Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 29/01/22, 19:49

Adrien (ex-nico239) napisał:
Moindreffor napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:
Powinniśmy zapytać Didiera: jaka jest różnica we wkładzie we wzrost pomiędzy dniem słonecznym a pochmurnym...
Przyznaję, że nie wiem
Rozumując jako człowiek, powiedziałbym, że słoneczny dzień jest lepszy, ale to dla mojej osobistej opalenizny : Mrgreen:

przeczytaj ponownie rozdział o długości dnia i jasności w Colmann, podaje on także kalendarze siewu, które to uwzględniają
pomiędzy Colmann i Palme, jesteśmy dobrze przygotowani do uprawy w zimie
zestawiając oba, zdajesz sobie sprawę, że jest czas, kiedy w ogrodzie warzywnym nie ma nic do roboty poza zbiorami, Colmann zwraca się bardziej do profesjonalistów, dlatego jest bardzo precyzyjny w swoich kalendarzach


W tym przypadku pytanie nie dotyczy czasu trwania, ale rodzaju pogody: słoneczna lub pochmurna oraz poziomu wpływu, jaki może to mieć na wzrost

Coleman bazuje na godzinie 10:XNUMX od początku lutego
W styczniu dni wydłużają się już o godzinę
Nawet jeśli chłód poranka spowodował, że część zginęła, zanim otworzyliśmy przynajmniej taparele, warto było spróbować.

poza tym, że ważny jest czas trwania, w akwariach, gdzie oświetlenie jest głównie sztuczne, bierzemy pod uwagę nie tylko natężenie światła, ale także czas trwania oświetlenia

masz wrażenie, że przy Twoich pięknych dniach wystarczy, nawet jeśli są krótkie, ale jeśli dzień nie jest tylko szary i krótki to kumuluje się brak światła

więc przy twoich pięknych styczniowych dniach intensywność rekompensuje czas trwania, nie będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale biorąc pod uwagę, że w domu nie mam intensywności, nie zadaję sobie pytania, odpowiedź brzmi gotowe, jest jeszcze za wcześnie

Twoje testy być może pozwolą Ci odpowiedzieć, czy wczesny wysiew i kilkutygodniowe podgrzewanie to realna korzyść w porównaniu do czekania i grzania krócej?
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 29/01/22, 19:55

Moindreffor napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:
Moindreffor napisał:przeczytaj ponownie rozdział o długości dnia i jasności w Colmann, podaje on także kalendarze siewu, które to uwzględniają
pomiędzy Colmann i Palme, jesteśmy dobrze przygotowani do uprawy w zimie
zestawiając oba, zdajesz sobie sprawę, że jest czas, kiedy w ogrodzie warzywnym nie ma nic do roboty poza zbiorami, Colmann zwraca się bardziej do profesjonalistów, dlatego jest bardzo precyzyjny w swoich kalendarzach


W tym przypadku pytanie nie dotyczy czasu trwania, ale rodzaju pogody: słoneczna lub pochmurna oraz poziomu wpływu, jaki może to mieć na wzrost

Coleman bazuje na godzinie 10:XNUMX od początku lutego
W styczniu dni wydłużają się już o godzinę
Nawet jeśli chłód poranka spowodował, że część zginęła, zanim otworzyliśmy przynajmniej taparele, warto było spróbować.

poza tym, że ważny jest czas trwania, w akwariach, gdzie oświetlenie jest głównie sztuczne, bierzemy pod uwagę nie tylko natężenie światła, ale także czas trwania oświetlenia

masz wrażenie, że przy Twoich pięknych dniach wystarczy, nawet jeśli są krótkie, ale jeśli dzień nie jest tylko szary i krótki to kumuluje się brak światła

więc przy twoich pięknych styczniowych dniach intensywność rekompensuje czas trwania, nie będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale biorąc pod uwagę, że w domu nie mam intensywności, nie zadaję sobie pytania, odpowiedź brzmi gotowe, jest jeszcze za wcześnie

Twoje testy być może pozwolą Ci odpowiedzieć, czy wczesny wysiew i kilkutygodniowe podgrzewanie to realna korzyść w porównaniu do czekania i grzania krócej?


Jak to często bywa, odpowiedź brzmi: nie wiem.
Jutro po mega podlewaniu (pffff) zaczynam sadzić nowe sadzonki pomidorów (i sałatek też) zobaczymy.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 29/01/22, 20:55

Adrien (ex-nico239) napisał:Jak to często bywa, odpowiedź brzmi: nie wiem.
Jutro po mega podlewaniu (pffff) zaczynam sadzić nowe sadzonki pomidorów (i sałatek też) zobaczymy.

a więc oprócz ogrzewania trzeba też podlewać, więc czy nie jest to podwójny kłopot? : Mrgreen:
Mam wielką nadzieję, że cała Twoja praca przyniesie owoce

dla mnie sałatki nie należy umieszczać w tej samej kategorii co pomidory, cele są zbyt różne
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 29/01/22, 21:27

Moindreffor napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Jak to często bywa, odpowiedź brzmi: nie wiem.
Jutro po mega podlewaniu (pffff) zaczynam sadzić nowe sadzonki pomidorów (i sałatek też) zobaczymy.

a więc oprócz ogrzewania trzeba też podlewać, więc czy nie jest to podwójny kłopot? : Mrgreen:
Mam wielką nadzieję, że cała Twoja praca przyniesie owoce

dla mnie sałatki nie należy umieszczać w tej samej kategorii co pomidory, cele są zbyt różne


No cóż, biorąc pod uwagę pogodę, niestety tak: codziennie pełne słońce, więc katastrofa... ale nie zapominaj, że spędzanie czasu na myśleniu i obserwowaniu ogrodu warzywnego zawsze dostarcza nowych pomysłów, nie licząc relaksu, który generuje, plus opalanie.

Zatem tylko pozytywnie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 30/01/22, 08:42

Moindreffor napisał:masz wrażenie, że przy Twoich pięknych dniach wystarczy, nawet jeśli są krótkie, ale jeśli dzień nie jest tylko szary i krótki to kumuluje się brak światła

więc przy twoich pięknych styczniowych dniach intensywność rekompensuje czas trwania, nie będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale biorąc pod uwagę, że w domu nie mam intensywności, nie zadaję sobie pytania, odpowiedź brzmi gotowe, jest jeszcze za wcześnie

Twoje testy być może pozwolą Ci odpowiedzieć, czy wczesny wysiew i kilkutygodniowe podgrzewanie to realna korzyść w porównaniu do czekania i grzania krócej?

W niektórych punktach moje testy idą w tym samym kierunku, co w przypadku Adriena, to znaczy sadzonki w środku trochę mnie wzdęcia, dojazdy do pracy, oświetlenie itp. Ale moje wnioski nie są takie same. Dla mnie mniej restrykcyjne (a w przypadku chłodnych warzyw tańsze) jest światło niż ogrzewanie. Obecnie mam w środku tylko kilka rzeczy, mając nadzieję, że wkrótce wrócą piękne, jasne dni, żeby to wszystko trochę wystawić na zewnątrz. Natężenie światła jest bardzo ważnym czynnikiem: przedwczoraj dla porównywalnych temperatur prognoza pogody rolniczej wspomniała o wzroście warzyw takich jak rzepa i kapusta, wczoraj zero
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 30/01/22, 09:13

Adrien (ex-nico239) napisał:
No cóż, biorąc pod uwagę pogodę, niestety tak: codziennie pełne słońce, więc katastrofa... ale nie zapominaj, że spędzanie czasu na myśleniu i obserwowaniu ogrodu warzywnego zawsze dostarcza nowych pomysłów, nie licząc relaksu, który generuje, plus opalanie.

Zatem tylko pozytywnie


Zgadzam się w 100%, z ogródkiem dla leniwych, nawet jeśli czasami coś pójdzie nie tak, nawet jeśli czasami komplikujemy życie, bo pogoda nie jest taka, jak myśleliśmy, świetnie się bawimy w ogrodzie i to naprawdę samych pozytywnych
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 30/01/22, 13:45

Doris napisała:
Adrien (ex-nico239) napisał:
No cóż, biorąc pod uwagę pogodę, niestety tak: codziennie pełne słońce, więc katastrofa... ale nie zapominaj, że spędzanie czasu na myśleniu i obserwowaniu ogrodu warzywnego zawsze dostarcza nowych pomysłów, nie licząc relaksu, który generuje, plus opalanie.

Zatem tylko pozytywnie


Zgadzam się w 100%, z ogródkiem dla leniwych, nawet jeśli czasami coś pójdzie nie tak, nawet jeśli czasami komplikujemy życie, bo pogoda nie jest taka, jak myśleliśmy, świetnie się bawimy w ogrodzie i to naprawdę samych pozytywnych

Wykorzystam lutowe wakacje na wypuszczenie pierwszych sadzonek, będzie to już drugi tydzień i w tym roku ograniczę się w kwestii roślin, nie ma sensu podwajać, a nawet potrajać tego, co potrzeba , tuż po urlopie szpitalnym na operację, i dlatego spodziewam się, że minie, zanim stanę na nogi, aby móc się tym zająć : Mrgreen:

Potem nie będę jeszcze siał zmarzniętych ludzi, żeby to wszystko mogło spokojnie wyjechać na zewnątrz dalej na południe.
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 30/01/22, 14:34

Moindreffor napisał:Potem nie będę jeszcze siał zmarzniętych ludzi, żeby to wszystko mogło spokojnie wyjechać na zewnątrz dalej na południe.

Jeśli chodzi o chłodną stronę, właśnie zacząłem od papryczek chili i bakłażanów, ale dla mnie nie jest jeszcze wcześnie, to właściwy czas na nie, ponieważ dojrzewają długo i mam nadzieję umieścić je pod podwoziem w koniec lutego, początek marca. W przeciwnym razie po prostu zacząłem ponownie siać pomidory, aby ponownie spróbować szczepienia, w zeszłym roku zakończyło się niepowodzeniem, kiedy przyszedł czas na szczepienie, pracowałem na pełnych obrotach, a nie miałem czasu, aby zrobić to dobrze. Logicznie rzecz biorąc, jest to rok, w którym dobrze to skonfigurowałem i powinno wystarczyć.
Jeśli chodzi o ilość roślin też chciałam się trochę bardziej ograniczyć, ale ponieważ w terminie mam dużo torebek, niespodzianka może być w obie strony. Zasiałam zdecydowanie za dużo sałatek, ale ponieważ jesteśmy ich dużymi konsumentami, wystarczy. Jest ich jeszcze za dużo, ale w mojej okolicy działa fajna grupa wzajemnej pomocy i wymiany, w zeszłym roku zamieniłam miętę na truskawki, sałatę na ostrą paprykę, a słodkie ziemniaki na krystofiny.
1 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Rajqawee » 31/01/22, 08:54

Osobiście uprawiałem do tej pory tylko sałatę, groszek i roszponkę w szklarni „bezmrozowej” (ogrzewanie podłogowe, przy ścianie południowej). Uważam, że różnica temperatur między temperaturą niezbędną dla cieplejszych upraw (zwłaszcza psiankowatych) a obecnymi temperaturami sprawiłaby, że byłoby mi za gorąco, aby rozpocząć tego typu siew.
Wolę poczekać do końca zimnej pogody, aby zasadzić paprykę i inne rośliny, nawet jeśli oznacza to zakup kilku „wczesnych” roślin na początku sezonu, jeśli moje wschody będą zbyt długie.

Jestem jak Moindreffor, jeśli chodzi o skrzynie. Myślę, że zirytowałoby mnie konieczność podlewania w środku zimy, ale jeśli sprawia ci to przyjemność, Adrien, to jest to korzyść dla obu stron.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 31/01/22, 19:31

Rajqawee napisał:Jestem jak Moindreffor, jeśli chodzi o skrzynie. Myślę, że zirytowałoby mnie konieczność podlewania w środku zimy, ale jeśli sprawia ci to przyjemność, Adrien, to jest to korzyść dla obu stron.


Jest to dość wyjątkowe i wydaje się, że to jeszcze nie koniec, bo w tym tygodniu nadal nie przewiduje się opadów.

Trzeba sobie radzić z pogodą, takie jest prawo gatunku
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130