Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 25/11/21, 15:07

Rajqawee napisał:Dobra, szukam dalej. Ale może zamiast tego stworzę półstolik z małym kablem grzejnym i termostatem, wydaje się to całkiem wykonalne, zwłaszcza jeśli ustawię ten stół na zewnątrz na tarasie skierowanym w 100% na południe, przy ścianie.


Zależy to również od ilości sadzonek, które zrobisz, czasu, w którym będą przebywać na zewnątrz, zanim nie będą się już niczego obawiać, a więc ich wzrostu, a więc wielkości ochrony… itd.

Mata grzewcza dała dobre rezultaty szwajcarskiemu youtuberowi... Już nie pamiętam nazwy.

Osobiście też jestem zadowolona z wstążek, których używam...

Wykonanie miniszklarni z kilkoma knagami i plandeką szklarniową również nie musi być nauką rakietową i może mieć tę zaletę, że jest szyta na miarę...

Krótko mówiąc, istnieje wiele opcji.
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Rajqawee » 25/11/21, 15:16

Adrien (ex-nico239) napisał:
Rajqawee napisał:Dobra, szukam dalej. Ale może zamiast tego stworzę półstolik z małym kablem grzejnym i termostatem, wydaje się to całkiem wykonalne, zwłaszcza jeśli ustawię ten stół na zewnątrz na tarasie skierowanym w 100% na południe, przy ścianie.


Zależy to również od ilości sadzonek, które zrobisz, czasu, w którym będą przebywać na zewnątrz, zanim nie będą się już niczego obawiać, a więc ich wzrostu, a więc wielkości ochrony… itd.

Mata grzewcza dała dobre rezultaty szwajcarskiemu youtuberowi... Już nie pamiętam nazwy.

Osobiście też jestem zadowolona z wstążek, których używam...

Wykonanie miniszklarni z kilkoma knagami i plandeką szklarniową również nie musi być nauką rakietową i może mieć tę zaletę, że jest szyta na miarę...

Krótko mówiąc, istnieje wiele opcji.


Taki jest w zasadzie pomysł. Kilka kawałków drewna, trochę piasku, drut grzewczy, plandeka lub poliwęglan i przedtem! Średni poziom, myślę, że wystarczająco szybko, aby potrzebować 1m², tak długo, jak to konieczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 25/11/21, 15:27

Rajqawee napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:
Rajqawee napisał:Dobra, szukam dalej. Ale może zamiast tego stworzę półstolik z małym kablem grzejnym i termostatem, wydaje się to całkiem wykonalne, zwłaszcza jeśli ustawię ten stół na zewnątrz na tarasie skierowanym w 100% na południe, przy ścianie.


Zależy to również od ilości sadzonek, które zrobisz, czasu, w którym będą przebywać na zewnątrz, zanim nie będą się już niczego obawiać, a więc ich wzrostu, a więc wielkości ochrony… itd.

Mata grzewcza dała dobre rezultaty szwajcarskiemu youtuberowi... Już nie pamiętam nazwy.

Osobiście też jestem zadowolona z wstążek, których używam...

Wykonanie miniszklarni z kilkoma knagami i plandeką szklarniową również nie musi być nauką rakietową i może mieć tę zaletę, że jest szyta na miarę...

Krótko mówiąc, istnieje wiele opcji.


Taki jest w zasadzie pomysł. Kilka kawałków drewna, trochę piasku, drut grzewczy, plandeka lub poliwęglan i przedtem! Średni poziom, myślę, że wystarczająco szybko, aby potrzebować 1m², tak długo, jak to konieczne.


Moim zdaniem jest to najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci najlepiej dopasować się do Twoich potrzeb.
Osłona szklarniowa może pozwolić na umieszczenie kilku grubości, a zatem być bardziej wydajna niż poli
0 x
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 761

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez VetusLignum » 25/11/21, 15:30

Did67 napisał:Artykuł o biokontroli z nicieniami (o której już wspominaliśmy).

https://www.lemonde.fr/afrique/article/ ... _3212.html

Kiedy przeczytałem tytuł z „robakami”, od razu pomyślałem o nicieniach – i nie zawiodłem.

Ta technika jest bardzo powszechna i „na sprzedaż” w każdym centrum ogrodniczym. Warto zatem zastanowić się, co nas tak fascynuje, gdy jest… egzotyczne! INRAe i prywatne firmy we Francji iw innych częściach Europy pracują nad tymi kwestiami od 40 lat i już wprowadziły wyniki na rynek: nikt o tym nie mówi. Potrzebujesz czarnoskórego badacza, z pewnością bardzo miłego, i presto, pojawiają się w gazetach. To nie jest odrobina rasizmu, prawda? Do góry nogami...



Jesteś w sekcji poświęconej Afryce, są różne artykuły na temat afrykańskich wiadomości, więc dla mnie nie ma rasizmu, ani do góry nogami, ani do góry nogami.
https://www.lemonde.fr/afrique/
0 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez zasadowy » 25/11/21, 16:08

o tubach:

Papier toaletowy jest nawet trochę cienki, aby chronić... Testowałem, aby chronić moją sałatkę przed drutowcami, ale nie jest źle, 6 na 10 zjedzonych.

Spróbowałem jeszcze raz z grubszymi rolkami (odzyskiwanie dużych taśm klejących) i póki co moje sałatki nie zostały zjedzone przez korzeń...ciąg dalszy nastąpi
0 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 25/11/21, 16:29

Alkaline napisał:o tubach:

Papier toaletowy jest nawet trochę cienki, aby chronić... Testowałem, aby chronić moją sałatkę przed drutowcami, ale nie jest źle, 6 na 10 zjedzonych.

Spróbowałem jeszcze raz z grubszymi rolkami (odzyskiwanie dużych taśm klejących) i póki co moje sałatki nie zostały zjedzone przez korzeń...ciąg dalszy nastąpi


Aby przetestować rurki z PVC, jedną sałatkę z 2 i zobaczyć....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 25/11/21, 17:13

VetusLignum napisał:
Jesteś w sekcji poświęconej Afryce, są różne artykuły na temat afrykańskich wiadomości, więc dla mnie nie ma rasizmu, ani do góry nogami, ani do góry nogami.
https://www.lemonde.fr/afrique/


Ups! Zupełnie mi to umknęło. Przejrzałem różne „tytuły” na ekranie, nie zwracając uwagi na nagłówki, w których są umieszczone… Adres internetowy artykułu jest jednak wyraźny!

Przepraszam tych, których wprowadziłem w błąd tym błędnym „przeczuciem”. Więc z tą wielką bzdurą - nazwijmy to po imieniu. To, że również w Afryce kontrolujemy i stosujemy „biokontrolę”, to rzeczywiście informacja – niestety wciąż zbyt często, przy braku przepisów i środków ich stosowania, pole gry kilku międzynarodowych koncernów chemicznych…
Ostatnio edytowane przez Did67 25 / 11 / 21, 17: 19, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 25/11/21, 17:16

Alkaline napisał:Spróbowałem jeszcze raz z grubszymi rolkami (odzyskiwanie dużych taśm klejących) i póki co moje sałatki nie zostały zjedzone przez korzeń...ciąg dalszy nastąpi


Czy to jest jak taśma pakowa? Około 1 ręki wzrostu?

Szczerze mówiąc, nigdy nie myślałem, że drutowce są tak powierzchowne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Stef72 » 25/11/21, 20:30

witajcie przyjaciele ekonologii,

małe świadectwo i publiczne podziękowania dla Didiera (dziękowano mu już prywatnie) po wizycie u nas w Sarthe na konferencji i wizycie w ogrodzie w sytuacji niedzielnego poranka. Krótkie podsumowanie weekendu dostępne jest tutaj:
https://grainecitoyenmontgesnois.blogsp ... inier.html

Didier, twoja wizyta była odświeżająca i dobrze przypomniała podstawy leniwego ogrodu warzywnego. Mieliśmy dość intensywne ludzkie chwile i nieprawdopodobne. Jak ta pani, która kupiła ci 7 egzemplarzy twojej książki, aby ofiarować na Boże Narodzenie wszystkim członkom swojej rodziny. Spojrzała na Didiera i powiedziała do niego: „Proszę pana, jestem lekarzem i mogę panu powiedzieć, że będzie pan żył bardzo długo!”. Didier wyglądał na bardzo powątpiewającego, kontynuując dyskusję z panią na temat jej stanu zdrowia...
Na konferencji niestety nie tyle osób ile bym chciał, ale na widowni kilka osób, które przyjechały z daleka by posłuchać Didiera i które bardzo sobie ceniły ten czas wymiany. Cieszę się, że mogłem pomóc w organizacji tego czasu wymiany.
Wszyscy przyjaciele stowarzyszenia pokochali ten weekend (artykuł 37!) i jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy skosztować naszego ekologicznego piwa i naszej dobrej rillette.
Nawet ten zrzędliwy wieśniak (który nas nie lubi, ale jest dobrym ogrodnikiem) przełknął dumę i zboczył z drogi, żeby cię trochę posłuchać.
Jednym słowem dziękuję Didier i miłej kontynuacji Twojej przygody z leniwym ogródkiem warzywnym...

Wrzucam Wam krótki fragment z wizyty w niedzielnym ogródku:


Miłego weekendu wszystkim
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 25/11/21, 21:18

DZIĘKI ! Co jeszcze można powiedzieć?

[Moje „wycieczki” są wyjątkowe, że zwykle po przyjeździe mam stację i nazwisko/numer telefonu komórkowego. Kiedy wyjeżdżam 48 godzin później, zostawiam przyjaciół i ściskamy się bardzo serdecznie... I zawsze tak jest... To w moim wieku jest męczące. konf. To „po”… Ale co za źródło energii… Tak, męczące, bo w końcu metro 4 – węzeł Montparnasse-Gare de l'Est – zostało zamknięte w tę niedzielę, spóźniłem się na TGV do Strasburga, następna była pełna, musiałam czekać trzęsąc się na dworcu, na którym nie ma już poczekalni, ta o 21:40 Kiedy powinnam była dojechać o... 20 h 40. Wynik, jeszcze jeden wieczór do spania po północy. On już nie jest w moim wieku!!!]
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104