Turbina wiatrowa i CO2

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Turbina wiatrowa i CO2




przez bambus » 19/04/07, 11:45

Witam,

Właśnie przeczytałem artykuł, w którym jest napisane:
„Pierwszą zaletą tych wiatraków o
nowym typem jest wytwarzanie prądu poprzez emisję
bardzo mało dwutlenku węgla (CO2): dwadzieścia razy
mniej niż gazownia, trzydzieści pięć razy
mniej niż elektrownia węglowa.”

Co by oznaczało, że turbina wiatrowa produkt CO2!
Kto może mi wyjaśnić, co wytwarza ten CO2?

Chyba, że ​​biorą pod uwagę produkcję/transport?

Bonne journée,

Anthony.
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 19/04/07, 12:45

Moim zdaniem mylą ciepło z CO2.

Czy możesz podać źródło tego artykułu?!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 19/04/07, 14:10

ThierrySan napisał:Moim zdaniem mylą ciepło z CO2.

Czy możesz podać źródło tego artykułu?!


Wolę przestrzec: na pewno tak jest, jako gazeta nie jest wiarygodna, ale kojarzą się z „Le Monde”, który nawet jeśli jest stronniczy, to ma być trochę poważny…
Ale nie rozumiem skąd oni biorą swoje numery.

http://www.matinplus.net/v1/Pages-Matin ... ement.aspx

Pobierz dzisiejsze wydanie (19), przejdź na stronę 4, akapit 11.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 19/04/07, 17:02

Przejrzałem dziennik, do którego linkowałeś. Oto co myślę (zauważcie, że zajmuję się energetyką wiatrową, co należy wziąć pod uwagę przy ocenie mojego stanowiska).

- Dziennikarze, w tym dziennikarze „Le Monde”, nigdy nie byli w stanie prawidłowo relacjonować kwestii natury technicznej. A energia z definicji nie jest prostym problemem technicznym.

- Matinplus mówi o 7% światowej energii dostarczanej przez energię jądrową: TO JEST FAŁSZ! Stanowi to 7% ENERGII ELEKTRYCZNEJ. Niuans! Stworzyli zwykły amalgamat energii i elektryczności. Dla porównania: energia elektryczna stanowi jedynie około 20% energii we Francji. To zmienia wszystko i odnosi się do mojej opinii o dziennikarzach, o których wspomniałem w poprzednim punkcie.

- Przekazują stary, oklepany argument dotyczący stawki CO2 na kWh energii elektrycznej wyprodukowanej w Danii, stolicy energetyki wiatrowej. Jest dymno. Ich wskaźnik byłby jeszcze wyższy, gdyby nie było elektrowni wiatrowych. Być może ich wskaźnik jest wysoki po prostu dlatego, że nie mają elektrowni jądrowej. Łączenie turbiny wiatrowej z CO2 jest całkowicie nieuczciwe.

- Matinplus przedstawia argumenty wielkich ekspertów nuklearnych (EDF/Areva), przeprowadza wywiady z tymi, których rozgniewał wiatr gniewu, a co z graczami zajmującymi się energetyką wiatrową we Francji? SER, OPŁATA, deweloperzy, wybrani urzędnicy, budowniczowie? Czy ktoś mógłby... Witam o obiektywności artykułu.

- Jeśli chodzi o CO2 w kWh energii wiatrowej, nie mam żadnych danych liczbowych, ale należy mieć pewność, że ta niewielka część zostanie przeznaczona na produkcję + transport + instalację + operacje i podróże w celu konserwacji.
Ale w przypadku węglowodorów ogłoszone dane wydają mi się bardzo dobre... Raport z pewnością jeszcze bardziej przemawia na korzyść energetyki wiatrowej. Ale ponieważ nie znają różnicy między energią a elektrycznością, to nie Matinplus mam zamiar prosić o potwierdzenie.

- wspomniano o konieczności wykorzystania konwencjonalnych elektrowni cieplnych w celu zrównoważenia niestabilności produkcji turbin wiatrowych: jest to niedocenianie poziomu kontroli, jaką mamy nad produkcją energii wiatrowej, a także zapominanie o masowych przestojach w elektrowniach jądrowych każdego lata w okresach wysokich temperatur które również wymagają ogromnych rekompensat w elektrowniach cieplnych.

Rulian
0 x
Alex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 16/03/05, 11:37




przez Alex » 19/04/07, 17:13

Rulian, całkowicie się z Tobą zgadzam!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/04/07, 18:25

świetna interwencja Ruliana.

Zauważyłem również w artykule „że EDF jest zmuszona kupować bardzo drogą energię wiatrową", to wystarczy, myślę, że wiele rzeczy wyjaśnię..... : Mrgreen:

to powiedziawszy, oczywiste jest, że nigdy nie będziemy w stanie zapewnić wszystkiego za pomocą energii wiatrowej, ale turbina wiatrowa o wartości 1000 euro wystarczy, aby wyprodukować znaczną część ciepłej wody dla rodziny bez wyrafinowanych regulacji. Myślę też, że moglibyśmy stopniowo wyobrazić sobie podwójną sieć na poziomie lokalnym: jedną dla dobrego, stabilnego prądu, a drugą dla zastosowań grzewczych z systemem przekaźników zrzucających obciążenie, wszystkie podłączone do dużej turbiny wiatrowej we wsi.

Uważam też, że energetyka wiatrowa to fantastyczna szansa dla przemysłu, a co za tym idzie – zatrudnienia, którego część jest trudna do przeniesienia.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
żaba
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 24/02/07, 18:57
Lokalizacja: Normandia




przez żaba » 19/04/07, 19:13

Wszyscy dobrze obeznani z daną tematyką regularnie zauważają w artykułach dziennikarzy, nawet tych uczciwych i pracowitych, błędy, przybliżenia i nadinterpretacje.

Dość często jestem przesłuchiwany przez te humanoidy w związku z moją pracą i drżę za każdym razem, gdy ukazuje się ich artykuł...

I odwrotnie, często widzę wokół siebie lub w tym znacznie gorsze błędy forum lorsque :| „Ten a taki pamięta niejasny artykuł sprzed dwóch lat w nie pamiętam, w której gazecie, który mówił coś takiego na podobny temat…”

Zatem trochę pokory dla wszystkich
0 x
żaba
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/04/07, 09:40

Dziękuję wszystkim!
Wydawało mi się, że to dziwne.
Spróbuję do nich napisać (jeśli to możliwe, jeszcze do tego nie zaglądałem), ale może już to zrobiłeś!
To wciąż wstyd, że ludzie tacy jak oni twierdzą, że znają prawdę, a tak naprawdę zasypują nas kłamstwami… : Evil:

Grenouille, masz rację, ale dziennikarz ma prowadzić śledztwo i dlatego czytelnicy przypisują mu większe uznanie niż „to i tamto”…

Anthony.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 20/04/07, 10:48

Nie wspomnę o kłamstwach tych dziennikarzy...
O wiele trafniejsze jest stwierdzenie, że się mylą. Są po prostu nie na miejscu. Nie jesteśmy w stanie opanować wszystkich kwestii technicznych, które można poruszyć w codziennych wiadomościach... To ludzkie.

Do nas, czytelników, należy wykorzystanie naszego rozeznania i nieprzyjmowanie wszystkiego za dobrą monetę. (szczególnie w przypadku wiadomości innych niż środowisko/energia, gdzie prawdopodobnie jesteśmy znacznie mniej specjalistami)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/04/07, 10:55

Rulian napisał:Nie wspomnę o kłamstwach tych dziennikarzy...
O wiele trafniejsze jest stwierdzenie, że się mylą. Są po prostu nie na miejscu. Nie jesteśmy w stanie opanować wszystkich kwestii technicznych, które można poruszyć w codziennych wiadomościach... To ludzkie.

Do nas, czytelników, należy wykorzystanie naszego rozeznania i nieprzyjmowanie wszystkiego za dobrą monetę. (szczególnie w przypadku wiadomości innych niż środowisko/energia, gdzie prawdopodobnie jesteśmy znacznie mniej specjalistami)


Tak, dlatego chciałem zadać pytanie ekspertom :-)
Ale mimo to dziennikarzom brakuje pokory: mogliby powiedzieć, że „wydawało im się, że to rozumieją”. Cóż, oczywiście ich gazeta sprzedawałaby się gorzej, ale byłaby bardziej uczciwa : Lol:

Bardziej wykonalne: mogliby zlecić korektę swojego artykułu osobom znającym temat...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119