Okofen: Temperatura zasilania wyższa od wartości zadanej

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen: Temperatura zasilania wyższa niż nastawa




przez Pilpoill » 07/02/23, 20:33

tłum napisał:Zwykle nie dotykał ustawień. Ale może to ja dotknąłem złej scenerii, chcąc zrobić kolejną, mam wątpliwości co do ujęć... :płakać:

Trzeba powiedzieć, że czytając cię, w moich ustawieniach jest już zamieszanie z powodu nieporozumienia z mojej strony!


Jedna rada, zawsze zapisuj każdą dokonaną zmianę. Pozwala to wrócić prawdopodobnie do starych ustawień.

Czy dotykałeś pozycji v3v w trybie ręcznym?
Czy byłeś w ukrytych menu?
Czy czujnik przepływu chłodnicy jest prawidłowo założony?
0 x
Tłum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/02/23, 18:40

Re: Okofen: Temperatura zasilania wyższa niż nastawa




przez Tłum » 07/02/23, 20:36

Pilpoill napisał:
tłum napisał:Zwykle nie dotykał ustawień. Ale może to ja dotknąłem złej scenerii, chcąc zrobić kolejną, mam wątpliwości co do ujęć... :płakać:

Trzeba powiedzieć, że czytając cię, w moich ustawieniach jest już zamieszanie z powodu nieporozumienia z mojej strony!


Jedna rada, zawsze zapisuj każdą dokonaną zmianę. Pozwala to wrócić prawdopodobnie do starych ustawień. To prawda i teraz to zrobię

Czy dotykałeś pozycji v3v w trybie ręcznym? Zdarzyło mi się to raz, musiałem obniżyć poziom, jeśli dobrze pamiętam.
Czy byłeś w ukrytych menu? nie wiem, może ale to musiało być dawno i nie wiem czy coś w nim zmieniałem
Czy czujnik przepływu chłodnicy jest prawidłowo założony? Nie mam pojęcia
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen: Temperatura zasilania wyższa niż nastawa




przez Pilpoill » 07/02/23, 20:48

tłum napisał:
Jedna rada, zawsze zapisuj każdą dokonaną zmianę. Pozwala to wrócić prawdopodobnie do starych ustawień. To prawda i teraz to zrobię

Czy dotykałeś pozycji v3v w trybie ręcznym? Zdarzyło mi się to raz, musiałem obniżyć poziom, jeśli dobrze pamiętam.
Czy byłeś w ukrytych menu? nie wiem, może ale to musiało być dawno i nie wiem czy coś w nim zmieniałem
Czy czujnik przepływu chłodnicy jest prawidłowo założony? Nie mam pojęcia


V3v jest zmotoryzowany, jeśli byłeś w stanie „zredukować go o jeden stopień”, to dlatego, że mocno nacisnąłeś przycisk, aby móc go obrócić, a następnie ponownie go włączyć, aby przywrócić tryb zmotoryzowany.
Aby przetestować, kiedy możesz, na twoim zdjęciu był z boku - jeśli znacznie zwiększysz nastawę temperatury, powinieneś zobaczyć, jak przesuwa się po stronie +.
Lub jutro, kiedy ponownie włączysz ogrzewanie, powinieneś to normalnie zobaczyć : Wink:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9913
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2715

Re: Okofen: Temperatura zasilania wyższa niż nastawa




przez sicetaitsimple » 07/02/23, 21:02

Pilpoill napisał:Bez czujnika wewnętrznego, jak można go nie zainstalować w naszych czasach? :zaszokować:

Myślę, że już szybko wymieniliśmy się na ten temat, będąc w doskonałej zgodzie.
Jak możesz sobie wyobrazić precyzyjną regulację temperatury wewnętrznej (powiedzmy 20° w ciągu dnia i 17° w nocy) bez posiadania czujnika temperatury wewnętrznej? Myślę, że w czasie naszej wymiany zdań użyłem wyrażenia „to mnie przerasta”….. Zawsze tak jest.
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen: Temperatura zasilania wyższa niż nastawa




przez Pilpoill » 07/02/23, 21:11

sicetaitsimple napisał:
Pilpoill napisał:Bez czujnika wewnętrznego, jak można go nie zainstalować w naszych czasach? :zaszokować:

Myślę, że już szybko wymieniliśmy się na ten temat, będąc w doskonałej zgodzie.
Jak możesz sobie wyobrazić precyzyjną regulację temperatury wewnętrznej (powiedzmy 20° w ciągu dnia i 17° w nocy) bez posiadania czujnika temperatury wewnętrznej? Myślę, że w czasie naszej wymiany zdań użyłem wyrażenia „to mnie przerasta”….. Zawsze tak jest.


Prawdopodobnie tak 8)

Mam prawie 20% instalacji, które śledzę / obserwuję, które ich nie mają, wszystkie mają mniej niż 4 lata… :: :?
Bez TA cyrkulator pracuje na H24 i to nawet nie szokuje instalatorów, boudiou!
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen: Temperatura początkowa wyższa niż nastawa




przez Pilpoill » 11/02/23, 07:05

Mały zwrot w oczekiwaniu na efekty zaobserwowane przez Moba o zgodnych parametrach.

Minimalna temperatura kotła wynosiła 80°
Nastawa grzania na 80° również z odcięciem ustawionym na 76°
Maksymalny wylot grzejnika przy 80°
Krótko mówiąc, wszystko staromodne, aby uprościć : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163