60 m, a nawet 80 m!
Amortyzacja przez 15-20 lat nie jest opłacalna!

Pytanie do specjalistów: czy możemy wyregulować lub zmodyfikować pompę ciepła do basenu, aby dostosować ją do bardziej odpowiedniego zakresu temperatur (aby ogrzewać podgrzewaną podłogę zimą, powtarzam)?
średnia temperatura w zimie: 3 do 8°
średnia temperatura w lecie: 20°

Uwaga: mam znajomych, którzy mają klasyczną pompę ciepła powietrze/woda i nigdy nie potrzebują wsparcia (8 lat użytkowania i tylko 2 dni używania kominka do ogrzewania)

Przepraszam, jeśli zawracam głowę pytaniami, ale teoria interesuje mnie tak samo jak praktyka.
Dziękuję za odpowiedzi.[/b][/i]
0 x
Meurdoc
x 17




przez Meurdoc » 18/07/07, 15:39

Bez przeprowadzenia dokładnego badania technicznego (ponieważ nie jest łatwo wiedzieć, co dokładnie wkładają do swoich pomp ciepła), jaka jest różnica pomiędzy pompą ciepła powietrze/woda do ogrzewania domu a pompą ciepła powietrze/woda do ogrzewania domu basen i po prostu kwestia rozmiaru.

W rzeczywistości pompy ciepła do basenów są projektowane (najczęściej) na temperaturę powietrza 15°C i gwarantują temperaturę wody w basenie 28°C.

Pompy ciepła dla domu są dobrane na temperaturę powietrza zewnętrznego 7°C i temperaturę wody w obiegu grzewczym 35°C, ponieważ jest to temperatura wody grzewczej, która krąży w ogrzewanej podłodze (w każdym przypadku obliczenie COP jest wykonywany w tych temperaturach)
Ponadto domowe pompy ciepła muszą wytrzymywać ekstremalne temperatury zewnętrzne w zimie, dlatego niektóre ogłaszają pracę do -10°, inne (droższe) -20°.

Zatem nawet jeśli ilość wody do podgrzania jest mniejsza w przypadku pompy ciepła przeznaczonej do ogrzewania domu, warunki są bardziej restrykcyjne

Powinieneś wiedzieć, że im większa różnica temperatur pomiędzy zimnym i gorącym źródłem, tym bardziej spada COP. wyjaśnia to, dlaczego ogłaszany współczynnik COP pomp ciepła do basenów jest wyższy, ponieważ nie jest mierzony w tych samych warunkach. I bardzo trudno jest porównać wymiary z normalnymi pacami... co ciekawe


Atrakcyjność finansową i wydajnościową pomp ciepła przeznaczonych do ogrzewania basenów można zatem wytłumaczyć ich doborem dla różnych reżimów pracy, a także pomiarami wydajności przeprowadzonymi w różnych warunkach.

Nie radzę więc używać pompy ciepła przeznaczonej do ogrzewania basenu do ogrzewania domu.
Poza tym (nie sprawdzałem, ale to podejrzenie) myślę, że w przypadku najmniejszej awarii w systemie gwarancja może nie zadziałać, bo nie dochowałeś warunków użytkowania materiału, więc będziesz tylko muszę wybierać pomiędzy opłaceniem napraw (z robocizną... mogą być tak drogie, jak cena twojej pompy ciepła) lub zakupem pompy ciepła przeznaczonej do ogrzewania domu. ..lol

To jest mój punkt widzenia, ale chciałbym wiedzieć, czy ludzie się z tym nie zgadzają, ponieważ nie znam prawdy.

Dziękuję i do zobaczenia wkrótce.
0 x
Kokosy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/06/07, 11:09




przez Kokosy » 18/07/07, 20:56

Dziękuję Meurdoc za te informacje.
Mój wybór rzeczywiście będzie skierowany na domową pompę ciepła: trochę droższą, ale która zapewni najlepszy zwrot.
Planuję również zainstalować (lub wyprodukować) termiczne panele słoneczne.
Wkrótce
Kokosy
0 x
Meurdoc
x 17




przez Meurdoc » 19/07/07, 10:17

Jeśli wahasz się pomiędzy jednym i drugim i nie boisz się inwestować długoterminowo, wybierz panele fotowoltaiczne!

jest o wiele bardziej (nie)logiczny. (uważaj na termikę!)

Twoja inwestycja (w zależności od sytuacji, w której się obecnie znajdujesz) w połączony układ fotowoltaiczny może się zwrócić w ciągu około 7 do 10 lat. bardzo losowa liczba

w każdym razie zdecydowanie radzę Państwu poważnie przestudiować możliwość paneli przed wprowadzeniem WPR.

Z drugiej strony panele nie zaspokoją wszystkich Twoich potrzeb, dlatego właśnie tutaj możesz potrzebować pompy ciepła, nawet jeśli generalnie panele montowane są w zamian za kocioł lub są związane z centralnym ogrzewaniem.drewno (wkład, piec, a czasem... automatyczny kocioł)

Najlepiej skontaktować się z ADEME w swoim regionie lub działem informacji energetycznych. ale adem zajmuje się aktami i im bardziej jest „wzorowy” (ich słowami! lol), tym bardziej ich interesuje, ponieważ pozwala im powiedzieć: „patrz, my to tutaj zrobiliśmy, ten typ domu… i działa bardzo dobrze!”

Co więcej, jeśli będziesz mieć szczęście, być może uda Ci się uzyskać od nich pomoc finansową.


No to powodzenia i przede wszystkim powodzenia.

więcej


PS: właściwy link do dalszych informacji to: www.afpac.org
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124