Jak szybko podróż poprzez emisję maksymalnie CO2?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Jak szybko podróż poprzez emisję maksymalnie CO2?




przez jean63 » 08/03/07, 16:35

Znalezione w Wyzwaniu nr 70 z marca 2007 =>
„Weekend na końcu świata = Paryż – Pekin (5 dni – 3 noce / zatem 2 dni podróży!!!) za 1021 euro / wycieczki Kuoni / Air France….wynik wyścigów: 7240 kilogramów CO2 emitowane tj. 3 lata auta przy przebiegu 10000 XNUMX km rocznie..).
.....i jest lepiej = Paryż Szanghaj (5 dni - 3 noce / emisja CO2: 9240 kilogramów).

Samoloty nie są „wliczane” do emisji CO2 w protokole z Kioto, nie wiedziały gdzie je umieścić!!!!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 08/03/07, 18:29

1) Arg... to „ledwo” 141€ za tonę CO2... spalając krajowe paliwo po cenie 0,6€/L uzyskujemy 230€ za tonę CO2, spalając benzynę po cenie 1,2€/L uzyskujemy 522€ za tonę...jest lepiej, ale nie aż tak. Ile kotłów na ile weekendów sprzedano?

2) To także sprawia, że ​​samochód emituje 241 g/km lub 10,5 lub 9,3 l/100… „Mały” samochód z napędem 4x4 w mieście lub duży sedan na drodze…ale normalnie musisz wziąć referencje od czytelników wyzwania...: Chichot:

ps: w tej kwestii Jean63 ty, który zawsze krytykujesz bogatych (i Chińczyków, nawet jeśli są 100 razy biedniejsi od ciebie obecnie). Kiedy widzę, skąd czerpiesz źródła informacji: wyzwania, giełda, bursorama… Zastanawiam się, czy nie kryje się w Tobie paradoks? Nie denerwuj się, wszyscy składamy się z paradoksów...

: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/03/07, 21:45

Christophe napisał:1) Arg... to „ledwo” 141€ za tonę CO2... spalając krajowe paliwo po cenie 0,6€/L uzyskujemy 230€ za tonę CO2, spalając benzynę po cenie 1,2€/L uzyskujemy 522€ za tonę...jest lepiej, ale nie aż tak. Ile kotłów na ile weekendów sprzedano?

2) To także sprawia, że ​​samochód emituje 241 g/km lub 10,5 lub 9,3 l/100… „Mały” samochód z napędem 4x4 w mieście lub duży sedan na drodze…ale normalnie musisz wziąć referencje od czytelników wyzwania...: Chichot:

ps: w tej kwestii Jean63 ty, który zawsze krytykujesz bogatych (i Chińczyków, nawet jeśli są 100 razy biedniejsi od ciebie obecnie). Kiedy widzę, skąd czerpiesz źródła informacji: wyzwania, giełda, bursorama… Zastanawiam się, czy nie kryje się w Tobie paradoks? Nie denerwuj się, wszyscy składamy się z paradoksów...

: Mrgreen:


Przepraszam za liczby, ale nie pochodzą one ode mnie, ale od dziennikarki Anne-Marie Bellaiche, która napisała artykuł na stronie 101... Przedrukowałem je w stanie surowym, bez weryfikacji.

i Chińczycy, nawet jeśli są 100 razy biedniejsi od Was obecnie

To Hervé KEMPF (dziennikarz „Le Monde”) krytykuje bogatych (ale trzeba zobaczyć, których zrozumieć) w swojej książce, która nie chwali ani giełdy, ani niepohamowanego liberalizmu, gdyż dla Chińczyków jest ich coraz więcej + milion razy bogatszy ode mnie.

To nie jest problem: co jest nie do zniesienia, na to idą ich pieniądze, podczas gdy miliony ludzi, a zwłaszcza dzieci, umierają z głodu na całym świecie.

PS: Wyzwania Przeczytałem to w poczekalni u lekarza... i wyzdrowiałem. : Lol: P
Aby Cię całkowicie uspokoić, mogę potwierdzić, że moje odczyty są zróżnicowane, to właśnie pozwala mieć SZEROKĄ wizję i wyrobić sobie opinię, wykonując SORT.
Skąd możemy wiedzieć, jak żyją ultrabogaci (czy to określenie Ci odpowiada?), jeśli nie zajrzymy do ich literatury, aby zobaczyć, o czym się mówi?

jeśli chcesz innych informacji na temat ultrabogatych i ultrabiednych, mam ich mnóstwo..... na przykład 1. kupuj coraz więcej futer zwierzęcych: „Chińskie Eldorado producentów duńskich futer”......
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/03/07, 10:50

Liczby, które podałeś są dobre... Porównałem je tylko z innymi rozmiarami...

Im tańsza tona CO2, tym jest to poważniejsze ekologicznie!

Jeśli chodzi o debatę na temat bogactwa, radzę się temu przyjrzeć, zastępując piękno bogactwem, a liczbę ludzi ilością wyemitowanego CO2:

Obraz

http://fr.wikipedia.org/wiki/Loi_normale
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 09/03/07, 14:19

Nie mam czasu na wyodrębnianie wszystkich argumentów Hervé Kempfa, najlepiej będzie, jeśli przeczytasz tę książkę, nie wiem, czy jest w miękkiej oprawie… może z drugiej ręki na stronach takich jak 2Xmoinscher lub Price minister; nowy kosztuje 14 euro.

Całkowicie rozumiem krzywą, która wyraźnie pokazuje, że bogaci stanowią bardzo małą część światowej populacji, ale nie możemy wyciągać wniosków wyłącznie na tej podstawie. Musimy wziąć pod uwagę ogromny wpływ ich sposobu życia i eksploatacji wyczerpujących się zasobów naszej planety z niewyobrażalnym szaleństwem (to nie klasa średnia kupuje diamenty, futra itp.).

Będę musiał poświęcić trochę czasu, aby pokazać kilka fragmentów książki.

Było to tematem debaty na temat Francji w J..Mermet w programie „Là-bas si j’y suis” (15:17 / dawniej XNUMX:XNUMX), jeśli widzisz rodzaj programu?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/03/07, 18:09

Christophe napisał:Jeśli chodzi o debatę na temat bogactwa, radzę się temu przyjrzeć, zastępując piękno bogactwem, a liczbę ludzi ilością wyemitowanego CO2:

Obraz


Twoje porównanie, Christophe, jest psychologicznie mylące.
Aby naprawdę oszacować stopień odpowiedzialności każdej osoby za emisję CO2, musimy myśleć w kategoriach emisji. na głowicę rury.
Jeśli jednak Twój diagram jest prawdziwy, zastępując „piękno bogactwem i liczbę ludzi ilością wyemitowanego CO2”, dzieje się tak tylko dlatego, że dokładnie pozostaje prawdziwy, zastępując jedynie „piękno bogactwem”, ale pozostawiając inną skalę.
Jeśli natomiast zastąpimy „piękno bogactwem, a liczbę ludzi ilością wyemitowanego CO2 na mieszkańca", to krzywa nie ma już w ogóle tego samego kształtu.
Intuicyjnie powiedziałbym nawet, że jest prawie na odwrót:
  • bardzo biedni, produkujący dużo CO2, ponieważ nie mają środków na zakup energooszczędnego sprzętu w tym zakresie (stary samochód, słabo izolowana obudowa, przestarzały sprzęt elektryczny i przez to marnotrawny)
  • Bardzo bogaci wytwarzają najwięcej CO2 poprzez swoją działalność i upodobania (duże samochody, mnóstwo bezużytecznego, zaawansowanego technologicznie sprzętu, który jest bardzo często zmieniany, wyjazdy na krańce ziemi)
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124