Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 17/03/22, 14:35

Adrien (ex-nico239) napisał:
Ale co dziwne, mam wrażenie, że zderza się to z psychologią (większości?), której trudno jest: zaakceptować brak pracy (teologiczne podstawy tego zjawiska badaliśmy już w przeszłości), ale także „brud” (żeby użyć określenia z filmu), który generuje i która jest przewrotna, bo dotyka nie tylko ogrodnika, ale i jego otoczenie.

W takim przypadku wspólny ogród: w którym ten rodzaj ogrodnictwa nie zawsze jest akceptowany
Nawet małżonek ogrodnika, który nie zawsze widzi gołym okiem ten „burdel” daleki od wyobrażeń Épinala czy powszechnie przyjętych pojęć „porządku”
Nie mówiąc już o okolicy



To nawet, jak w przypadku wielu innych rzeczy, piekielna pułapka, ta presja społeczna. Często jestem świadkiem „na żywo” tych różnic w parach, na przykład jedna uważa to za interesujące, a druga nie jest w stanie zaakceptować tego „bałaganu”…

W moich konferencjach muszą być ślady mojego własnego świadectwa: na początku praktykowaliśmy „rozwód warzywny”. Wyrzuciłem odpady zielone na powierzchnię. Moja żona dalej kompostowała... Przekonana, że ​​to śmierdzi... Przyciągnie gryzonie... Zresztą "klasyczne wymówki"... Zajęło to rok... I pewnego dnia widzę, jak rzuca się na powierzchnię...

[Na szczęście jestem uparty i przez ponad trzydzieści lat nauczyliśmy się rozpoznawać, co jest fundamentalną rozbieżnością, a co nie jest warte dalszej debaty, każdy może robić to, co uważa za stosowne, bez wkraczania, bez dominacji, bez „wygrywania”… Więc kołysałem się w lewo. Po prawej kompostowała. To nie była różnica polityczna, ale przypadek, że w tym czasie kompostownicy byli po prawej stronie!]
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Rajqawee » 17/03/22, 16:06

To tyle.

Jeśli chodzi o ogród warzywny, musimy nauczyć się doceniać różne rzeczy. Osobiście uważam, że siano jest ładne. Burdel też ma w sobie coś organicznego (wizyta na farmie to bardzo wzbogacające doświadczenie, aby zdać sobie sprawę, że u rolnika burdele są wszędzie! Tak samo jest w fabryce), co niekoniecznie jest brzydkie.
Kępka szarlataży z rogu-nie-całkowicie-skorupionej deski... och... cóż, jest tam i nikomu to nie przeszkadza. A potem bierze wiatr, jest dynamiczny!
Kompostując, wpycham pod warstwę siana. Ale koty z sąsiedztwa przynajmniej raz przychodzą na poszukiwania, aby znaleźć to, co je interesuje. Więc od czasu do czasu robię refour na wierzchu siana. Nie cały czas. W końcu dobrze to widziałem. (a potem dziury po nornikach na dnie pola przestały się rozprzestrzeniać… Robię oczywiste powiązanie :D)
Kępka mniszka lekarskiego w kącie ogrodowej szopy… o ile nie przeszkadza ci w otwieraniu drzwi… cóż, to tworzy ładne kwiaty :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 17/03/22, 16:29

Rajqawee napisał:.... cóż, to tworzy ładne kwiaty :)


Bardzo wcześnie: błogosławieństwo dla zbieraczy, w tym bzygowate (migają na żółto - mniszek lekarski, niektóre kapustne, salsefia łąkowa...). I są matkami bardzo żarłocznych larw mszyc!!!

A na sam koniec, jeśli pozostaliśmy dużym dzieckiem, dmuchamy i gramy w Larousse!
0 x
joeltarlao
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/10/21, 09:29
x 1

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez joeltarlao » 17/03/22, 17:39

Mlecze, posadziłam na nich czarne wiadra, a po kilku tygodniach zrywam sałatę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 17/03/22, 19:08

Did67 napisał:Systematycznie koryguję (na konferencji), o ile nie zapomnę, fałszywe wrażenie, że pp „nic nie robi”; robi „minimum niezbędne”, w przeciwnym razie „staje się lasem”, jak mówisz. Więc zastępuję to ideą, że jestem „dyrygentem mojego ogródka warzywnego”, tym, który daje „la”, aby symfonia była piękna… Po prostu, w przeciwieństwie do Gérarda Manseta (dla tych, którzy wiedzą), nie robię wszystkich instrumentów sam, pozwalam im być…

Myślę, że tutaj najbardziej „obrażasz” duchy, widzę to po sobie: teraz, gdy ludzie wokół mnie zintegrowali fakt, że tak naprawdę nie przywożę ciężarówkami kompostu ani wierzchniej warstwy gleby, że tak naprawdę nie dotykam mojej ziemi, tylko po to, żeby sadzić lub siać, i cóż, nadal nie rozumieją, bo tam, w ich głowach, nie cierpię wystarczająco, by produkować jedzenie.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 17/03/22, 19:14

Adrien (ex-nico239) napisał:Nawet małżonek ogrodnika, który nie zawsze widzi gołym okiem ten „burdel” daleki od wyobrażeń Épinala czy powszechnie przyjętych pojęć „porządku”
Nie mówiąc już o okolicy

To dobrze dla mnie, sąsiadka 20m od mojego drugiego ogródka warzywnego, który zdobyłem nad nieużytkiem jeżyn i tym podobnych, znalazła rozwiązanie: miała ogrodzenie, a raczej murek, postawiony w drewnie dłuższy niż dwa metry, żeby nie widzieć mojego wesołego bałaganu. Najwyraźniej wolała jeżyny : Chichot:
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 17/03/22, 19:14

Doris napisała:
Did67 napisał:Systematycznie koryguję (na konferencji), o ile nie zapomnę, fałszywe wrażenie, że pp „nic nie robi”; robi „minimum niezbędne”, w przeciwnym razie „staje się lasem”, jak mówisz. Więc zastępuję to ideą, że jestem „dyrygentem mojego ogródka warzywnego”, tym, który daje „la”, aby symfonia była piękna… Po prostu, w przeciwieństwie do Gérarda Manseta (dla tych, którzy wiedzą), nie robię wszystkich instrumentów sam, pozwalam im być…

Myślę, że tutaj najbardziej „obrażasz” duchy, widzę to po sobie: teraz, gdy ludzie wokół mnie zintegrowali fakt, że tak naprawdę nie przywożę ciężarówkami kompostu ani wierzchniej warstwy gleby, że tak naprawdę nie dotykam mojej ziemi, tylko po to, żeby sadzić lub siać, i cóż, nadal nie rozumieją, bo tam, w ich głowach, nie cierpię wystarczająco, by produkować jedzenie.


QED
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 17/03/22, 22:03

Myślę, że są ludzie, których kwestionowanie samych siebie przekracza ich siły. Albo po prostu, żeby coś zmienić... Wolą nie widzieć... Głosują na Zemour z obawy, że lewicowiec taki jak Pécresse doprowadzi wieczną Francję do ruiny. I poproszą go, żeby wzniósł mury...

W porządku, to trochę łatwe.

Ale czy to jest całkowicie fałszywe?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 17/03/22, 22:07

Did67 napisał:Myślę, że są ludzie, których kwestionowanie samych siebie przekracza ich siły. Albo po prostu, żeby coś zmienić... Wolą nie widzieć... Głosują na Zemour z obawy, że lewicowiec taki jak Pécresse doprowadzi wieczną Francję do ruiny. I poproszą go, żeby wzniósł mury...

W porządku, to trochę łatwe.

Ale czy to jest całkowicie fałszywe?


Trochę tak, jak ludziom każe się nosić maseczki chroniące drogi oddechowe zaprojektowane specjalnie, by chronić się przed wirusami w aerozolu typu covid, wygodne i które nie uciskają wszędzie na twarz, które pozostawiają wolny nos pod maską, aby prawidłowo oddychać i że uparcie noszą maski antybakteryjne z dużą ilością kanałów powietrznych wszędzie, niewygodne, które drapią, które ślizgają się i którymi źle oddychamy (normalne to nie są maski do ochrony dróg oddechowych).

Wygląd czystości dla ogrodu jak wygląd ochrony dla maseczek : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 18/03/22, 07:09

Did67 napisał:Myślę, że są ludzie, których kwestionowanie samych siebie przekracza ich siły. Albo po prostu, żeby coś zmienić... Wolą nie widzieć... Głosują na Zemour z obawy, że lewicowiec taki jak Pécresse doprowadzi wieczną Francję do ruiny. I poproszą go, żeby wzniósł mury...

W porządku, to trochę łatwe.

Ale czy to jest całkowicie fałszywe?

Nie, to wcale nie jest złe (i lubię „lewaka takiego jak Pécresse)
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213